PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Češi dokončili v Papui-Nové Guinei nemocnici, úvěr dostali od ČS

Praha 12. září (ČTK) - České firmy s partnery z dalších zemí, zejména Rakouska, dokončily v Goroce v Papui-Nové Guinei stavbu nemocnice, na kterou získaly od České spořitelny a její mateřské rakouské banky Erste Group Bank úvěr 1,4 miliardy korun. Obě banky poskytnou úvěr také na další projekt v této zemi, a to modernizaci a přestavbu nemocnice ve městě Wewak za více než miliardu korun. Úvěry v obou případech pojistila státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). ČTK to dnes sdělil její mluvčí Josef Jirkal a mluvčí ČS Filip Hrubý.

Hospodářské noviny uvedly, že konsorcium českých a rakouských firem slavnostně otevře dokončenou nemocnici ve městě Goroka dnes.

Hlavním dodavatelem nemocnice byla společnost VAMED Health Projects CZ, která patří do stejnojmenné rakouské skupiny a která bude mít na starosti i přestavbu zastaralé nemocnice Boram General Hospital v Wewaku. V první fázi tam bude modernizována porodnice, školka a postnatální oddělení, poté bude následovat stavba ambulance, pohotovosti, chirurgie i operačních sálů.

Podle Jirkala EGAP celkově pojistil export nemocnic a poliklinik do různých částí světa ve výši přes 13 miliard korun. České firmy staví nemocnice a polikliniky s podporou EGAP vedle Papui-Nové Guineje také v Gabonu, Ghaně nebo Laosu. EGAP u jednotlivých transakcí vyžaduje český podíl minimálně 50 procent. Poté, co je nemocnice či poliklinika uvedena do provozu, české firmy mnohdy zajišťují také následný servis, doplnili mluvčí.

ktp jwPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz