PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Den předčasně narozených dětí zahalí Špilberk do purpurové barvy

Brno 13. listopadu (ČTK) - Světový den předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopadu, si Brno připomene o den dřív nasvícením hradu Špilberk purpurovou barvou. Hrad se do barvy nenarozených dětí zahalí 16. listopadu od 17:00 do 02:00, aby se předešlo zaměnění s Dnem boje za svobodu a demokracii, řekl dnes novinářům primář Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Brno Ivo Borek.

Každé desáté dítě se narodí předčasně. V České republice se ročně narodí přes 9000 nezralých dětí. "Naše oddělení ošetřuje každý rok kolem sedmi stovek předčasně narozených miminek. Péče o ně je velmi náročná nejen pro pracovníky, ale také ekonomicky," řekl Borek.

Neonatologické oddělení společně s brněnským magistrátem kromě nasvícení Špilberku chystají i výstavu s informačními panely, které mají veřejnosti přiblížit problematiku předčasně narozených dětí. Uskuteční se v Knihovně Jiřího Mahena 20. listopadu.

Brno se připojuje k oslavám tohoto dne letos poprvé. Kromě brněnské dominanty bude v Česku purpurově svítit například Tančící dům v Praze nebo Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Každoročně nezisková organizace Nedoklubko předává cenu Purpurové srdce lidem, kteří se významně zasloužili o péči o předčasně narozené děti.

"Cena se vyhlašuje ve třech kategoriích. Jednu z nich vyhrála naše staniční sestra Stanislava Zmeškalová, která má velkou zásluhu na otevření Neonatologického oddělení," dodal Borek.

sla kšPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz