PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Zlínská krajská nemocnice bude mít nový urgentní příjem

Zlín 7. srpna (ČTK) - Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně bude mít nový urgentní příjem. Cílem je koncentrovat akutní ambulantní péči v klíčových medicínských oborech na jednom místě, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Zrekonstruované prostory by měly pacientům začít sloužit příští rok v únoru.

Všechny ambulance budou v přízemí budovy chirurgických oborů. "Zatímco dnes lidé musí přemýšlet, zda jít například na úrazovku, internu anebo pohotovost, které jsou každá na jiném místě, do budoucna přijdou s akutním problémem do jednoho prostoru," uvedla mluvčí.

Pacienta na recepci vyšetří sestra. "Změří mu základní vitální funkce, vyptá se ho na potíže a poté ho zařadí do jedné z ambulancí. Na jednom místě bude traumatologická, chirurgická, urologická, neurologická a interní ambulance včetně pohotovosti pro dospělé," uvedl primář oddělení urgentního příjmu nemocnice Michal Pisár.

Cílem je také oddělit akutní pacienty od těch, kteří přicházejí na kontrolu. "Zřídíme také expektační lůžka pro pacienty, kteří nemohou sedět v čekárně, mají velké bolesti a podobně. Budou v oddělených prostorách na monitorovaném lůžku a lékaři přijdou za nimi," uvedl primář.

Pacienti objednaní do chirurgických ambulancí na kontroly budou chodit do stejné budovy jako dosud, ale do třetího patra, které se nyní rekonstruuje. Specializované interní, kardiologické, urologické i neurologické ambulance zůstanou na svých místech.

Stavební práce v prostorách traumatologických a chirurgických ambulancí začnou na podzim, akutní péči však nejde nijak omezit, budou za plného provozu. "Prosíme proto příchozí, aby byli shovívaví a trpěliví. Výsledkem pak pro ně bude daleko větší komfort, bezpečí i kratší čekací doby," uvedl Pisár. Vybudování nového urgentního bude nemocnici stát 11 milionů korun.

jmk drPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz