PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Společensky odpovědné firmy více přitahují nejen zákazníky, ale i uchazeče o zaměstnání

|25.5.2018| Brno, 25. května 2018 (LESENSKY.CZ) - Aktivity firem v oblasti společenské odpovědnosti bedlivě sledují zákazníci i uchazeči o zaměstnání. Skoro 80 % českých zaměstnanců považuje CSR aktivity svého zaměstnavatele za důležité a 61 % Čechů považuje společenskou odpovědnost výrobce za klíčovou při nákupu produktů. České firmy se zaměřují zejména na ochranu životního prostředí či vzdělávání a mnohé tak činí z přesvědčení, že je jejich povinností starat se o své okolí. (Více)


Vláda zváží navýšení příplatku pro sestry za směnnost na 7000 Kč

|24.5.2018| Praha 24. května (ČTK) - Vláda zváží navýšení příplatku pro sestry za práci na směny na 7000 korun, teď je 2000 korun v menších nemocnicích a 3000 korun ve fakultních. Ředitelé nemocnic nechtějí plošné přidávání k tarifům, ale možnost o přidání rozhodovat. Novinářům to dnes řekli premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Začátkem května slíbili růst tarifů zdravotníků od příštího roku o deset procent, které by mělo stát asi 17 miliard korun. Soukromí lékaři a asociace nemocnic to kritizovali. (Více)


Brněnská nemocnice zrekonstruovala za 70 milionů operační sály

|24.5.2018| Brno 24. května (ČTK) - Fakultní nemocnice Brno dokončila druhou etapu rekonstrukce operačních sálů, která stála skoro 70 milionů korun. Týkala se dvou urologických a jednoho bariérového sálu, což je sál určený pro operace s vysokým rizikem přenosu infekce. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí nemocnice Pavel Žára. Podle něj budou do konce letošního roku zrekonstruovány sály ve čtyřech etapách téměř za 400 milionů korun. Většinu nákladů pokryje dotace z Evropské unie. (Více)


AFP: Některé francouzské ženy považují vložky za luxusní předměty

|24.5.2018| Paříž 24. května (ČTK/AFP) - Nemají střechu nad hlavou, mají nízký příjem nebo to jsou studentky: každý měsíc se ptají, kde vezmou peníze na nákup hygienických pomůcek. Nedostupnost vložek a tamponů, ve Francii dosud tabuizované téma, začínají brát úřady díky angažovanosti různých sdružení vážně. Píše o tom agentura AFP. (Více)


Více než tři čtvrtiny Čechů neví, jak lékař nakládá s jejich osobními údaji

|24.5.2018| Praha, 24. května 2018 (CGM) - Téměř 8 z 10 Čechů nemá informace o tom, jakým způsobem pracuje jejich lékař s poskytnutými osobními informacemi. Ačkoliv právě tyto údaje patří mezi jedny z nejcitlivějších osobních dat jednotlivce. Česká populace je opatrná při poskytování osobních informací, lékařům ale v tomto směru důvěřuje. To vyplývá z průzkumu společnosti CompuGroup Medical (CGM) realizovaného agenturou STEM/MARK na přelomu dubna a května 2018. (Více)


Tvrzení, že oční lékaři nosí brýle a operace nepodstupují, je mýtus

|24.5.2018| PRAHA, 24. května 2018 (GEMINI) – Mezi lidmi se traduje, že lékař laserovou operaci očí nepodstoupí, protože ví, že mu hrozí řada rizik a komplikací. Důkazem toho je řada doktorů s brýlemi na nose. (Více)


Výrazné střídání teplot ohrožuje imunitní systém

|24.5.2018| Vrbno pod Pradědem, 24. května 2018 (Vegall Pharma) - Dramatické změny počasí a výkyvy teplot v letošním roce ovlivňují fungování našeho těla. Počasí působí na náš organismus různě, může vyvolávat změny krevního tlaku, bolest kloubů, migrény či zhoršovat stav pokožky. Náhlé střídání tepla a zimy též oslabuje náš imunitní systém a nahrává tak virům a bakteriím. Co můžeme udělat pro to, abychom neonemocněli? (Více)


Ceny Florence Nightingalové za ošetřovatelství uděleny

|24.5.2018| Praha, 24.5.2018 (Allmedia4U) Ve středu 23. května 2018 večer se v Divadle U Hasičů v Praze uskutečnilo slavnostní předání cen Florence Nightingalové v souvislosti s Mezinárodním dnem sester. Ty každoročně uděluje Česká asociace sester ve spolupráci s odborným časopisem Florence ve čtyřech kategoriích. Cílem je poukázat na mimořádné počiny v ošetřovatelství a příbuzných odvětvích a vzdát hold těm, jež v uplynulém roce či v rámci své dlouholeté praxe významně přispěli k rozvoji oboru. (Více)


GSK potvrzuje svou roli inovátora nejen na poli farmaceutického průmyslu, ale také v oblasti HR

|24.5.2018| Praha, 24. května 2018 (GSK) - Rovné příležitosti nebo zájem o kvalitu osobního života zaměstnanců. To jsou jen některé z oblastí HR, ve kterých společnost GSK vyniká nejen ve světě, ale i v České republice. Na příklady dobré praxe upozorňují výsledky auditu rovných příležitostí, který u jednoho z nejvýznamnějších hráčů na poli farmaceutických firem provedla nevládní nezisková organizace Gender Studies, o. p. s. (Více)


Poslanci se opět přeli kvůli zmírnění protikuřáckého zákona

|23.5.2018| Praha 23. května (ČTK) - Poslanci se dnes opět přeli kvůli návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona, který míří zejména na úplný zákaz kouření v restauračních zařízeních. Úvodní kolo debaty stejně jako před měsícem nedokončili. Předloha zřejmě bude čelit požadavku na zamítnutí už v prvním čtení, jak dříve avizoval zpravodaj Rostislav Vyzula (ANO). Kdy se Sněmovna k projednávání návrhu změn v protikuřáckém zákonu vrátí, není jasné. (Více)


Počty praktiků pro děti a dospělé začaly loni podle ÚZIS klesat

|23.5.2018| Praha 23. května (ČTK) - Počty praktických lékařů pro děti i pro dospělé začaly loni klesat, odcházejí do důchodu a není za ně náhrada. Problémy jsou zejména v malých městech. Vyplývá to z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), která dnes na konferenci České lékařské komory prezentoval jeho ředitel Ladislav Dušek. Průměrný věk praktických lékařů je mezi lékařskými specializacemi jeden z nejvyšších. (Více)


Farmaceutické firmy: Počty pacientů zařazených do studií klesají

|23.5.2018| Praha 22. května (ČTK) - Počty pacientů zařazených do klinických studií nových léků v Česku v posledních letech podle farmaceutických firem klesají. Je to dáno mimo jiné změnou typu testovaných léků. Firmám to ale umožňuje získat dříve léky, které ještě nejsou na trhu. Novinářům to dnes řekli zástupci Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP). Podle nich studie českému zdravotnictví loni ušetřily 376 milionů korun. (Více)


Pro vývoj nového typu katetru se vědci inspirovali očima hlemýždě

|23.5.2018| Praha 23. května (ČTK) - Pro vývoj nového typu katetru, který požívají lékaři například pro cévkování nebo podávání léků, se vědci inspirovali očima hlemýždě. Nový katetr by měl omezit infekce, které jeho zavádění často provázejí. Česká firma Riocath a Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR (ÚOCHB) dnes vynález představili na tiskové konferenci. Novinku budou do konce roku testovat na prvních pacientech. (Více)


Skupina Agel vybuduje v Komárně Komplexní onkologické centrum

|23.5.2018| Komárno (Slovensko) 23. května (ČTK) - Skupina Agel, která v České republice a na Slovensku provozuje síť zdravotnických zařízení, vybuduje v Nemocnici Komárno Komplexní onkologické centrum. Začala už první etapa výstavby, která bude stát čtyři miliony eur (více než 102 milionů Kč) a zahrnuje i zajištění lineárního urychlovače s CT simulátorem. Dokončena bude ještě letos, sdělila dnes ČTK mluvčí Agelu Radka Miloševská. (Více)


Helen Taussigová - zakladatelka dětské kardiologie

|23.5.2018| Cambridge/Praha 23. května (ČTK) - Před 120 lety, 24. května 1898, se narodila americká lékařka Helen Brooke Taussigová, zakladatelka dětské kardiologie, která výrazně přispěla k vývoji operací vrozených srdečných vad. Její zásluhou a za vydatné pomoci Alfreda Blalocka byla vyvinuta operativní metoda, která zachránila desetitisíce dětí postižených vrozenou srdeční vadou označovanou jako Fallotova tetralogie. Za svou práci získala řadu ocenění a čestných doktorátů. (Více)


Inkontinence moči v primární péči. A kdy oslovit odborníka?

|23.5.2018| Praha 23. května 2018 (Incoforum) – Spolek Incoforum připravil tiskovou konferenci Inkontinence moči v primární péči. A kdy oslovit odborníka? Konference se konala ve středu 23. května 2018 v Restauraci Mlýnec v Praze, a to v rámci Světového týdne kontinence (WCW). Nad akcí převzal záštitu ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch. (Více)


Ženy s roztroušenou sklerózou by měly těhotenství plánovat

|23.5.2018| Praha, 23. 5. 2018 (NF IMPULS) – Ročně se maminkám s roztroušenou sklerózou rodí stovky dětí. Jenom v roce 2017 porodilo 154 z nich, jak ukazují data z Registru pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS). Nemoc už pro ně není strašákem. Zatímco ještě v 90. letech je lékaři od těhotenství zrazovali a často doporučovali přerušení, pozdější studie ukázaly, že těhotenství ženám s RS neškodí. V době, kdy jsou těhotné, je hormony chrání před atakou nemoci. Lékaři však ženám s RS doporučují těhotenství pečlivě plánovat. Tento vzkaz posílají všem budoucím maminkám v rámci Světového dne roztroušené sklerózy, který letos připadá na 30. května. (Více)


Světový den RS připomenou pacienti sázením slunečnic, koncertem i plavbou. Akce na podporu nemocných se uskuteční po celé zemi

|23.5.2018| Praha, 23. 5. 2018 (NF IMPULS) – Sázení slunečnic, plavba lodí po Vltavě, koncert tria Michala Prokopa, to jsou jen některé z aktivit, kterými připomínají pacientské organizace Světový den roztroušené sklerózy (RS) v České republice. Letos připadá na 30. května. RS postihuje hlavně mladé lidi, nejčastěji ženy, a přináší poruchy vidění, hybnosti i další potíže. Včasná účinná moderní léčba dokáže zachránit několik desítek let aktivního života. (Více)


Neléčená celiakie může vést až k neplodnosti či spontánním potratům

|23.5.2018| Praha, 23. května 2018 (Dark Side) – Celiakie, coby autoimunitní onemocnění způsobené přecitlivělostí na lepek, je sama o sobě dost nepříjemným společníkem. Tato nevyléčitelná nemoc jde navíc často ruku v ruce s řadou dalších postižení. Jedním z nich je i neplodnost. Na celém světě trpí neplodností až 610 tisíc žen s celiakií. Z toho v ČR je cca u 3 % neplodných žen diagnostikována zároveň celiakie. (Více)


Trpíte celiakií nebo alergií na laktózu? Nehladovte, když nestíháte – mějte u sebe RealFood

|23.5.2018| Praha, 23. května 2018 (RealFood) – Známe to všichni, některé dny se nám sejde spousta povinností, máme jednu schůzku za druhou nebo třeba trávíme celý den v autě. A kdy a kde se má člověk kvalitně najíst, zvlášť, pokud si musí ze zdravotních důvodů hlídat, co konkrétně jí? Například celiakie nebo i mírnější intolerance lepku přidělává spoustu starostí se správným stravováním, přitom podle některých průzkumů trpí nesnášenlivostí lepku až každý desátý člověk. Dost bylo hladovění, přibalte si s sebou RealFood a kdykoliv během dne si za pár sekund připravte výživné jídlo, které tělu dodá 100 % potřebných látek v té nejlepší možné kvalitě. Jeho sametová chuť navíc uspokojí i ty největší gurmány. (Více)


17 věcí, které vám pomohou vychovat sebevědomé dítě

|22.5.2018| Praha, 22.5.2018 (ACCEDO) - Zdravé sebevědomí je jedním z nejlepších dárků, jaké může rodič dítěti pořídit. Carl Pickhardt, americký psycholog a autor 15 knih o rodičovství, říká, že dítě, kterému chybí sebevědomí, přistupuje jen neochotně k novým výzvám a zdráhá se, pokud má zkusit něco nového, protože se bojí, že selže nebo zklame svoje okolí. (Více)


VÝZVA PRO KAZMU !!!

|22.5.2018| Praha, 22.5.2018 (Černí koně) - Letošní, páté, osvětové turné Tour4change, které již tradičně pořádá nezisková organizace Černí koně, podpoří svou účastí moderátor a bavič Kazma Kazmitch. Vypraví se s celým pelotonem handicapovaných i zdravých cyklistů na ručním kole pro handicapované na 500 kilometrů dlouhou trasu z Prahy na Mezinárodní filmový festival ve Zlíně. Nezisková organizace Černí koně, z.s. a ONEMAN SHOW FOUNDATION spojily své síly, aby veřejnosti přiblížily život s handicapem. (Více)


Dyson Pure Cool ventilátor s čističkou vzduchu

|22.5.2018| Praha, 22.5.2018 (Dyson) - Nezadržitelně se blíží období letních veder, ve kterém se neobejdeme bez technologií pomáhajících ochladit vzduch v místnosti. Pokud není váš interiér vybavený klimatizací, dost možná budete vybírat nový ventilátor. Víte však, že klasické ventilátory sice mohou vzduch ochladit, zároveň ale rozvíří v místnosti prach, obsahující spoustu nečistot a alergenů? V letním parnu navíc nejsou vzácné situace, kdy je městské klima extrémně zatížené výfukovými plyny a také uvolňování škodlivin jako formaldehyd v místnosti může být násobně vyšší. (Více)


Ve Cvikově vyroste díky Lučině nová květnatá louka

|21.5.2018| Praha/Cvikov na Českolipsku, 21. května 2018 (ACCEDO) - V České republice dlouhodobě kvůli zemědělskému zpracování půdy a nadměrnému používání dusíkatých hnojiv a pesticidů mizí z krajiny tradiční květnaté louky. Majitelé polí raději využijí půdu pro komerční účely, než aby se starali o přírodní luční kvítí. Louky jsou přitom důležitou součástí krajiny a znamenají pestrost a biodiverzitu, která je pro přírodu životně důležitá. Kvůli úbytku luk mizí z naší přírody motýli, hmyz i celé luční ekosystémy, což následně narušuje přirozený potravní řetězec i pro další živočichy jako jsou ptáci, drobní savci, hlodavci, plazi a obojživelníci, kterých z naší přírody také rapidně ubývá. (Více)


 
Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz