PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

V Ostravě bude mít premiéru nový laser. Patří k nejuniverzálnějším na světě

|29.9.2016| Praha, 29. září 2016 (NEED4CONNEXIONS) – V Ostravě bude mít 30. září premiéru nejmodernější laser pro oční operace na světě. Laser vyniká především univerzálností. Díky unikátní technologii lze švýcarský laser Z8 použít k odstranění dioptrií, operacím šedého zákalu a oční čočky i k dalším zákrokům. Další zvýšení preciznosti a šetrnosti hned několika typů očních operací přináší švýcarský laser Z8.  (Více)


Zdravé stravování od poloviny října nabízí program LAKTO MÍNUS

|29.9.2016| Praha, 29. září 2016 (AMI Communications) - Společnost Zdravé stravování rozšiřuje od poloviny října nabídku svých programů krabičkové stravy o program Lakto mínus. Jedná se o stravovací program se sníženým obsahem laktózy. V posledních letech se totiž stále častěji vyskytuje v populaci intolerance na laktózu, a tím i bezlaktózové výjimky v krabičkové stravě. Zdravé stravování tak chce vyjít vstříc zdravotním potřebám svých zákazníků. (Více)


Vysočina vyzkouší sledování stavu nemocných přes chytrý telefon

|27.9.2016| Jihlava 27. září (ČTK) - Kraj Vysočina vyzkouší nový monitorovací systém umožňující lékařům sledovat zdravotní stav nemocných lidí v domácí péči pomocí chytrého mobilního telefonu. Radní kraje dnes na tento účel uvolnili 1,6 milionu korun, řekl novinářům hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD). V první polovině příštího roku by do systému vzdáleného sledování mělo být pilotně zařazeno 120 pacientů. Pokud se osvědčí, mohl by ho kraj rozšířit. (Více)


Karlovarský kraj má "superprimáře", zaštítí jednotlivé obory

|27.9.2016| Karlovy Vary 27. září (ČTK) - V Karlovarském kraji začnou působit krajští lékařští odborníci. Takzvaní superprimáři zaštítí jednotlivé obory lůžkové péče a budou poradním orgánem kraje. Hejtman Martin Havel (ČSSD) jich dnes jmenoval 23. ČTK řekl, že nově jmenovaní experti by měli do konce roku předložit nástin dalšího fungování oborů. (Více)


Jihlavská nemocnice získala pracoviště pro onkologii za 95 mil.Kč

|27.9.2016| Jihlava 27. září (ČTK) - Jihlavská nemocnice získala moderní diagnostické pracoviště za 95 milionů korun. Sloužit bude převážně onkologickým pacientům, u nichž lékařům umožní rychleji odhalit nádorová onemocnění a lépe sledovat jejich léčbu. Pracoviště bude sloužit půl milionu obyvatel Kraje Vysočina, kteří zatím museli jezdit na vyšetření především do Brna, Prahy, případně do Hradce Králové. Při dnešním otevření pracoviště to ČTK řekl ředitel nemocnice Lukáš Velev.  (Více)


Vědci z ČVUT vyvinuli umělou náhradu hlasivek, dnes dostala cenu

|27.9.2016| Praha 27. září (ČTK) - Vědci z Fakulty strojní Českého vysokého učení technického vyvinuli umělou náhradu hlasivek, která by mohla pomoci tisícům lidí bez hlasu nebo nemocným rakovinou hrtanu. Ročně v Česku přijde kvůli operaci (laryngektomii) o hlasivky až 150 lidí. Navržená náhrada hlasivek by se vyráběla na míru každému pacientovi a ladila by se podle jeho původního hlasu. Dnes za projekt dostal Cenu předsedy Grantové agentury ČR vedoucí výzkumného týmu Tomáš Vampola z Fakulty strojní ČVUT. (Více)


Štein má dle ministra zajistit účast odborů ve správní radě VoZP

|26.9.2016| Praha 26. září (ČTK) - Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) uložil odvolanému řediteli Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karlu Šteinovi, aby do poloviny listopadu zajistil obměnu správní rady pojišťovny tak, aby v ní byli zástupci odborů. Vyplývá to z dopisu, který ministr poslal Šteinovi a který má ČTK k dispozici. Ministerstvo považuje Šteinovo páteční odvolání za nezákonné. Pokud Štein úkol nesplní, může být podle ministra uvalena na pojišťovnu nucená správa. (Více)


Čeští a rakouští záchranáři smí zasahovat i ve druhém státě

|26.9.2016| České Budějovice 26. září (ČTK) - Zdravotní záchranná služba Jihočeského kraje a Horního Rakouska může zasahovat i na území sousedního státu. Znamená to, že v případě výjezdu na místo vždy vyrazí posádka, která to bude mít nejblíže, bez ohledu na to, zda sídlí v Česku nebo v Rakousku. Doposud museli zdravotníci respektovat státní hranice. Přeshraniční spolupráci záchranných služeb dnes v Českých Budějovicích podepsali zástupci Jihočeského kraje a Horního Rakouska. (Více)


Jen pětina rizikových pacientů se proti chřipce chrání očkováním. Zbylí riskují život.

|26.9.2016| Praha, 26. září 2016 (Allmedia4U) – Astmatici, diabetici, kardiaci či senioři starší 65 let patří mezi rizikové skupiny, jež by se během nadcházející chřipkové sezóny měly chránit. V jejich případě totiž i běžné onemocnění chřipkou může zhoršit současný zdravotní stav a zároveň vyvolat další vážné komplikace ohrožující život.1 Pozor by si však měl dávat i zbytek populace. Chřipka totiž představuje nejčastější lidskou infekci a dlouhodobě zůstává nejrozšířenějším a nejsmrtonosnějším virovým onemocněním.2,3 Statisíce Čechů jí každoročně onemocní a až 1 500 nemocných na její následky zemře.4 Účinnou prevencí je včasné očkování.5,6 (Více)


Rybí maso je vhodné i pro kojence aneb Důležitá fakta o rybách v dětském jídelníčku

|26.9.2016| Praha, 26. září 2016 (Nordsee) - To, že jsou ryby nezbytnou součástí zdravého jídelníčku a obsahují množství tělu prospěšných látek, je všeobecně známo. Ohledně podávání ryb kojencům a malým dětem ale panuje v českém prostředí řada mýtů. Některé zdroje tak ryby zatracují jako původce alergií, jiné naopak vyzdvihují jejich pozitivní účinky na zdraví dětí. V následujícím článku vám proto odpovíme na všechny otázky, které vás ohledně tématu dětí a konzumace ryb zajímají. Dozvíte se, od kdy mohou děti ryby jíst, jaké druhy jsou pro ně vhodné i to, jaký vliv mohou ryby na dětský organismus mít. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 44% 
Ano, občas se mi hodí. 28% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 28% 
Hlasovalo 7745 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz