PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Obezita a nadváha postihuje téměř třetinu dětí v ČR

Ostrava, 13. února 2018 (ČPZP) - V České republice roste počet obézních dětí. Nedostatek pohybu má za následek, že obezita a nadváha trápí už skoro třetinu dětí. Nadměrná hmotnost neznamená jen estetický problém, ale i riziko zvýšeného výskytu řady nemocí, které se mohou projevit dříve než v dospělosti. 

Moderní životní styl s rizikovými stravovacími návyky se podepisuje i na dětech. U dětské populace až 10 % dětí trpí obezitou. Nejvíce pak v 5. a 9. roce a váha má tendenci vzrůstat až do 13 let, zejména u chlapců.

Už v raném věku mohou propuknout nemoci srdce a cév, problémy s metabolismem a štítnou žlázou, diabetes, zažívací potíže, kožní či ortopedické vady. Podle Státního zdravotního ústavu se u obézních dětí vyskytuje skolióza, která ovlivňuje celou funkci páteře a ve svých důsledcích může vést k snížení funkce plic. Vadné držení těla je problémem až 42 % všech dětí s vyšší hmotností. Dívky často trápí bolesti hlavy. Obézní dítě může mít také psychické problémy a v důsledku své hmotnosti čelit posměškům svých vrstevníků nebo i vyloučení z kolektivu.

 „Obezita je s kombinací mnoha dalších onemocnění novodobým strašákem. ČPZP si tento nepříznivý vývoj uvědomuje a podporuje klienty v prevenci těchto chronických nemocí. Rodičům, kteří chtějí řešit nadváhu či obezitu svého dítěte, nyní nabízíme příspěvek až 300 korun,“ uvedla tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Příspěvek od ČPZP je možné použít například na úhradu nákladů vynaložených při sestavení jídelníčku u obezitologa, dietologa, praktického lékaře pro děti a dorost nebo nutričního terapeuta za účelem snížení nadváhy a obezity dětí. 

Příspěvek na prevenci obezity je jednou z novinek, s nimiž v letošním roce přišla Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.


Česká průmyslová zdravotní pojišťovna  registruje více než 1,2 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má aktuálně 111 poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní programy plné výhod, slev a bonusů.

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím
Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí
tel.: 599 090 183, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz
aktuální informace na http://www.cpzp.cz
   Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz