PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Strakonická nemocnice získá trenažér vyvinutý vědci v NASA

Strakonice 11. září (ČTK) - Strakonická nemocnice za přibližně 100 milionů korun modernizuje některá svá pracoviště. Jde například o oddělení radiodiagnostické a rehabilitační péče, gastroenterologické centrum a laboratoře. Nemocnice získá mimo jiné antigravitační trenažér chůze, který vyvinuli vědci v americkém vesmírném středisku NASA. Přístroj pomáhá pacientům po úrazech a operacích nohou. Novináře o tom informovala v tiskové zprávě Barbora Benešová ze společnosti G-Project.

"Pacient je během cvičení nadnášen vztlakem vzduchu. Přístroj umožňuje simulovat chůzi s odlehčením až 80 procent hmotnosti. Zjednodušeně řečeno dosáhneme toho, že u stokilového pacienta je došlap dvacet kilogramů, což významně snižuje zatížení kloubů," uvedl primář oddělení léčebné rehabilitace strakonické nemocnice Zbyněk Hrdlička.

Pacienti by antigravitační trenažér měli začít využívat od října. Přístroj připomíná uzavřený běžecký trenažér, který funguje na základě rozdílu tlaku vzduchu.

Rehabilitační oddělení strakonické nemocnice využije každoročně přibližně 3500 pacientů. Třetina z nich se léčí s případy, kdy lze antigravitační trenažér za zhruba dva miliony korun využít. Jde o jedinou nemocnici v Jihočeském kraji, která toto zařízení bude mít.

rek hjPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz