PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Léčebný ústav v Žamberku začala vytápět bioplynová stanice

Žamberk (Orlickoústecko) 10. října (ČTK) - Odborný léčebný ústav Albertinum Žamberk začala vytápět bioplynová stanice místní soukromé společnosti. Firma nechala s pomocí evropské dotace vybudovat do ústavu za 12 milionů korun teplovod o délce více než 1,5 kilometru. Albertinu se díky tomu sníží účet za vytápění o 200.000 korun ročně.

"Máme s firmou smlouvu, že dodávky jejich tepla budou vždy o 20 procent levnější, než by byla cena při vytápění plynem," řekl ČTK krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr (ODS).

Soukromá firma provozuje bioplynovou stanici již delší dobu, teplo dosud využívala jen pro své potřeby. Jeho přebytky nyní vytápějí i léčebný ústav, což je výhodné pro obě strany. Návratnost investice do teplovodu se pohybuje kolem osmi let. V budoucnu by mohlo teplo z bioplynu využívat i město Žamberk pro některé své objekty.

"Vedle posilování energetické bezpečnosti a ekonomických efektů pro Albertinum vidím ve výstavbě teplovodu také zajímavou symboliku mezi využitím ekologicky čisté energie a posláním našeho odborného ústavu při léčbě plicních onemocnění," dodal Valtr.

dos hjPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz