PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Zájem o písecké Alzheimercentrum roste, čeká se několik měsíců

|21.10.2016| Písek 21. října (ČTK) - Zájem o písecké Alzheimercentrum roste, stejně jako stoupá počet pacientů s touto chorobou. Lidé se sem dostávají na základě pořadníku, čekací doba je několik měsíců. V době otevření před 20 lety šlo o první zařízení společnosti Alzheimercentrum, kde se zdravotníci starali pouze o pacienty s demencí a poškozením mozku, což jsou hlavní příznaky Alzheimerovy choroby. Za tu dobu prošly centrem stovky, možná tisíc pacientů, řekla dnes ČTK při dni otevřených dveří Markéta Mohoritová, která se v Alzheimercentru stará o marketing. (Více)


Zvětšená prostata trápí čím dál více Čechů. Operaci za svůj život podstoupí každý třetí muž.

|21.10.2016| Praha, 21.10.2016 (Communication Lab) - Obtíže spojené se zvětšenou prostatou (nezhoubné zvětšení prostaty), odborně řečeno s benigní hyperplazií prostaty (BHP), jsou nejčastější příčinou návštěvy urologické ambulance. Jedná se o nejčastější mužský nezhoubný nádor a nejčastější urologické onemocnění u mužů. Výskyt nezhoubného zvětšení stoupá s věkem – již kolem 50 let věku postihuje přes polovinu mužů. Přestože se nejedná o zhoubný nádor, vedou jeho příznaky ke zhoršení kvality života pacienta a v pokročilých stádiích může vést až k nevratnému poškození funkce močového měchýře a ledvin. Proto je důležitá nejen časná diagnostika, ale v řadě případů i včasné nasazení adekvátní terapie. V ČR je ročně medikamentózně léčeno 230 000 pacientů a operačních výkonů se provádí cca 5 400. (Více)


Chladné počasí stupňuje bolest kloubů, pomoci může konzumace kefíru, lososa či pomerančů

|21.10.2016| Ostrava, 21. října 2016 (LESENSKY.cz) - Revmatických onemocnění a potíží kosterní soustavy je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) více než 150. Bolesti kloubů se pak zejména s příchodem chladného počasí zhoršují, ačkoliv lékařské výzkumy doposud neprokázaly, proč tomu tak je. Důvodem může být pravděpodobně nedostatek světla či pohybu. Projevy onemocnění kloubů doporučují lékaři zmírňovat teplem nebo úpravou jídelníčku, který by měl zahrnovat například lososa, kefír nebo pomeranče. (Více)


Chřipka: Až čtyřistanásobně vyšší ohrožení pro rizikové skupiny

|20.10.2016| Praha, 20. října 2016 (Allmedia4U) – Na celém světě ročně onemocní chřipkou přibližně 10 – 15 % populace. V době pandemie to může být dokonce 40 – 50 %. Na její následky pak každý rok zemře až 500 000 lidí. V České republice v důsledku chřipky zemře 1 500 – 2 000 osob ročně, což je 2-3x více, než jich zemře při dopravních nehodách. Mezi nejohroženější patří osoby z tzv. rizikových skupin – chronicky nemocní a senioři starší 65 let. Právě u nich hrozí závažný průběh onemocnění a vážné komplikace. Z toho důvodu je jim také doporučováno očkování, které riziko nákazou chřipky významně snižuje. Bohužel proočkovanost je v ČR mnohem nižší než určují cíle Světové zdravotnické organizace (WHO). U osob ohrožených rizikovými faktory je to pouhých 25 %. (Více)


Klasický sex nahrazují virtuální zážitky. Erotika se dostává na internetové simulátory i mobilní aplikace

|20.10.2016| Havířov, 20. října 2016 (Růžový slon) - Až polovina mobilních telefonů dospělých obsahuje fotografie či videa spojená s erotikou. Moderní technologie, které jsou dnes již běžnou součástí všedního dne, pronikají i do oblasti sexu. Jeho klasická podoba lidem přestává stačit a tak vyhledávají nové zážitky v digitálním světě. Stále známějším fenoménem se stává kybersex nebo sexting. Výjimkou však nejsou ani počítačové hry či mobilní aplikace spojené se sexem. (Více)


Správní rada vojenské pojišťovny asi vypíše konkurz na ředitele

|19.10.2016| Praha 19. října (ČTK) - Správní rada Vojenské zdravotní pojišťovny zřejmě ve čtvrtek rozhodne o vypsání výběrového řízení na nového ředitele pojišťovny. Zda vyřeší i několik týdnů trvající spor o to, kdo má vést pojišťovnu do nového výběru, není jasné. Dosavadního ředitele Karla Šteina, trestně stíhaného kvůli nehospodárnému nakládání s penězi, se správní rada pokusila v září odvolat. Kroky správní rady i její samotné svolání ministerstvo zdravotnictví právně zpochybnilo. Štein dál funkci ředitele vykonává. (Více)


V Česku roste trh s homeopatiky, loni se dodalo 1,83 mil. balení

|19.10.2016| Praha 19. října (ČTK) - V Česku roste trh s homeopatickými přípravky. Loni bylo na tuzemský trh dodáno 1,83 milionu balení, což je o 11 procent více než v roce 2014. Hodnota dodávek činila 171 milionů korun bez obchodní přirážky a DPH. Ve srovnání s celkovým trhem s léky ale homeopatika tvoří jen desetiny procenta. Vyplývá to z informací, které ČTK získala od Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) a lékáren. (Více)


Hradecké muzeum chystá velkou výstavu o zdravotnictví

|19.10.2016| Hradec Králové 19. října (ČTK) - Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravuje na příští rok rozsáhlou výstavu nazvanou Velká vizita, která má přiblížit historii zdravotnictví a lékařské péče ve městě a okolí. Muzeum žádá veřejnost o zápůjčku, případně darování předmětů, které by výstavu doplnily. Vyplývá to z informací na webu muzea. (Více)


Masarykův ústav v Brně chce koupit robota na operace nádorů

|18.10.2016| Brno 18. října (ČTK) - Masarykův onkologický ústav v Brně chce koupit na odstraňování nádorů speciálního robota za desítky milionů korun. ČTK to řekl ředitel ústavu Jan Žaloudík. Zákroky jsou podle něj s robotem šetrnější. Lékaři zatím kvůli robotickým operacím jezdí dvakrát týdně do Nemocnice Mostiště 60 kilometrů od Brna. O nákupu rozhoduje komise ministerstva zdravotnictví, bez jejíhož souhlasu si ústav robota nemůže pořídit. Podle mluvčího ministerstva Ladislava Štichy komise zatím nerozhodla. (Více)


uLékaře.cz přináší telemedicínu pro všechny. Strategickým partnerem projektu je skupina Rockaway

|18.10.2016| Praha, 18. října 2016 (PR.Konektor) - Největší česká zdravotní online poradna uLékaře.cz spouští revoluční projekt v oblasti telemedicíny. Nový koncept do českého zdravotnictví přináší tým lékařů vedený doktorem Tomášem Šebkem, který do tří let plánuje 10 miliónů pacientů a napojenou síť efektivně fungujících zdravotnických zařízení. Strategickým partnerem uLékaře.cz pro další rozvoj se stala investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 43% 
Ano, občas se mi hodí. 28% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 28% 
Hlasovalo 8219 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz