PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Obsah

 

Světoznámá Vincentka v průběhu dějin dobyla Vídeň i Čínu

|28.7.2016| Luhačovice 28. července 2016 (Paper Life) - Když 29. listopadu 1780 zemřela ve Vídni císařovna (a česká královna) Marie Terezie, znalo již hlavní město Rakouska minerální vodu z Luhačovic. Právě od roku 1780 ji vozili luhačovičtí občané, zvaní vodáci, na vozech v sudech až do Vídně. Nevíme, zda zázračnou vodu z Luhačovic ochutnal některý z císařů a synů Marie Terezie, Josef II, či Leopold II. Víme však, že luhačovičtí občané položili základ mezinárodnímu věhlasu této minerálky, kterou dnes znají i Číňané. (Více)


Nová léčba umožnila transplantaci ledviny i lidem s hepatitidou C

|27.7.2016| Praha 27. července (ČTK) - Úspěšnou transplantaci ledviny mohou lékaři v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) provádět díky nové léčbě také lidem s chronickou žloutenkou C, což dosud možné nebylo. ČTK to sdělila mluvčí IKEM Veronika Velcova při příležitosti čtvrtečního Světového dne boje proti hepatitidě. Novou léčbu žloutenky C dostaly letos dvě desítky pacientů se selhávající ledvinou, jen u jednoho nezabrala. Vyléčení už jsou na čekací listině na novou ledvinu. (Více)


Slovensko podle analýzy zaostává ve zdravotnictví

|27.7.2016| Bratislava 27. července (zpravodaj ČTK) - Slovensko vynakládá na zdravotnictví s ohledem na velikost své ekonomiky více peněz než ostatní země visegrádské čtyřky (V4), ve výsledcích v této oblasti za sousedními státy V4 ale zaostává. Upozornila na to státní analýza. Vedle Slovenska je členem V4 také Česká republika, Polsko a Maďarsko. (Více)


V trutnovské nemocnici cvičně evakuovali pacienty ARO

|27.7.2016| Trutnov, 27. 7. 2016 (Hanycom) - Podle požadavků Hasičského záchranného sboru je trutnovská nemocnice povinna provádět nácvik evakuace svých pacientů a zaměstnanců na jednotlivých odděleních. „Pro letošní rok jsme vybrali oddělení ARO, kde je případná evakuace pacientů složitá,“ říká technický náměstek Miroslav Chrapan. „Jedná se o jedno z nejnáročnějších oddělení vzhledem ke skladbě pacientů - bývají v bezvědomí, jsou nepohybliví, napojení na přístroje udržující jejich životní funkce a i s těmito přístroji musí být evakuováni,“ vysvětluje manažerka kvality Jarmila Ročková. (Více)


Přidejte se letos ke Světovému dni boje proti žloutenkám a pomozte zatočit s virovou hepatitidou do roku 2030

|27.7.2016| Praha, 27.7.2016 (AMI Communications) - Ve čtvrtek 28. července si již podeváté připomeneme Světový den boje proti žloutenkám, který se letos nese v duchu globální výzvy eliminovat do roku 2030 virové hepatitidy, jakožto celosvětovou hrozbu veřejného zdraví. Podle statistik Světové zdravotnické organizace (WHO) si každoročně virové hepatitidy vyžádají život 1,4 milionů lidí po celém světě, což je počtem úmrtí řadí před onemocnění typu AIDS či malárie. Celkem existuje 5 hlavních typů viru žloutenky, mezi ty nejrozšířenější patří žloutenky typu A, B a C. Kromě tzv. sekundární prevence představuje účinnou ochranu očkování. To je dostupné pro děti a dospělé proti žloutence typu A a B. (Více)


Zproštění viny sestry Marešové z vražd pacientů je pravomocné

|26.7.2016| Praha 26. července (ČTK) - Zdravotní sestra Věra Marešová, kterou obžaloba vinila z vražd šesti pacientů draslíkem v Lužické nemocnici v Rumburku, byla pravomocně zproštěna viny. Pražský vrchní soud dnes zamítl odvolání státního zastupitelství. Pozůstalí po zemřelých pacientech mohou zkusit uplatnit své nároky na odškodnění ještě v občanskoprávním řízení. Marešová, která strávila 14 měsíců ve vazbě, se může obrátit s žádostí o odškodné na ministerstvo spravedlnosti. (Více)


Komise navrhla na ředitele hradecké nemocnice profesora Paličku

|26.7.2016| Praha 26. července (ČTK) - Výběrová komise doporučila ministru zdravotnictví Svatopluku Němečkovi (ČSSD) jmenovat do funkce ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové dosavadního náměstka Vladimíra Paličku. Informaci Zdravotnického deníku potvrdil dnes ČTK ředitel odboru komunikace ministerstva Jan Štoll. Komise vybírala ze tří kandidátů, Paličku doporučila jednomyslně. (Více)


Masarykův onkologický ústav zprovoznil nový skener k diagnostice

|26.7.2016| Brno 26. července (ČTK) - Nový hybridní skener nahradil od letoška v Masarykově onkologickém ústavu (MOÚ) v Brně zařízení staré více než deset let. Přístroj bezmála za 65 milionů korun kombinuje dvě radiologické vyšetřovací metody v jednom vyšetření a je šetrnější pro pacienty, řekl dnes ČTK primář Oddělení nukleární medicíny Zdeněk Řehák. (Více)


Lékař: Domácí testy mohou přispět k posílení zdravotní prevence

|26.7.2016| Praha 26. července (ČTK) - K posílení zdravotní prevence by podle přednosty Ústavu všeobecného lékařství 1. lékařské fakulty UK docenta Bohumila Seiferta měly přispět diagnostické testy, které si lidé mohou udělat doma. Zjistí například, zda klíště, které je kouslo, přenáší lymskou boreliózu. Pravidelně si mohou kontrolovat hladinu cholesterolu, nebo si muži mohou orientačně vyšetřit plodnost. (Více)


Lékaři v USA mají testovat všechny těhotné na virus zika

|26.7.2016| Washington 26. července (ČTK) - Americké Středisko pro kontrolu nemocí a prevenci (CDCP) vydalo nová doporučení pro ochranu před virem zika. Těhotným ženám doporučuje krevní testy při každé pravidelné kontrole a muže varuje, že se mohou nakazit při nechráněném sexu s nositelkou viru. (Více)


Anketa
Již jste vyzkoušeli naši funkci pro vyhledání nejbližší lékárny?
Ještě ne, sekce Lékárny jsem si nevšiml(a). 43% 
Ano, občas se mi hodí. 28% 
Ano, ale pravděpodobně nebudu využívat. 29% 
Hlasovalo 7120 lidí. 


Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz