PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Zubní pohotovost bude na Nymbursku v jednotlivých ordinacích

Nymburk 10. července (ČTK) - O víkendech a státem uznaných svátcích budou zubní pohotovost na Nymbursku zajišťovat zubní lékaři ve svých ordinacích, vždy maximálně tři hodiny v každém dni. Zubní pohotovost se tak nebude poskytovat centrálně pouze v nemocnici. Stejný model chce kraj do budoucna zavést v téměř všech okresech. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

Středočeský kraj bude službu spolufinancovat paušální částkou ve výši 1000 korun na hodinu provozu ordinace lékaře. Na druhé pololetí roku 2018 tak Středočeský kraj počítá s celkovou dotací lékařům podílejícím se na lékařské pohotovostní službě na Nymbursku ve výši maximálně 180.000 korun.

Zubní pohotovost je letos organizovaná a spolufinancovaná ve čtyřech nemocnicích založených Středočeským krajem, konkrétně v Mladé Boleslavi, Kladně, Kolíně a Příbrami. Ve svých ordinacích pak pohotovost poskytují lékaři na Rakovnicku, kde se tento model osvědčil.

"Systém centrální pohotovosti vnímáme jako přežitý. Je problematické vymáhat účast lékařů a rozumíme nevýhodám, které služba v centrální ordinaci pro zubaře přináší. Proto bychom chtěli i do budoucna uvažovat o zavedení modelu služby ve vlastních ordinacích na území celého kraje s výjimkou okresů Praha-východ a Praha-západ," řekl radní Robert Bezděk (ANO).

Někteří lékaři navrhovali omezení zubní pohotovosti pouze na soboty, podle Bezděka by to ale vedlo k přetěžování služeb na místech, kde se v neděli slouží.

bns hjPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz