PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Aktuality

Ambulance TCM ve FN HK nabízí prevenci sezónních respiračních onemocnění

Hradec Králové, 6. prosince 2017 (FNHK)

Ambulance tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici Hradec Králové zahajuje nový program prevence častých nachlazení za využití metod tradiční čínské medicíny. Ambulance TCM, která ve FN HK funguje od podzimu 2015, dosud ošetřila celkem přes dva tisíce pacientů.

Mnoho lidí s příchodem zimy trápí opakující se akutní respirační onemocnění. Tradiční čínskou medicínu lze využít pro podporu imunitního systému. Mezi metody prevence a léčby patří akupunktura, podpůrné podávání bylin, dietetika, čínská masáž tuina a cvičení qigong,“ uvedl vedoucí Česko-čínského centra tradiční čínské medicíny ve FN HK MUDr. František Musil Ph.D.

Tradiční čínská medicína pohlíží na organismus jako na celek a snaží se řešit příčinu nemocí. Pacienty s potížemi způsobenými sníženou funkcí imunitního systému v Ambulanci TCM ve FN HK léčili již v minulosti. „Po aplikaci metod tradiční čínské medicíny většina z nich potvrzovala zlepšení celkového zdravotního stavu a menší počet akutních respiračních onemocnění,“ doplnil Musil.

Tradiční čínskou medicínu na potíže spojené se sníženou imunitu využila v Ambulanci TCM například dvaapadesátiletá žena, která od mládí trpěla na časté infekce a stěžovala si také na velkou únavu. Ženě bylo v prosinci 2015 doporučeno užívání bylinné směsi. „Pacientka nyní uvedla, že od v Ambulanci TCM provedené léčby již s infekcemi horních cest dýchacích neměla potíže,“ řekl Musil.

Kvůli častému nachlazení a oslabené imunitě dorazil do Ambulance TCM letos v červnu dvaadvacetiletý muž, který absolvoval léčbu akupunkturou a bylinami. „V červenci po čtyřech akupunkturách udával zlepšení o 75 procent. V listopadu pacient uvedl, že od provedené léčby problémy s infekcemi horních cest dýchacích neměl a efekt léčby hodnotí jako veliké zlepšení,“ dodal Musil.

Každý pacient je při příchodu nejprve celkově vyšetřen českým lékařem. Ve spolupráci s čínským specialistou je pak určen diagnostický a léčebný závěr z hlediska tradiční čínské medicíny, na jehož základě pak probíhá léčebný postup.

Pacienti, kteří chtějí před zimní sezonou zvýšit odolnost imunitního systému pomocí metod tradiční čínské medicíny se mohou objednat na telefonním čísle 495 832 950, nebo pomocí emailu tcm@fnhk.cz. „Zájemcům o prevenci častých nachlazení se budeme snažit vyjít vstříc a najdeme co nejdřívější termín pro jejich vstupní vyšetření,“ uvedl Musil.

Více informací o Ambulanci tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je možné najít na www.fnhk.cz/tcm.  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz