PharmNews
PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Jak dlouho trvá rekonvalescence po labioplastice

Praha, 12.2.2018 (Mediaunit)

Labioplastika, chirurgické zmenšení nebo úprava tvaru malých stydkých pysků, je jedním z nejběžnějších zákroků v oblasti ženských pohlavních orgánů, které se na klinikách estetické gynekologie a plastické chirurgie a provádějí. Důvody pro něj mohou být nejen čistě estetické, ale také praktické. Velmi často však přílišná velikost malých labií působí pacientkám objektivní potíže např. při jízdě na kole, oblékání plavek nebo nošení některých typů spodního prádla a samozřejmě také při pohlavním styku. Ať už je důvod k zákroku jakýkoliv, jeho provedení přináší ženám úlevu od případných problémů i zlepšení psychické pohody a sebedůvěry. Jak ale plastika stydkých pysků probíhá? A jak za jak dlouho po zákroku může pacientka znovu vykonávat bez omezení všechny činnosti?

Jak zákrok probíhá?

Při labioplastice je pacientka buď v místní (lokální) nebo celkové anestezii. Vlastní zákrok trvá mezi třiceti minutami a dvěma hodinami. V jeho průběhu lékař nejprve vyměří a vyznačí budoucí řez a následně jej provede. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi citlivou oblast s vysokým počtem nervových zakončení, chirurg volí vždy co nejšetrnější řez. Existuje několik různých postupů, které jsou voleny podle výchozího stavu požadovaného výsledku. Od relativně drobných korekcí tvaru až po komplexní remodelaci. Výkon se neprovádí při menstruaci. Tu je ale možné běžnými prostředky odložit.

Rekonvalescence po zákroku

Při labioplastice, stejně jako při jakémkoliv jiném chirurgickém zákroku, dojde ke vzniku otoků, které postupně ustupují v horizontu několika týdnů. Obtíže ale působí zpravidla jen v prvních dnech. Doporučujeme operovanou oblast chladit speciálními polštářky. Chlazení zmenšuje otok a pomáhá proti bolesti. Bolest není většinou příliš intenzivní, zpravidla se vystačí s běžnými analgetiky (Ibuprofen) v prvních 2-4 dnech. Většinou jsou používány stehy, které se samy vstřebají.  Návrat k běžným činnostem a práci je možno doporučit za 2-4 dny. Ke zhojení ranek dochází do 2-3 týdnů. Je ale nutné zamezit mechanickému namáhání jizev nejméně 6 týdnů po výkonu. Zejména nedoporučujeme jízdu na kole, na koni a podobně. Jizvy získávají pevnost až po uplynutí této doby a dříve by mohlo dojít je jejich poškození. Během rekonvalescence není třeba vykonávat žádné speciální úkony, důležitá je jen pečlivá hygiena v oblasti genitálií, případně desinfekce sešitých ran. Rány po labioplastice obecně dobře hojí a rekonvalescence většinou probíhá bez komplikací.  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz