PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Vědci proberou výzkumy psychedelik na konferenci v Praze

Klecany (u Prahy) 12. června (ČTK) - Vědci proberou na konferenci v Praze výsledky výzkumů a využití psychedelických látek při léčbě. Jedna z největších konferencí tohoto typu na světě se uskuteční od 21. do 24. června. Druhý ročník multidisciplinární akce pořádá expertní skupina Beyond Psychedelics a klecanský Národní ústav duševního zdraví. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ústavu Jan Červenka.

Účastníci konference se budou také zabývat duševním zdravím a změněnými stavy vědomí. "Praha přivítá na 120 předních výzkumníků a odborníků z celého světa, kteří přijedou diskutovat potenciál, současné výzvy i budoucí směřování oblasti výzkumu a využití psychedelik," uvedl Červenka. Konference bude zároveň vyvrcholením akce Prague Psychedelic Week 2018, která je určena pro veřejnost a od 16. do 24. června lidem přiblíží téma změněných stavů vědomí.

Psychedelické látky mohou pomoci pacientům, u kterých nezabírá konvenční terapie. "Jsou unikátní v tom, že facilitují změnu psychiatrického paradigmatu: namísto - často dlouhodobého - potlačování symptomů dokáží v kontrolovaných a správně vedených podmínkách napomoci vyřešení příčiny potíží, a to již po jednou až dvou podáních," řekla Rita Kočárová, koordinátorka konference, která působí jako výzkumnice v Národním ústavu duševního zdraví.

Cílem konference je také osvětlení rizik i potenciálu psychdelických látek. "Jakékoliv užívání psychedelik, ať už pod dohledem odborníka nebo na vlastní pěst, s sebou nese také rizika. Chceme o nich informovat a umožnit lidem lépe porozumět vhodnému užívání a smysluplné integraci," dodala Kočárová.

Mezi hosty konference budou například Rick Doblin, zakladatel a ředitel MAPS, organizace, která stojí za brzkým prosazením MDMA (látka známá jako Extáze) do lékařské péče, nebo William A. Richards z univerzity Johna Hopkinse, David Nichols nebo Amanda Feildingová, zakladatelka a ředitelka nadace Beckley Foundation, která se zabývá výzkumem konopí, psilocybinu, LSD a dalších látek a věnuje se i reformám světové drogové politiky.

"Letošní ročník opět navštíví i autor známé knihy The Psychedelic Renaissance (Psychedelická renesance) Ben Sessa, jehož hlavním projektem je v současnosti celosvětově unikátní studie léčby závislostí na alkoholu pomocí MDMA," doplnila koordinátorka konference.

sbe kšPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz