PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Na skládkách končí méně spotřebičů. Mohou za to osvěta i terénní projekty

|27.6.2017| Brno, 27. června 2017 (LESENSKY.cz) - Zbavovat se ohleduplně nepotřebného elektroodpadu se daří Čechům stále více. Podle expertů je výsledek zásluhou dlouhodobé práce v terénu, ale i spolupráce se samosprávou a odborníky. I přesto se v Česku podle zpracovatelů odpadů stále podceňuje význam efektivního využívání druhotných surovin. (Více)


Krvácíte po sexu? Pozor, může to mít vážné důvody!

|27.6.2017| Praha, 27.6.2017 (Guideline) - Jakékoliv změny ve vašem cyklu není radno podceňovat. Výjimkou není ani krvácení po sexu, které sice nemusí mít vážnou příčinu, na druhou stranu ale může ukazovat na závažné onemocnění. Proto byste měla i při mírném krvácení neprodleně navštívit gynekologa, který nejlépe dokáže definovat váš problém. (Více)


V Česku ubývá obchodů s potravinami. Za posledních 16 let se jejich počet snížil o více než 7 tisíc

|27.6.2017| Šumperk, 27. června 2017 (LESENSKY.cz) - V České republice rok od roku ubývá obchodů s potravinami. Za tento pokles může především situace na takzvaném tradičním trhu, tedy u obchodů s rozlohou do 400 m2. V posledních 16 letech jejich počet v tuzemsku klesl z dvaceti tisíc o více než třetinu. Zástupci maloobchodu za tím vidí mimo jiné špatný přístup státu. (Více)


Cestovní pojištění chrání na cestách

|27.6.2017| Ostrava, 27. června 2017 (ČPZP) – S blížícím se koncem školního roku odstartuje hlavní sezona dovolených a s nimi i časté cesty do zahraničí, ať již k moři či do hor. Při plánování prázdninového rozpočtu doporučuje Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nepodceňovat uzavření cestovního pojištění. (Více)


7 tipů pro bezpečné opalování

|27.6.2017| Praha, 27.6.2017 (Medica Healthworld) - Většina Čechů sice prahne po krásném opálení, ale už nevěnuje dostatečnou pozornost tomu, jak se opalovat tak, aby pobyt na slunci přinášel jejich zdraví jen pozitiva. Abyste se vyhnuli předčasnému stárnutí a riziku rakoviny kůže, musíte se opalovat bezpečně. Proto vám přinášíme tipy jak na to, aby se slunce nestalo vaším nepřítelem. (Více)


Chraňte si kůži před sluncem, vyzývají odborníci

|27.6.2017| Praha, 27. 6. 2017 (Medica Healthworld) – Zarudnutí, svědění, puchýře na kůži. Předčasné stárnutí, nadměrná tvorba vrásek a pigmentových skvrn. Zničení kožních vláken a následná rakovina kůže. To vše jsou možné negativní důsledky nadměrného slunění, kterým lze předcházet dostatečnou ochranou pokožky. Tu však většina Čechů podceňuje jak u sebe, tak u svých dětí, varují odborníci. (Více)


Studenti Univerzity Pardubice získali ceny za přínos ve výzkumu léčiv

|27.6.2017| Pardubice, 27. června 2017  (Medica Healthworld) – Jak mohou látky obsažené ve žlutých květech vlaštovičníku pomoci v boji proti rakovině? Jak zlepšit proces výroby léků na astma? Nebo jak lépe zacílit účinky vybraných protizánětlivých léků v organismu? Tři studenti Univerzity Pardubice si vedle magisterského titulu odnesli z promoce cenu za nejlepší diplomovou práci v oboru farmaceutické chemie. Cenu společnosti Pfizer jim v pátek 23. června předal děkan Fakulty chemicko-technologické, profesor Ing. Petr Kalenda, CSc. (Více)


Sítě v oknech i vůně bylinek aneb 5 praktických tipů, jak svůj domov připravit na léto

|27.6.2017| Bořetice, 27. června 2017 (LOMAX) - S příchodem léta nastává ten pravý čas nejen na odlehčení šatníku či jídelníčku, ale také na některé změny v bydlení. Jak nachystat svoji domácnost na léto, abyste se vyhnuli nástrahám horkých měsíců a mohli si bezstarostně užívat slunečných dnů? Přinášíme vám pětici praktických tipů. (Více)


Klienti pojišťoven nevyčerpali peníze z preventivních programů

|26.6.2017| Praha 26. června (ČTK) - Klienti zdravotních pojišťoven loni nevyčerpali všechny peníze z preventivních programů, finanční prostředky zůstaly především ve fondech prevence civilizačních chorob. U Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) se například u cukrovky vyčerpala zhruba čtvrtina. Na dnešní tiskové konferenci po jednání správní rady to řekl člen správní rady a předseda sněmovního zdravotního výboru Rostislav Vyzula (ANO). U Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV) klienti z fondu na prevenci civilizačních onemocnění vyčerpali polovinu, sdělila na dotaz ČTK její mluvčí Hana Kadečková. (Více)


Bolesti zad by mohly být nemocí z povolání od roku 2018

|26.6.2017| Praha 26. června (ČTK) - Chronické bolesti bederní páteře by mohly být od ledna 2018 nemocí z povolání. Na dotaz ČTK to dnes sdělil Petr Sulek, mluvčí ministerstva práce, které doplnění seznamu nemocí z povolání navrhuje. Úřad počítá, že by bolesti zad jako nemoc z povolání mohly být uznané přibližně 25 lidem ročně. Půjde zejména o akutní případy, které vznikly na pracovišti. V prvních třech čtvrtletích loňského roku byly nemoci páteře příčinnou téměř každé šesté ukončené pracovní neschopnosti. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 45% 
Ano, občas se mi hodí. 31% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 24940 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz