PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Pfizer má nové kanceláře v Paláci Anděl

|24.5.2017| Praha, 24. května 2017 (Medica Healthworld) – Přes sto zaměstnanců farmaceutické společnosti Pfizer se zabydluje v nových kancelářích v Paláci Anděl na ulici Radlická. Společnost si tady pronajala jedno patro o ploše téměř 1 400 metrů čtverečních, do kterého během dubna přesunula svůj komerční tým. Na stávající adrese na ulici Stroupežnického 17 zůstává nadále tým finančního centra i oficiální sídlo společnosti. Do rekonstrukce stávajících prostor a do zařízení nových investoval Pfizer více než 80 milionů korun. (Více)


Stát patrně bude dávat do zdravotnictví miliardy ročně navíc

|23.5.2017| Praha 23. května (ČTK) - Stát patrně bude dávat v letech 2019 a 2020 do systému zdravotního pojištění za své pojištěnce asi 3,5 miliardy korun ročně navíc. Vyplývá to z návrhu novely zákona o pojistném na veřejném zdravotním pojištění, který je ve Sněmovně po dnešním druhém čtení před schvalováním. Uskuteční se v červnu. (Více)


Konopí ze zahraničí má certifikát, lékárny jej mohou objednávat

|23.5.2017| Praha 23. května (ČTK) - V lékárnách by mělo být brzy dostupné léčební konopí ze zahraničí. Konopí, které do Česka dovezla soukromá firma, už má všechna potřebná povolení a lékárny si jej mohou začít objednávat. ČTK to řekla mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Lucie Přinesdomová. Konopí v lékárnách není od února, lékovému ústavu se opakovaně nepodařilo vybrat nového tuzemského pěstitele. (Více)


Kardiologie karlovarské nemocnice je v novém a s větší kapacitou

|23.5.2017| Karlovy Vary 23. května (ČTK) - Lůžkové oddělení kardiologie karlovarské nemocnice má nové prostory. Nové působiště nabídne pro pacienty i personál lepší prostředí a umožní i rozšíření kapacity oddělení ze současných 15 lůžek na 21, případně i 24 lůžek. Rozšíření lůžek ale bude možné, až se zlepší personální situace, hlavně u sester. Při představení nového oddělení to dnes řekl generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Josef März. (Více)


Skupina SeneCura převzala společnost GrandPark, stala se největším soukromým provozovatelem domovů pro seniory v Česku

|23.5.2017| Praha, 23. května 2017 (SeneCura) - Skupina SeneCura s.r.o. převzala od května 2017 tři domovy pro seniory GrandPark v Havířově, Hradci Králové a Praze-Štěrboholech. Součástí kontraktu je rovněž další projekt v Liberci, který je ve výstavbě. Došlo také k převzetí přibližně dvou stovek zaměstnanců. (Více)


Seniorů s nádory krve přibývá – léčba je drahá

|23.5.2017| Olomouc, 23. 5. 2017 (Medica Healthworld) – Do kolika let je možné léčit pacienty s poruchou krvetvorby? To je hlavním tématem Olomouckých hematologických dnů, největšího hematologického kongresu, kam se sjede přes 700 specialistů z celé České republiky. Společně budou řešit, zda existují věkové limity pro nasazení drahé léčby nemocným, kteří bojují s hematologickými nádory. Ty v tuzemsku zabijí více než 2 100 lidí ročně. Zatímco doposud lékaři nasazovali intenzivnější chemoterapii lidem do nejvýše 65 let věku, nyní se tato hranice posouvá. Z nové, cílené a biologické léčby, která stojí měsíčně i 250 tisíc korun, tak nově mohou profitovat i pacienti starší 70 let. Kongres letos začne symbolicky 28. května, což je Světový den nádorů krve. (Více)


ČPZP vrací klientům na přeplatcích přes 300 tisíc korun

|23.5.2017| Ostrava, 23. května 2017 (ČPZP) – Částku přes 300 tisíc korun vrací v těchto dnech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 175 pojištěncům, kteří v prvním letošním čtvrtletí překročili takzvaný ochranný limit na doplatky za léky. (Více)


Školky v Mariánských Horách mají postřik proti klíšťatům

|22.5.2017| Ostrava 22. května (ČTK) - Speciálním postřikem proti klíšťatům nechala radnice ošetřit zahrady mateřských škol v ostravské městské části Mariánské Hory a Hulváky, které využívá i veřejnost. Poprvé se tam postřik, který hubí nebezpečné parazity přenášející klíšťovou encefalitidu a lymskou boreliózu, testoval loni. Obvodu se osvědčil a letos se proto rozhodl akci zopakovat, řekl dnes ČTK místostarosta Patrik Hujdus (Nezávislí). (Více)


Nemocných s černým kašlem loni přibylo, bylo jich 628

|22.5.2017| Praha 22. května (ČTK) - V Česku loni přibylo nemocných s černým kašlem. Bylo jich 628 proti 585 v předchozím roce. Na svém webu to uvedl Státní zdravotní ústav. Nejvíc případů od druhé světové války bylo v roce 1956, o dva roky později bylo zavedeno plošné očkování proti této bakteriální infekci, která ohrožuje hlavně kojence a pacienty s nemocemi dýchacího ústrojí. V posledních letech byl jejich počet nevyšší v roce 2014, kdy jím onemocnělo přes 2500 lidí. (Více)


Běhání je trendy, ale běháte správně? Při běhu si můžete i ublížit

|22.5.2017| Praha, 22.5.2017 (Allmedia4U) - Přibližně 42 % Čechů se věnuje běhání. Z průzkumu „Sport roku 2014“ zaměřeného na analýzu sportování v České republice vyplynulo, že běh patří v konkurenci několika set sportů mezi dvě nejoblíbenější aktivity. Jde o skvělý způsob, jak snížit hmotnost a stát se štíhlejším a více fit. Ze všech jeho benefitů však budete těžit pouze tehdy, pokud běháte správně. Špatný běžecký styl může totiž namísto fyzických přínosů způsobit řadu bolestí – bolest kloubů, svalů, dalších namožení a úrazů. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 44% 
Ano, občas se mi hodí. 31% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 24263 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz