PharmNews
PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Kraj chce studii na využití léčebných lůžek, chce je přemisťovat

Brno 9. listopadu (ČTK) - Jihomoravský kraj si nechá vypracovat studii pro lepší využití lůžek v nemocnicích. Novinářům to dnes řekl hejtman Bohumil Šimek (ANO). Studie má být hotová v první půli příštího roku. Napoví, na kterých odděleních se lůžka plně nevyužívají. Kraj je tak bude moct ubrat a přesunout tam, kde chybí. Šimek uvedl, že se tím zefektivní a zlepší péče a povede to k úsporám.

Kraj zřídil poradní sbor, který připraví podklady pro zadání studie nezávislému externímu subjektu. Ve sboru jsou zástupci ministerstva zdravotnictví, rady kraje, ředitelé nemocnic i zástupci pojišťoven a akademické sféry. Šimek řekl, že lůžka na některých odděleních nejsou plně využita a někdy tam není ani dostatek personálu. Proto se sice na některém místě lůžka škrtnou, ale bude možné je použít jinde, kde jsou potřeba. "Populace stárne a je potřeba čas od času přizpůsobit kapacity a změnit strukturu. U lůžek akutní péče se snižuje doba pobytu nemocných v lůžkových zařízeních a narůstá potřeba následné dlouhodobé péče," uved člen sboru a ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Brno Josef Drbal.

Podle něj příští rok končí zdravotnickým zařízením smlouvy s pojišťovnami, ze kterých je péče hrazena. "Kdy jindy se domluvit na úpravách, abychom získali pro kraj co nejvýhodnější podmínky. Máme tisíce lůžek, ale situace je složitá, protože je mnoho poskytovatelů od státu přes kraj a města až po soukromé subjekty," dodal Drbal.

V Brně jsou dvě fakultní nemocnice, ale i městské nemocnice, kraj má desítku zařízení po celém kraji a nemocnice jsou i v jiných městech. "Musíme vše přizpůsobit potřebám a brát ohled na ekonomiku i lidské zdroje. Není naším cílem škrtat lůžka jako taková, ale přizpůsobit je zdravotním potřebám. Když nebudou v nemocnici, přenesou se třeba do zařízení následné péče," dodal Šimek.

Lenka Horáková kšPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz