PharmNews
PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Města v USA tolerující marihuanu žádají povolit drogu celostátně

Boston (USA) 12. června (ČTK) - Starostové sedmi amerických měst, která povolují užívání marihuany, spojili své síly s cílem přesvědčit o potřebně legalizace drogy federální vládu. Napsala to agentura AP ve zprávě z výroční konference amerických starostů v Bostonu. Lobbistické sdružení vytvořili starostové měst Denver, Seattle, Portland, San Francisco, Los Angeles, Las Vegas a West Sacramento.

Advokáti legalizace marihuany chtějí na konferenci starostů prosadit rezoluci, který vyzývá americkou vládu, aby konopí vyřadila ze seznamu zakázaných drog. K iniciativě se podle AP připojili i starostové Oaklandu v Kalifornii a Thorntonu v Coloradu, kde droga legální není.

Užívání marihuany zatím v nějaké formě legalizovalo třicet amerických států. Federální zákon tolerující do určité míry marihuanu mají kongresmani na stole od minulého týdne. Prezident Donald Trump nedávno řekl, že návrh "pravděpodobně" podpoří.

Legalizace marihuany může podle některých amerických expertů pomoci řešit problém drogové závislosti a může snížit počet smrtelných případů předávkování. Jiní vědci ale varují, že legalizace měkkých drog může drogovou epidemii v USA jen zhoršit.

jas rvPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz