PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Penta Hospitals má o Podřipskou nemocnici nadále zájem

Roudnice nad Labem (Litoměřicko) 7. července (ČTK) - Společnost Penta Hospitals má nadále zájem o Podřipskou nemocnici v Roudnici nad Labem. Rádi by ji také vlastnili zaměstnanci nemocnice. Poloviční podíl má v rukou Jakub Zavoral, ten ČTK řekl, že na nabídku zaměstnanců reagovat nebude.

Dva majitelé zdravotnického zařízení vedou soudní spor o vlastnictví, pravomocný rozsudek zatím nepadl. Jedním z nich je Zavoral, který nabídl odkup podílu skupině Penta Hospitals. Druhým je Josef Krajník, za nímž stojí zaměstnanci. Ti se rozhodli poslat Zavoralovi otevřený dopis, v němž nabízejí odkup jeho majetkového podílu.

"Sdělte nám prosím částku, která by pro vás byla konečná, a kterou my potom vám zaplatíme. Vyřešíme tak rychle a ve prospěch nemocnice i pacientů současnou kritickou situaci v naší nemocnici," uvedli zaměstnanci v dopise, který má ČTK k dispozici. "Reagovat na tu nabídku já nebudu, neb jsem se smluvně dohodl se společností Penta Hospitals," řekl ČTK Zavoral.

Nabídka podle zaměstnanců platí i pro potenciálního nabyvatele Zavoralova podílu. "Před několika dny jsme obdrželi výzvu stávkového výboru zaměstnanců Podřipské nemocnice, za který vystupuje Ondřej Krajník, k jednání o odkoupení podílu pana Jakuba Zavorala v nemocnici. Jelikož podíl v nemocnici Penta Hospitals CZ nevlastní, nevidíme důvod k takovémuto jednání," řekla ČTK mluvčí společnosti Lenka Holá. Se Zavoralem má Penta podle ní předběžnou dohodu o odkoupení jeho podílu. "Stále ale čekáme na vyřešení sporu s druhým spoluvlastníkem, panem Josefem Krajníkem," řekla Holá.

Nemocnice v Roudnici podle Holé zapadá do strategie Penty. "Hodláme ji provozovat a dále rozvíjet poskytovanou zdravotní péči," uvedla. "Jsme přesvědčeni, že vstup naší společnosti by umožnil nemocnici další rozvoj, ze kterého budou profitovat pacienti," dodala.

Na nemocnici, která jinak běžně funguje, uvalil soud nucenou správu na návrh Zavorala. S tím nesouhlasí zaměstnanci, kteří koncem června protestovali před roudnickou radnicí, kde vyjadřovali obavy z budoucnosti nemocnice.

V roce 2011 uzavřel Josef Krajník opční smlouvu, podle které měl do čtyř let prodat svůj padesátiprocentní podíl Jakubu Zavoralovi. Letos v lednu prvoinstanční soud rozhodl, že smlouva platí a nabyvatelem stoprocentního podílu má být Zavoral, protistrana se ale odvolala a pravomocné rozhodnutí zatím nepadlo.

fir sdPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz