PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Francouzská kampaň za kondomy neuspěla jako příliš moralizující

Paříž 9. srpna (ČTK) - Živou polemiku na sociálních sítích vzbudila nová kampaň francouzského ministerstva zdravotnictví, která mladé lidi nabádá k používání prezervativů. Kritici ministerstvu přiznávají chvályhodný úmysl, ale jinak podle nich kampaň příliš moralizuje a je jen rádoby vtipná, píše dnes francouzský tisk.

Autoři kampaně nejprve pokládají otázku, proč by mladí měli mít kondom stále po ruce. Následuje sedm odpovědí, mimo jiné "nebudeš muset sestře/lékaři oznámit, že jsi měl(a) nechráněný styk" nebo "nebudeš muset stát v lékárně frontu a kupovat si těhotenský test".

Kritiku vzbudila zejména první ze zmíněných odpovědí. "Jestliže se jednoho dne dostanete ke mně, věřte, že mým kolegům i mně můžete takové věci říct, jsme tu od toho. Taky jsme dělali hlouposti. Jsme ale zdravotníci, ne soudci," napsal na twitteru jeden ze zdravotníků.

Jiný uživatel sociálních sítích má za to, že kampaň vzbuzuje v lidech pocity viny. "Takže podle vás je ostuda dojít si na pohotovost a požádat o předléčení (prevenci před usazením viru HIV v těle) nebo testy na pohlavní choroby," konstatoval pisatel.

Kampaň je určená mladým od 12 do 18 let a podle autorů je pojata z jejich hlediska a přejímá styl humoru náctiletých. "Pro dospívající je těžké mluvit o sexualitě s dospělými, včetně zdravotnického personálu, jakkoli může být vstřícný," uvedla zástupkyně ministerstva zdravotnictví Nathalie Lydiéová. Kampaň se proto podle ní snaží tuto věc zohlednit. Ministerstvo nicméně oznámilo, že sporná věta bude nejspíš změněna.

mka sprPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz