PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

ČPZP vrací klientům na přeplatcích přes 900 tisíc korun

|25.8.2016| Ostrava, 25. srpna 2016 (ČPZP) - Částku přes 900 tisíc korun vrací v těchto dnech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 636 pojištěncům, kteří ve druhém letošním čtvrtletí překročili takzvaný ochranný limit na doplatky za léky. (Více)


Dny slovenské kultury v Luhačovicích, letos s Lasicou a Sládečkovou

|25.8.2016| Lázně Luhačovice 25. srpna 2016 (Paper Life) - Akciová společnost Lázně Luhačovice připravila ve dnech od 7. do 10. září již 4. ročník Dnů slovenské kultury, které jsou jedním z vrcholů kulturního léta. Záštitu poskytují jako v předešlých letech Livia Klausová, velvyslankyně ČR na Slovensku a Peter Weiss, velvyslanec SR v České republice. Lázně Luhačovice připravily i letos velmi zajímavou a lákavou nabídku. Během několika dní se zde představí umělci ze Slovenska – slovenské herecké osobnosti Milan Lasica a Marta Sládečková, bratislavský Folklorní soubor Karpaty a swingová hudba Fats Jazz Band. (Více)


Vysoké teploty zatěžují nejen tělo ale i psychiku. Dle odborníků mohou způsobit agresivitu, změny nálad až deprese

|25.8.2016| Brno, 25. srpna (LESENSKY.cz) - Léto už se sice pomalu chýlí ke konci, i v tuzemsku si ale ještě užijeme několik tropických dní. Vysoké teploty však nemusí lidskému organismu vždy prospívat. Dlouhotrvající vedra zvyšují bolest a podněcují epileptické záchvaty. Ovlivňují také lidskou psychiku. Způsobují změny nálad, zvyšují agresivitu a v některých případech mohou vést až k depresím. (Více)


Od alkoholu k přírodním látkám aneb Historie sportovní výživy

|25.8.2016| V Brně, 25. srpna 2016 (Vitalvibe) - Sport je součástí lidské historie prakticky odnepaměti. Sportovní výživa jako věda má však poměrně krátké trvání. Již v antickém Řecku uvažovali nad tím, jak vybranou stravou zvýšit sportovní výkony. Až ve dvacátém století se ovšem sportovní výživa posunula od konzumace alkoholu k potřebě doplnění energie karbohydráty, tuky a proteiny. Od roku 1980 se populárními staly syntetické doplňky stravy, u nichž se ale prokázalo, že mají na lidské tělo i negativní dopady. V roce 2005 pak byl vytvořen takzvaný Zdravý talíř, který výrazně ovlivnil pohled na zdravé stravování i mezi sportovci. V článku vám přinášíme krátkou exkurzi do historie sportovní výživy. (Více)


Migréna při změně počasí

|24.8.2016| Praha, 24.8.2014 (Allmedia4U) - Změny počasí patří do první desítky nejčastějších spouštěčů migrény. Lidé trpící migrénami mají velmi citlivý mozek, a proto u nich může migrénu vyvolat bouřka, změna tlaku, či velké teplotní výkyvy. Migréna bývá někdy mylně zaměňována s běžnou bolestí hlavy. V případě migrény jde ale o mnohem vážnější onemocnění, které dlouhodobě nepříznivě ovlivňuje kvalitu života. (Více)


Když diabetik stůně

|24.8.2016| Praha, 24.8.2016 (Allmedia4U) - Každý rok přibývá v České republice 20 tisíc nových pacientů s diabetem. Podle odhadů jejich počet u nás přesáhne v horizontu deseti let hranici jednoho milionu nemocných. Naučit se žít s diabetem není jednoduché. Diabetiků se totiž týká celá řada omezení a doporučení. Důležitý je pravidelný pohyb, často redukce tělesné hmotnosti a správná skladba jídelníčku. Diabetik si musí hlídat příjem tuků a stravovat se pravidelně tak, aby nedocházelo k výkyvům hladiny cukru v krvi. (Více)


O veřejnou zakázku na nový systém eReceptů usiluje 14 firem

|24.8.2016| Praha 24. srpna (ČTK) - O veřejnou zakázku na vytvoření nového systému pro elektronické recepty usiluje 14 firem, které k dnešnímu poledni podaly Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nabídky. ČTK to řekla mluvčí Lucie Přinesdomová. Zakázka je vyhlášena celkem na čtyři roky s předpokládanou hodnotou 58,42 milionu korun bez DPH. SÚKL ale očekává, že nabídková cena bude výrazně nižší. (Více)


Průzkum: Denně obědvá jen 61 procent českých zaměstnanců

|24.8.2016| Praha 24. srpna (ČTK) - Pravidelně každý den chodí na oběd pouze 61 procent českých zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu společnosti Edenred. Jde o nejnižší podíl ze sedmi zemí v Evropě, kde se dotazování uskutečnilo. Na Slovensku denně obědvají tři čtvrtiny lidí a ve většině západoevropských zemí je to kolem čtyř pětin zaměstnanců. (Více)


Již posedmé můžete pomoci vykouzlit dětský úsměv!

|24.8.2016| Praha, 24. srpna 2016 (Allmedia4U) - Síť drogerií parfumerií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě a nově také organizací DEBRA ČR zahajuje již 7. ročník charitativního projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. V týdnu od 19. do 23. září 2016 ve všech prodejnách ROSSMANN mohou zákazníci svým nákupem výrobků označených logem smajlíka „ROSSMANN POMÁHÁ“ podpořit vážně nemocné a ohrožené děti z celé České republiky. Během předchozích ročníků se na podporu vybraných projektů podařilo získat finanční prostředky v celkové hodnotě přes 36 milionů korun. Patronkami letošního ročníku jsou Alice Bendová, Jitka Čvančarová a Heidi Janků. (Více)


Jaké oční vady trápí děti? Řada z nich se projeví až s nástupem do školy

|24.8.2016| PRAHA, 24. srpna 2016 (NEED4CONNEXIONS) – Až deset procent dětí předškolního věku trpí oční vadou. Školáků je zhruba čtvrtina. Čím je ale dítě menší, tím těžší je oční vadu rozpoznat. Neléčená oční vada v prvních letech života přitom může vést k trvalému a později neléčitelnému oslabení zraku. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 44% 
Ano, občas se mi hodí. 28% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 28% 
Hlasovalo 7407 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz