PharmNews
PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Zlínský kraj ocenil nejvyšším vyznamenáním lékaře Karla Kuběnu

Zlín 13. listopadu (ČTK) - Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) dnes předal nejvyšší krajské vyznamenání lékaři Karlu Kuběnovi, který ve Zlíně založil tradici očního lékařství. Kuběna převzal Záslužné vyznamenání prvního stupně za mimořádné a výjimečné zásluhy v oblasti oftalmologie v den svých 90. narozenin. Ve Zlínském kraji bylo vyznamenání zatím uděleno jen dvěma lidem, atletce Daně Zátopkové a cestovateli Miroslavu Zikmundovi, sdělila ČTK krajská mluvčí Renata Janečková.

"Pan docent Kuběna přišel jako primář do Zlína z Olomouce, kde mu z náboženských důvodů nebylo umožněno získat profesuru. Během 70. a 80. let zde z malého očního oddělení okresní nemocnice vybudoval centrum očního lékařství tehdejšího Československa. Byla tady dvě špičková pracoviště: zatímco profesor Rybka se zaměřoval na specializovanou léčbu diabetu, pan docent Kuběna rozvíjel léčbu očních nemocí, které ostatně s diabetem úzce souvisejí," uvedl hejtman.

Kuběna se v roce 1985 zasloužil o výstavbu očního pavilonu v dnešní Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně, kapacita byla 56 lůžek, pavilon měl tři operačními sály, specializované ambulance i nejmodernější přístrojové vybavení.

Kuběna se stále věnuje svým pacientům, pracuje v určité hodiny v ordinaci svého syna. "Už 64 roků pracuji v medicíně, neslouží mi trošku nohy, ale jinak mi to ještě myslí. Věnujeme se především zelenému zákalu," uvedl Kuběna.

jmk kšPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz