PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Rodenstock představil technologii, jež vyrobí čočku na míru oka

Brno 10. března (ČTK) - Výrobce brýlových čoček Rodenstock představil na brněnském veletrhu Opta přístroj s technologií DNEye Pro, který je podle zástupce firmy Vojtěcha Svobody po 118 letech přelomem ve výrobě čoček. Přístroj totiž dokáže změřit individuální parametry oka a na jejich základě lze vyrobit čočku, která se dělá přesně na míru každého oka, řekl při prezentaci technologie.

Dosud se při výrobě čoček používalo tzv. Gullstrandovo schematické oko, které pracovalo s průměrnými hodnotami. "Přitom velikost oka se může lišit až o jeden centimetr a čím více se liší skutečné oko od schematického, zvyšuje se rozptyl chybovosti," uvedl Svoboda.

Při výrobě čočky lze nyní brát v úvahu i čtyři nové parametry proti dosavadní výrobě. Jde o topografii rohovky, hloubku přední komory, aberaci nitrooční čočky a délku oka. "Nyní už pro nás není oko černou skříňkou, ale víme, jak konkrétní paprsek dopadne na sítnici. Zobrazení je pro nositele brýlí mnohem ostřejší," vysvětlil Svoboda.

Zákazníci, kteří měří nositelům brýlí parametry očí, budou moct technologii používat od dubna. K dispozici už budou mít první čočky vyrobené na základě této nové technologie.

Podle Svobody je třeba připomenout, že vývoj technologie byl evoluční a první přelomový skener oka, který dokázal změřit více hodnot než dosud, přišel v roce 2012 a posléze vznikla ještě jeho druhá generace.

Firma Rodenstock vznikla v roce 1877 v Německu, centrála dnes sídlí v Německu, po celém světě má firma 4500 zaměstnanců a 14 výrobních závodů, v Česku sídlí od roku 1994 v Klatovech. Tržby české společnosti se v roce 2016 blížily jedné miliardě korun.

mei gcmPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz