PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

ČR chce zlepšit vybavení nemocnic v Libanonu, Iráku či Ukrajině

|2.12.2016| Praha 2. prosince (ČTK) - Česko chce v první polovině příštího roku poslat 11,5 milionu korun do Libanonu, Iráku a na Ukrajinu. Peníze z humanitárního programu MEDEVAC mají jít na nákup přístrojů do nemocnic, školení personál nebo vzdělávací a psychologické programy. O schválení peněžitého daru bude v pondělí rozhodovat vláda, vyplývá z podkladů pro její pondělní jednání, které má ČTK k dispozici. (Více)


Muzeum pevnost představí výstavu snímků dětí s vzácnou nemocí

|2.12.2016| Olomouc 2. prosince (ČTK) - Muzeum Pevnost poznání otevře v polovině prosince ojedinělou výstavu 27 černobílých fotografií, která zachycuje okamžiky ze života dětí se vzácným onemocněním. Ponese název Váš pohled, náš svět. Fotograf Lukáš Trčka fotil děti na různých místech v Česku. Výstava se poté stěhuje do Prahy, Plzně a Brna, řekla ČTK mluvčí muzea Martina Vysloužilová. (Více)


Lékaři z Nemocnice Na Bulovce zahájili v Jordánsku svou sedmou misi

|2.12.2016| Praha, 2.12.2016 (Nemocnice Na Bulovce) - Včera zahájili lékaři z Nemocnice Na Bulovce v jordánském hlavním městě Ammánu již sedmou misi, která je opět zaměřena na léčbu zraněných z války v Sýrii a syrských utečenců z utečeneckých táborů. Všechny mise českých lékařů v Jordánsku jsou součástí humanitárního programu české vlády Medevac, v jehož rámci se již dostalo péče několika set pacientů, hlavně dětí. (Více)


Stropnický: Armáda by mohla u letecké záchranné služby zůstat

|1.12.2016| Bechyně (Táborsko) 1. prosince (ČTK) - Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) by přivítal, kdyby armáda byla součástí nového konceptu pro obsluhu letecké záchranné služby. Ten má vzniknout v horizontu čtyř let. Armáda nyní zajišťuje leteckou záchrannou službu v Plzeňském a Karlovarském kraji a od 1. ledna začne létat i v jižních Čechách. Stropnický to dnes řekl při návštěvě letiště v Bechyni na Táborsku. (Více)


TOP 09: Zdravotní odvod u kratšího úvazku má být ze skutečné mzdy

|1.12.2016| Praha 1. prosince (ČTK) - Při práci na částečný úvazek by se do zdravotního pojištění měla odvádět jen částka ze skutečného výdělku. Navrhuje to TOP 09. Minimální záloha zaměstnanců letos činí 1337 korun. Návrh na tiskové konferenci představily místopředsedkyně strany Jitka Chalánková a Markéta Adamová. Podle nich by změna přispěla k rozšíření částečných úvazků, víc by je využívaly matky malých dětí či ti, kteří se starají o stárnoucí příbuzné. (Více)


Nestlé prý sníží obsah cukru ve svých výrobcích o 40 procent

|1.12.2016| Curych 1. prosince (ČTK) - Výzkumníkům firmy Nestlé se prý podařilo vyvinout technologii, která sníží obsah cukru v některých jejích výrobcích až o 40 procent, aniž by se změnila chuť. Švýcarská nadnárodní firma oznámila, že si objev nechá patentovat a postupně jej od roku 2018 začne zavádět do výroby. (Více)


Odborníci: Dětská paliativní péče je v ČR špatně dostupná

|1.12.2016| Praha 1. prosince (ČTK) - Dětská paliativní péče je podle odborníků na většině míst Česka nedostupná. Péče, kterou by podle odhadů potřebovaly asi 2000 dětských pacientů, také není systémově financována. Novinářům to dnes řekly primářka dětského oddělení nemocnice Hořovice Mahulena Mojžíšová a lékařka dětské kliniky v motolské nemocnici Lucie Hrdličková. (Více)


Moderní podoba asistované reprodukce: Léčba se stává pohodlnější pro pacientky, vyšetření dokáží včas odhalit rizika spojená s genetickou mutací

|1.12.2016| BRNO, 1. 12. 2016 (Dark Side) – V úterý 29. listopadu proběhlo v nových prostorách brněnské kliniky Repromeda Biology Park setkání s naší přední odbornicí na asistovanou reprodukci MUDr. Kateřinou Veselou a pacientkami IVF klinik, které se rozhodly podělit o své složité, ale na druhou stranu i naděje plné příběhy. Řeč byla nejen o moderních postupech v IVF, ale také o současné situaci ve vztahu zdravotních pojišťoven k asistované reprodukci nebo o osvětě vedoucí mladé dívky k včasnému podstoupení vyšetření a tak i včasnému řešení případných problémů. (Více)


V Praze hrozí epidemie HIV, stát musí změnit přístup k prevenci

|1.12.2016| Praha, 1. prosince 2016 (AMI Communications) – Podle odborníků na problematiku HIV/AIDS lze již v souvislosti s aktuálními statistikami výskytu HIV v Praze oficiálně mluvit o začátku epidemie v gay komunitě, kde se výskyt nemoci blíží 5% hranici prevalence. To v praxi znamená, že je v současnosti HIV infikován každý 20. až 25. člen gay komunity v hlavním městě. Pokud by stávající trend zůstal nezměněn, bude během následujících pěti až deseti let tímto virem v Praze nakažen každý desátý gay. Nárůst infekce HIV je výrazný i v Ostravě, Ústí nad Labem a Brně. (Více)


Kosmetiku najde pod stromečkem přes 70 procent Čechů. Některá však může ublížit!

|1.12.2016| PRAHA, 1. prosince 2016 (NEED4CONNEXIONS) – Mezi nejčastější vánoční dárky bude i letos patřit elektronika, oblečení, knihy a kosmetika. Zejména při výběru kosmetiky by si ale lidé měli dávat pozor, některá totiž může vyvolat nepříjemné alergické reakce. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 49% 
Ano, občas se mi hodí. 26% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 26% 
Hlasovalo 9433 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz