PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

FN HK otevřela pro nejmenší svých zaměstnanců dětskou skupinu Fanynka

Hradec Králové, 8.1.2018 (FN HK)

Fakultní nemocnice Hradec Králové otevřela začátkem ledna pro děti svých zaměstnanců dětskou skupinu Fanynka. Kapacita zařízení určeného pro děti ve věku od 12 měsíců do čtyř let je 12 míst. Do skupiny je nyní přihlášených celkem 22 dětí, pět dětí chodí do zařízení denně, ostatní děti přicházejí pouze na kratší dobu dvakrát či třikrát týdně.

Dětská skupina je dalším krokem Fakultní nemocnice Hradec Králové v rozšiřování benefitů pro zaměstnance. Velký zájem o umístění potvrzuje, že zřízení skupiny bylo dobrým rozhodnutím, které mnoha rodičům z řad zaměstnanců usnadní život,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Dětská skupina sídlí v budově č. 29. Nemocnice na její zřízení získala podporu z Evropského sociálního fondu. Základní měsíční poplatek činí 3500 korun, stravné stojí 60 korun denně. Dětem skupina nabízí prostornou hernu s postýlkami a lehátky, součástí je také jídelna a speciálně upravené sociální zařízení.

Nejvíce přihlášených dětí, celkem dvanáct, je ve věku kolem 2,5 roku. Nejmenšímu dítěti je 13 měsíců,“ uvedla vedoucí skupiny Fanynka Radka Polanská. Dětská skupina je v provozu každý den od 6:30 do 16:30 hodin. Od 16:30 do 19:30 nabízí možnost hlídání dětí za 100 korun na hodinu.

Náhodně oslovené maminky si novou službu pochvalují. „Já jsem vznik dětské skupiny v nemocnici rozhodně uvítala. Dcera, které je 13 měsíců, tu je zatím na jeden den v týdnu a já si připravuji půdu na postupný návrat do zaměstnání,“ řekla jedna z maminek, která pracovala jako odborný pracovník v laboratoři.

Spokojená se vznikem skupiny je také lékařka, která svou šestnáctiměsíční dcerku nechává ve školce jeden den v týdnu a pracuje na částečný úvazek. „Vznik dětské skupiny je skvělý. Škoda jen, že podobná možnost nebyla už u mých dvou starších dětí,“ řekla s úsměvem.

Více informací je možné najít na https://www.fnhk.cz/detskaskupina

   Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz