PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Senioři budou mít pro záchranáře obálku se zdravotními problémy

Brno 11. června (ČTK) - Záchranářům v celé České republice má v péči o osamocené seniory pomoct takzvaná seniorská obálka pro shromažďování informací o tom, kterými nemocemi či alergiemi senior trpí a jaké bere léky. Obsahovat bude i kontakty na jeho blízké. Zájemce si údaje vyplní za pomoci příbuzných a lékaře a obálku nechá na viditelném místě v bytě pro případ zásahu záchranářů. Celostátní projekt dnes v Brně představili jihomoravský radní Milan Vojta (ANO) a mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová. Podle ní mohou nasbírané údaje ušetřit záchranářům čas, když jde o život pacienta.

Projekt je celostátní a má fungovat v každém kraji. Jihomoravský kraj začal v těchto dnech obálky distribuovat do nemocnic, na výjezdová stanoviště záchranné služby a bude také ke stažení na webových stránkách. Senioři v obálce za pomoci rodiny nebo lékařů vyplní údaje o alergiích, nemocech i lécích včetně dávkování a kontakty na své blízké i praktického lékaře. Obálku pak umístí na viditelném místě v bytě, například na vnitřní stranu vchodových dveří nebo na lednici. "Údaje by měly být pravidelně aktualizované. Poslouží v případě zásahu záchranářů k rozhodnutí o tíži zdravotního stavu, optimální terapii na místě nebo nutnosti transportu do zdravotnického zařízení," uvedl Vojta.

Podle Bothové záchranáři vyjíždějí k seniorům nejčastěji a informace shromážděné na jednom místě mohou znamenat úsporu času v minutách, což pak může vést k záchraně života. "Urychlí se tím péče a předejde se komplikacím. Zároveň budeme mít kontakt na blízké, kterým dáme vědět, že se něco stalo s jejich příbuzným," dodala Bothová.

Lenka Horáková kšPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz