PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Globální finanční výsledky za 2. kvartál 2017: GSK navázala na růst v prvním čtvrtletí

|27.7.2017| Praha, 27. července 2017 (GSK) - Jedna z největších farmaceutických společností na světě, britská GSK, navázala v druhém kvartále na růst z prvního čtvrtletí. Tržby tak díky 3% navýšení dosáhly hodnoty 7,3 miliard liber. Zisk na akcii činil 27,2 pence. Prioritou pro druhou polovinu roku bude pro GSK udržet tento trend a úspěšně se připravit na uvedení několika důležitých produktů na trh. (Více)


ČR stále nemá systém dlouhodobé péče, některé strany ho slibují

|26.7.2017| Praha 26. července (ČTK) - Česko ani po tomto volebním období nebude mít propojený systém sociální a zdravotní péče. Vládní strany si v koaliční dohodě sice předsevzaly, že překážky pro kofinancování obou druhů služeb odstraní, změny ale nakonec nepřijaly a neprosadily. Kritizuje to rada postižených i někteří politici. Některé strany ve svých předvolebních programech teď slibují, že zdravotní a sociální péči propojí a posílí. (Více)


Firma BLOCK z Valašského Meziříčí vybaví operační sály IKEM

|26.7.2017| Valašském Meziříčí (Vsetínsko) 26. července (ČTK) - Společnost BLOCK z Valašského Meziříčí vybaví další operační sály pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). ČTK to dnes sdělila mediální zástupkyně společnosti Eva Kijonková. Firma se specializuje na takzvané čisté prostory ve zdravotnictví, farmacii i dalších oborech. (Více)


Podle studie mělo 99 procent hráčů NFL poškozený mozek

|26.7.2017| Boston 26. července (ČTK) - Americký fotbal podle studie vědců z Bostonské univerzity způsobuje u valné většiny hráčů poškození mozku. Tyto příznaky mělo 99 procent bývalých hráčů profesionální zámořské ligy NFL. Ze 111 testovaných zesnulých profesionálů jen jediný neprokázal chronickou poruchu CTE. (Více)


Udělejte si z Luhačovic základnu pro poznávání Valašska, Slovácka a Hané. Lázně Luhačovice jsou krásné, ale mají i zajímavé okolí

|26.7.2017| Lázně Luhačovice, 26. července 2017 (Paper Life) - Lázně Luhačovice jsou krásné, malebné a léčivé v každé roční době. Vždy znovu a znovu okouzlují návštěvníky rozmanitou architekturou, krásným okolím a všudypřítomnou zelení. Lázeňské městečko Luhačovice leží v malebném údolí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Okolní příroda je nedotčená a poskytuje množství možností na turistiku. Unikátní léčivé prameny činí z Luhačovic špičkové léčebné lázně v celoevropském měřítku. Akciová společnost Lázně Luhačovice je největším poskytovatelem lázeňských služeb v Luhačovicích a specializuje se především na lázeňskou léčbu onemocnění dýchacích cest... (Více)


Chlor z bazénu i tabákový kouř. Riziko rozvoje astmatu u dětí ovlivňuje nejen genetika, ale i prostředí a životní styl rodičů.

|26.7.2017| Praha, 26. července 2017 (GSK) - Astma patří mezi nejčastější chronická onemocnění dýchacích cest. V české populaci jím trpí 10 % dětí a 8 % dospělých. Přestože výrazný podíl na rozvoji astmatu v dětském věku má jeho výskyt v rodině, propuknutí a průběh nemoci ovlivňují i vnější faktory. Jde mimo jiné o alergeny, tabákový kouř nebo sloučeniny chloru z krytých bazénů, které se využívají např. v kurzech plavání kojenců a batolat. (Více)


U hranic v Německu u Domažlic bude koordinační centrum záchranek

|25.7.2017| Plzeň 25. července (ČTK) - Ve středu se u hranic v německém Furth im Waldu poblíž Domažlic otevře nové záchranářské centrum Bavorského červeného kříže. Bude tam sídlit také kompetenční a koordinační centrum pro přeshraniční zdravotnickou záchrannou službu. Má zlepšit spolupráci zdravotnických záchranářů, počítá se například se stážemi. Centrum je hrazeno z evropských fondů. ČTK to řekli Ilona Mauritzová, děkanka Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity a ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička. (Více)


Evropský úřad doporučuje omezit glutamáty v potravinách

|25.7.2017| Praha 25. července (ČTK) - Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) doporučuje omezit glutamáty v potravinách. Za bezpečné považuje 30 miligramů těchto látek na zlepšení chuti na kilogram tělesné váhy denně. V EU je teď povoleno přidat až deset gramů na kilogram potraviny. Informaci o doporučení EFSA na webu uvedl Státní zdravotní ústav. Na evropské trhu je asi 900.000 druhů potravin, glutamáty obsahuje 3,3 procenta z nich. Jídlu dodávají "lahodnou masovou chuť". (Více)


Za záměnu léků v Zentivě hrozí podezřelému až pět let vězení

|25.7.2017| Praha 25. července (ČTK) - Až pět let vězení hrozí bývalému zaměstnanci farmaceutické společnosti Zentiva, který byl obviněn z toho, že úmyslně vyměnil léky v krabičkách. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 10, kam podali obžalobu státní zástupci. Na dotaz ČTK to dnes sdělil šéf obvodního státního zastupitelství Richard Houdek. (Více)


Běhání je trendy, ale běháte správně? Při běhu si můžete i ublížit

|25.7.2017| Praha, 25.7.2017 (Allmedia4U) - Přibližně 42 % Čechů se věnuje běhání. Z průzkumu „Sport roku 2014“ zaměřeného na analýzu sportování v České republice vyplynulo, že běh patří v konkurenci několika set sportů mezi dvě nejoblíbenější aktivity. Jde o skvělý způsob, jak snížit hmotnost a stát se štíhlejším a více fit. Ze všech jeho benefitů však budete těžit pouze tehdy, pokud běháte správně. Špatný běžecký styl může totiž namísto fyzických přínosů způsobit řadu bolestí – bolest kloubů, svalů, dalších namožení a úrazů. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 45% 
Ano, občas se mi hodí. 30% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 25% 
Hlasovalo 25330 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz