PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Japonsko zahájilo kampaň, jež uleví přepracovaným zaměstnancům

|24.2.2017| Tokio 24. února (ČTK) - Řada japonských firem dnes zahájila kampaň, která má ulevit přepracovaným zaměstnancům. Vždy poslední v pátek v měsíci budou od nynějška zaměstnanci odcházet z práce již kolem 15:00 hodin. Volný čas budou moci věnovat rodině, večeři s přáteli či sportu. (Více)


Nemocnice v Bohumíně zmodernizuje chirurgické oddělení

|24.2.2017| Bohumín (Karvinsko) 24. února (ČTK) - Městská nemocnice v Bohumíně na Karvinsku za 300.000 korun zmodernizuje své chirurgické oddělení. Vylepší tam sociální zařízení nebo zvýší počet nadstandardních pokojů. Úpravy se budou dělat v březnu, lidé musí v té době počítat s dočasným omezením služeb. ČTK to dnes sdělila mluvčí bohumínské radnice Lucie Kolková. (Více)


Potvrzení rodičů o bezinfekčnosti dětí budou možná zrušena

|24.2.2017| Praha 24. února (ČTK) - Nová pravidla pro kastrace či asistovanou reprodukci má přinést novela, kterou dnes Sněmovna posunula do závěrečného schvalování. Její zdravotnický výbor sice doporučil normu schválit beze změn, poslanci ale chtějí normu využít k řadě úprav včetně zrušení povinnosti rodičů dokládat bezinfekčnost svého potomka. (Více)


Vědci zdarma testují v Klecanech paměť, odhalí Alzheimerovu nemoc

|24.2.2017| Klecany (u Prahy) 24. února (ČTK) - Vědci zdarma testují v Klecanech u Prahy v Národním ústavu duševního zdraví paměť. Odhalí tak Alzheimerovu nemoc, což je nevyléčitelné onemocnění mozku. Včasná diagnóza zvyšuje účinnost léčby. Loni ústav otestoval 250 dobrovolníků, nyní hledá další, kteří pomohou s výzkumem. ČTK o tom informoval mluvčí ústavu Jan Červenka. (Více)


La Repubblica: Vědec z USA hledá elixír dlouhého života

|24.2.2017| Řím 24. února (ČTK/La Repubblica) - Americký mikrobiolog Brian Hanley si do svých svalů injekčně vpravil "cizí" DNA, aby stimuloval růstový hormon a bránil stárnutí. Jeho pokus ale není tak úplně bez rizika. "Chtěl bych být jako Deadpool a Wolverine s jejich regenerujícím faktorem, který je zotaví z jakéhokoli zranění? Ano, věřím, že jednoho dne, který je ale ještě daleko, budeme mít všichni tuto regenerující schopnost," říká vědec, který se v minulosti zabýval otázkou, jak čelit bakteriologickým zbraním a scénářům jaderné války. (Více)


Stres v podnikání může podle odborníků vést ke krachu manželství a zdravotním i psychickým obtížím

|24.2.2017| Olomouc, 24. února 2017 (KOMPAS) - Cesta k úspěšnému byznysu je zpravidla dlouhá a takřka vždy se pojí s velkým pracovním nasazením a tlakem. Dlouhodobý stres však může být velmi škodlivý pro naše psychické i fyzické zdraví. Psychologové podnikatelům radí neupínat se jen k práci a sledovat signály, jež lidské tělo vysílá, pomoci může i sdílení starostí s ostatními. (Více)


Plast se díky ceně, odolnosti i snadnosti zpracování prosazuje jako průmyslový materiál 21. století

|24.2.2017| V Olomouci, 24. února 2017 (LESENSKY.cz) - Roční spotřeba plastu ve světě se pohybuje kolem tří set milionů tun. Je to jeden z nejpoužívanějších materiálů současnosti a jeho využitelnost neustále roste. V průmyslu bývá plast dokonce nazýván materiálem 21. století. Díky svým vlastnostem dokáže v některých oblastech nahradit tradiční materiály jako kov, keramiku nebo sklo. (Více)


Počet lidí s depresemi v období 2005-2015 vzrostl o 18 procent

|23.2.2017| Ženeva 23. února (ČTK) - Lidí trpících depresemi žilo na světě v roce 2015 o 18 procent více než v roce 2005. Před dvěma lety tak deprese sužovaly zhruba 4,4 procenta globální populace, tedy více než 300 miliónů osob všech věkových skupin. Deprese výrazně přispívají k sebevraždám, jejichž počet dosahuje až 800.000 ročně. Upozorňují na to dnes zveřejněné odhady Světové zdravotnické organizace (WHO). Na deprese se proto zaměří i letošní dubnový Světový den zdraví. V Česku má podle WHO depresivní poruchy zhruba pět procent obyvatel. (Více)


Jednatelka: Stav v Nemocnici Nymburk je dobrý, internu nezavřeme

|23.2.2017| Nymburk 23. února (ČTK) - Situace v nymburské městské nemocnici je podle jednatelky Aleny Havelkové stabilizovaná, interní oddělení se podle ní určitě nezavře. Jednatelka to řekla na jednání městského zastupitelstva. Interna podle ní zůstane otevřená, i kdyby soud odsoudil tři tamní lékaře, kteří jsou obžalovaní z usmrcení z nedbalosti a z padělání a vystavení nepravdivých dokumentů. Řada zastupitelů si ale myslí, že by město mělo co nejdříve zlepšit jméno nemocnice, které podle nich není dobré. (Více)


Nemocnice žádají o možnost zveřejňovat smlouvy v registru zpětně

|23.2.2017| Praha 23. února (ČTK) - Ředitelé nemocnic žádají, aby mohli smlouvy v registru smluv zveřejňovat s několikadenním zpožděním, aniž bude omezena jejich platnost. Kdyby od července museli zveřejňovat smlouvy před tím, než začnou platit, mohlo by se stát, že ohrozí zdraví a životy svých pacientů. O změnu zákona chtějí nyní požádat senátory. Novinářům to řekli zástupci Asociace nemocnic ČR. Ministerstvo zdravotnictví nemocnice podporuje. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 44% 
Ano, občas se mi hodí. 31% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 22852 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz