PharmNews
PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Muzikálový večer pro radost divákům a pomoc dětem

Praha 12. září 2018 (PROTEXT) - Tradiční Koncert pro Motýlek se uskuteční ve čtvrtek 13. září v Kulturním domě Kyje v Praze 14. Výtěžek koncertu je určen na financování ojedinělých služeb pro děti s handicapy, které již 17 let nacházejí otevřenou náruč a pochopení v Komunitním centru Motýlek.

Zveme vás na benefiční Koncert pro Motýlek ve čtvrtek 13. září 2018 v 18 hodin. Konat se bude v Kulturním domě Kyje, který poskytuje nejen kulturní vyžití v nedalekém sousedství Motýlka.

Věříme, že vás potěšíme krásnými muzikálovými, filmovými a populárními melodiemi z per takových autorů, jakými byli G. Gershwin, A. L. Webber, F. Loewe a další. Doufáme, že se společně s námi necháte na chvíli vytrhnout z každodenní reality a dobře vás naladí všechny hudební skvosty, které si budete moci poslechnout. V podání zpěváků Elin Špidlové a Vladimíra Jelena, s klavírním doprovodem Veroniky Ptáčkové, zazní slavné písně např. z muzikálů Jesus Christ Superstar, My Fair Lady nebo Evita, z filmů Forrest Gump, Pýcha a předsudek a dalších, nemineme ani svět operety - Rose Mary - a vzdáme hold také oblíbeným skladbám legendárního Jaroslava Ježka.

Koncert doprovodí mluveným slovem oblíbená moderátorka a patronka Motýlku, paní Ester Janečková.

Výtěžek koncertu je určen na financování specializovaných služeb pro děti se zdravotním postižením, jejichž rodiče je hodnotí velmi pozitivně: "Dcera je pořád šikovnější a šikovnější. Začíná díky motýlkovým klubům rozumět opravdovému životu. Syn moc rozkvetl. Začal zpívat, mluví víc nahlas a muzikoterapie mu pomohla líp číst."

K hodnocení rodičů se připojuje i zakladatelka Motýlku a předsedkyně správní rady, PhDr. Zuzana Jelenová: "Těší nás, že se stáváme svědky mnoha významných pozitivních změn v životech dětí a rodin, které se musejí vyrovnávat s nejrůznějšími překážkami zdravotními nebo sociálními. Je úžasné, že i děti s mentálním handicapem, které se nedorozumí běžnou mluvenou řečí a neumějí číst, u nás např. zvládnou připravit jednoduchý pokrm podle obrázkového receptu. Rodiče nám říkají, že děláme malé zázraky. Za to děkuji všem zaměstnancům a dobrovolníkům, kteří na nich mají zásluhu a sdílejí s námi naše poslání už sedmnáct let."

Na koncert jsou zváni také všichni partneři a podporovatelé. "Děkujeme tímto setkáním především těm, kteří nám pomáhají mnohdy i dlouhá léta. Jsme ale zároveň vděčni i každému drobnému dárci a všem, kdo s dobrým srdcem projeví ochotu pomáhat," doplňuje Zuzana Jelenová. "Získané finanční prostředky investujeme do aktivit dětí tak, abychom co nejlépe přispěli ke zlepšení jejich života."

Během večera proběhne také sbírková akce, kdy si návštěvníci budou moci za 50 Kč koupit motýlka, ručně malovaného barvami na sklo. Ten jim bude připomínat krásu života a zároveň i jeho křehkost.

 

Koncert pro MOTÝLEK:

Kdy: 13. září 2018 v 18 hodin

Kde: Kulturní dům Kyje, Šimanovská 47, Praha 14

Vstupné: 200 Kč

Více informací: http://www.motylek.org a http://www.kdkyje.cz

 

Poděkování patří těmto hlavním partnerům:

Pro.Med.CS Praha a.s.

PEPSI

EBQ

Activa - Potřeby pro kancelář

Lipnická Develop

Správa majetku Praha 14

ZyXEL


O Sdružení na pomoc dětem s handicapy, z.ú.

Sdružení poskytuje sociální služby dětem se zdravotním a sociálním znevýhodněním od roku 2001. V provozovaném Komunitním centru Motýlek ročně nachází ve třech projektech podporu několik set klientů i s rodinami, jejichž život vyžaduje specifický přístup ať už z důvodu zdravotního postižení či sociálního vyloučení, nebo potřebují pomoc při řešení náročných životních událostí.

KC Motýlek bylo oceněno Kontem Bariéry za přínos k integraci dětí se zdravotním postižením.

http://www.motylek.org

 

   Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz