PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Ministerstvo vypsalo nový tendr na leteckou záchranku v Ústí n. L

|24.3.2017| Praha 24. března (ČTK) - Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo nové výběrové řízení na provozovatele letecké záchranné služby ze základny v Ústí nad Labem. Vítěz by měl provoz zajistit od července letošního roku do konce roku 2020. Vyplývá to z oznámení, které bylo dnes zveřejněno ve věstníku veřejných zakázek. Předpokládaná hodnota zakázky je 168 milionů korun, zájemci se mohou hlásit do 10. května. Hlavním kritériem pro výběr vítěze bude nejnižší cenová nabídka. (Více)


Ředitel vojenské pojišťovny: Loňské dění pojišťovnu znejistilo

|24.3.2017| Praha 24. března (ČTK) - Řídit pojišťovnu jako obchodní společnost chce nový ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Josef Diessl, který se funkce ujal 15. března. Dění v loňském roce, kdy byl bývalý ředitel VoZP Karel Štein opakovaně odvoláván, podle něj pojišťovnu i její klienty znejistilo. Diessl chce proto důvěryhodnost pojišťovny obnovit. Plánuje rovněž vybrat lidi na neobsazená vedoucí místa a chystá i reorganizační změny. Řekl to v rozhovoru s ČTK. (Více)


Firma stahuje injekční pero pro léčbu těžkých alergických reakcí

|24.3.2017| Praha 24. března (ČTK) - Firma Meda Pharma stahuje z několika zemí včetně Česka kvůli možné nefunkčnosti injekční pero Epipen 300 mikrogramů pro léčbu těžkých alergických reakcí. Oznámil to Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). V Japonsku se ve dvou případech u epipenu ze stahované šarže nevysunula jehla. Přitom při prudké alergické reakci hrozí i smrt. V Česku je zřejmě mezi pacienty asi 800 per z dané šarže. Lidé si mohou nechat epipen v lékárnách vyměnit za jiný. (Více)


Lidská těla pod „drobnohledem“: Philips uvádí na český trh nejmodernější přístroj pro miniinvazivní léčbu

|24.3.2017| Praha, 24. března 2017 (Philips) – Společnost Philips, jedna z předních firem na poli zdravotnických technologií, uvedla na český trh angiografický přístroj Azurion, který představuje novou generaci miniinvazivní terapie, léčby řízené obrazem (Image Guided Therapy). Miniinvazivní terapie pomáhá především kardiologickým, neurologickým a onkologickým pacientům, jejichž zdravotní stav vyžaduje například výměnu srdeční chlopně, uzavření nebo naopak otevření cévy. Přístroj byl zkonstruován v úzké spolupráci s řadou nemocnic na základě sledování potřeb odborných pracovišť. Azurion umožňuje přímou léčbu pacienta v reálném čase, ale umožňuje i rychlý a snadný přístup k jeho zdravotní historii na obrazovce ve vyšetřovně. Azurion je unikátní a ucelená pracovní jednotka, díky které může léčba probíhat na zcela nové úrovni – jednoduše, efektivně, bezpečně a rychle. (Více)


Hradecké muzeum představuje zdravotnictví za první republiky

|23.3.2017| Hradec Králové 23. března (ČTK) - V Muzeu východních Čech v Hradci Králové dnes začala výstava nazvaná Velká vizita!, která návštěvníkům přibližuje zdravotnictví ve městě za první republiky. Expozice bude otevřená až do 5. listopadu, řekla dnes ČTK kurátorka výstavy Pavla Koritenská. (Více)


Chronické potíže s bederní páteří by mohly být nemocí z povolání

|23.3.2017| Praha 23. března (ČTK) - Chronické potíže s bederní páteří by se mohly od července zařadit mezi nemoci z povolání. Navrhuje to ministerstvo práce. Seznam chorob tak chce po třech letech aktualizovat. Návrh nařízení zveřejnila na svém webu vláda, brzy by ho měla projednat. Lidé s nemocí z povolání či po pracovním úrazu mají nárok na odškodnění. (Více)


Důchodci a děti zřejmě budou méně doplácet za léky

|23.3.2017| Praha 23. března (ČTK) - Důchodci a rodiny s dětmi do 18 let zřejmě budou od příštího roku méně doplácet za léky. Roční limity na doplatky pro děti do 18 let a seniory od 65 let by se měly snížit podle vládní novely o veřejném zdravotní pojištění z 2500 na 1000 korun, u důchodců nad 70 let věku na 500 korun. Novelu dnes podpořil zdravotnický výbor. Po překročení limitu pojišťovny vracejí pacientům peníze, které zaplatili navíc. (Více)


Americký futurolog počítá s pěstováním lidských orgánů

|23.3.2017| Hannover (Německo) 23. března (zpravodaj ČTK) - Za deset let bude běžné transplantovat lidem orgány vypěstované z jejich vlastních buněk, je přesvědčen americký vynálezce, spisovatel a futurolog Ray Kurzweil. Řekl to na veletrhu výpočetní techniky CeBIT v německém Hannoveru. Optimistický je i pokud jde o další oblasti moderní techniky. (Více)


Jak vybrat porodnici?

|23.3.2017| Mělník, 23.3.2017 (AMI Communications) - Porod je jedním z nejdůležitějších a nejvíce emotivních momentů v životě každé ženy. Většina rodiček tento den vnímá jako neopakovatelný zážitek na celý život. Jak na něj bude vzpomínat a jak bude samotný porod probíhat, závisí velkou měrou na tom, kdo bude o nastávající maminku pečovat a jaké jsou zvyklosti v dané porodnici. Jedním z nejdůležitějších kroků je proto výběr místa porodu. (Více)


Čeští lékaři v Iráku léčí vážná zranění dospělých i dětí

|22.3.2017| Bagdád 22. března (zvláštní zpravodaj ČTK) - Průstřely hrudníku, zraněné po výbuchu nástražných systémů i poraněné děti léčil od poloviny prosince český polní chirurgický tým, který působí v Iráku severozápadně od Mosulu. Čeští vojenští lékaři od té doby ošetřili 26 vážně zraněných pacientů, převážně iráckých vojáků, policistů nebo kmenových bojovníků. ČTK a České televizi to dnes v Iráku řekl velitel jednotky. České vojáky dnes na spojenecké základně, která se nachází nedaleko linie bojů proti islámským extremistům, navštívil náčelník generálního štábu Josef Bečvář. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 44% 
Ano, občas se mi hodí. 31% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 23121 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz