PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Mladoboleslavské nemocnici přibylo loni skoro 400 dárců krve

|23.1.2017| Mladá Boleslav 23. ledna (ČTK) - Mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici stoupl v roce 2016 počet dárců krve. Nově se jich registrovalo 388, nemocnice tak má v evidenci 3934 dárců. V loňském roce nemocnice provedla 12.537 odběrů, o 385 více, než v roce 2015. Letos hematologicko-transfuzní oddělení plánuje především rozšíření odběrů plazmy. Informovala o tom v tiskové zprávě mluvčí mladoboleslavské nemocnice Hana Kopalová. (Více)


Smog je rizikový pro kardiaky a lidi s dýchacími obtížemi

|23.1.2017| Praha 23. ledna (ČTK) - Lidé s dýchacími a kardiovaskulárními obtížemi, starší lidé a děti by měli při zhoršené smogové situaci omezit pohyb venku, doporučují hygienici. Podle primáře I. kliniky tuberkulózy a respiračních onemocnění Všeobecné fakultní nemocnice Jiřího Votruby se ale zdraví lidé vyhýbat pohybu venku nemusí. (Více)


Začala platit dohoda WTO umožňující dovoz generik do chudých zemí

|23.1.2017| Ženeva 23. ledna (ČTK) - V platnost dnes vstoupila dohoda Světové obchodní organizace (WTO), která umožňuje chudým státům dovážet levné neznačkové léky, takzvaná generika. Generální ředitel WTO Roberto Azevedo sdělil, že dokument již podepsaly požadované dvě třetiny členů organizace. (Více)


Lékový ústav vyhlásil novou zakázku na léčebné konopí

|23.1.2017| Praha 23. ledna (ČTK) - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vypsal novou zakázku na dodavatele léčebného konopí. Zájemci se mohou hlásit do 13. března. Předpokládaná hodnota zakázky je opět 6,36 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Předchozí výběrové řízení ústav zrušil, protože ani jeden ze dvou uchazečů nesplnil zadávací podmínky. (Více)


Lékaři z Fakultní nemocnice Hradec Králové vrátili pacientům sluch pomocí kochleárního implantátu

|23.1.2017| V Hradec Králové, 23. 01. 2017 (FNHK) - Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové provedli lékaři Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku před koncem roku první kochleární implantace a zařadili se tak mezi 4 centra v České republice, která provádějí tyto zákroky pro navrácení sluchu. Dne 20. 1. 2017 bylo voperované zařízení pacientům poprvé zapojeno a oni mohli znovu slyšet. (Více)


Výrobce průmyslových dveří Frigomont investoval více než padesát milionů do výroby

|23.1.2017| Dačice, 23. ledna 2017 (Frigomont) – Dačický výrobce průmyslových dveří Frigomont investoval za posledních dvacet měsíců více než 50 milionů korun do výroby. V loňském roce dokončil výrobní halu za 27 milionů a dalších 20 milionů pak vložil do nových strojů. Díky tomu firma zrychlila a zkvalitnila proces výroby a uvedla na trh řadu novinek. (Více)


Od roku 2007 ubývá žen, které berou antikoncepci

|22.1.2017| Praha 22. ledna (ČTK) - V posledním desetiletí mírně ubývá žen, které užívají hormonální antikoncepci. S tím klesá i počet balení antikoncepce, které jsou každoročně dodány na tuzemský trh. Antikoncepci v Česku užívá zhruba polovina žen v plodném věku. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) a informací, které ČTK poskytl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). (Více)


Matka a syn se vzájemně podpořili v transgenderové proměně

|21.1.2017| Michigan (USA) 21. ledna (ČTK) - Bývali to matka a syn a nyní jsou z nich otec a dcera. Oba totiž zjistili, že se ve svém těle necítí dobře, a tak se vzájemně podpořili při změně pohlaví. Matka šesti dětí Erica Houseová nejprve pomohla k proměně svému synovi, z něhož je nyní dcera Corey. Posléze sama nastoupila cestu k tomu stát se mužem Erikem. Informoval o tom tento týden britský list The Daily Mirror. (Více)


Počet nemocných s chřipkou za týden vzrostl o deset procent

|20.1.2017| Praha 20. ledna (ČTK) - Počet nemocných, kteří mají chřipku nebo akutní respirační onemocnění, za týden vzrostl o deset procent. V Česku je tak 1691 nemocných na 100.000 obyvatel a na celém území pokračuje epidemie chřipky. Informovala o tom dnes hlavní hygienička Eva Gottvaldová. Od začátku sezony hygienici zaznamenaly 122 závažných případů chřipky, z toho 37 pacientů v souvislosti s chřipkou zemřelo. (Více)


Německá TÜV byla ve Francii odsouzena v aféře vadných implantátů

|20.1.2017| Toulon (Francie) 20. ledna (ČTK) - Německá společnost TÜV, která zodpovídá za plnění evropských norem u prsních implantátů vyráběných a prodávaných v Evropě, byla dnes ve Francii odsouzena k odškodnění desetitisíců žen. Obchodní soud uznal její vinu v aféře francouzské firmy PIP, která léta plnila implantáty falešným gelem, a tím ohrožovala zdraví žen. Soud v Toulonu na jihovýchodě Francie proto s konečnou platností nařídil, aby TÜV vyplatila každé z 20.000 stěžovatelek 3000 eur (81.000 Kč), informovala agentura AFP. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 44% 
Ano, občas se mi hodí. 31% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 22529 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz