PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

S pomocí jeřábu začala v Pardubicích montáž magnetické rezonance

Pardubice 7. ledna (ČTK) - Na radiodiagnostickém oddělení nemocnice v Pardubicích dnes začala montáž moderní magnetické rezonance. Se skládáním jednotlivých těžkých komponentů pomáhal jeřáb. Nové zařízení začne fungovat asi od dubna, uvedl mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová.

Zařízení, zatím rozložené na díly, váží stovky kilogramů. Magnetický prstenec má 300 kilogramů. Oddělení již jednu rezonanci má, druhá bude sloužit pro onkogynekologická vyšetření. Volnou kapacitu pak využije pro další pacienty.

"Tato magnetická rezonance má silnější magnetické pole, dvakrát silnější, než máme dosud. Přináší to jiné možnosti zobrazení. Větší detaily zobrazení, případně rychlejší," uvedl primář radiodiagnostického oddělení Leoš Ungermann.

Za zařízení nemocnice dala 48 milionů korun, z části ho platí evropské dotace. Instalace a zprovoznění potrvá týdny. Zařízení bude v nové přístavbě radiodiagnostického oddělení.

Primář očekává, že se díky novému zařízení zkrátí objednací doby z šesti až osmi týdnů na čtyři týdny. "Nicméně budeme limitovaní tím, co nám povolí zdravotnické pojišťovny," dodal Ungermann.

V areálu nemocnice funguje také soukromá společnost Multiscan s obdobnými přístroji. Hlavní náplní společnosti je poskytování zdravotnických služeb v oblasti diagnostiky a léčby onkologicky nemocných. Loni začala s výstavbou nového stacionáře s ambulancemi za 120 milionů korun. Dokončí ho letos na podzim.

jlc hjPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz