PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Aktuality

Nemocnice Valašské Meziříčí letos dokončí modernizaci lůžek

Val. Meziříčí (Vsetínsko) 15. dubna (ČTK) - Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny Agel, letos dokončí modernizaci lůžkového fondu. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

"Od roku 2012, kdy s modernizací lůžkového fondu vedení nemocnice začalo, bylo prozatím pořízeno celkem 184 elektricky polohovacích postelí včetně antidekubitních matrací na standardní oddělení a jednotky intenzivní péče v celkové hodnotě převyšující sedm milionů korun. Posledních 35 lůžek bude dodáno během letošního roku na gynekologicko-porodnické oddělení," uvedla mluvčí.

Letos v březnu již nemocnice vybavila 46 elektricky polohovatelnými lůžky za téměř dva miliony korun obě interní oddělení.

Nová polohovací lůžka přinesla pacientům především vyšší komfort a pohodlí. "Dokončení modernizace lůžkového fondu pro nás znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, bezpečí a také snížení rizika možného úrazu. Přidanou hodnotou je taktéž zmírnění fyzické zátěže u personálu," uvedla hlavní sestra nemocnice Jana Pelikánová.

Lůžka jsou vhodná také pro pacienty s větší hmotností i výškou. "Lůžka mají navíc dvoudílné sklopné plastové postranice pro snadnou manipulaci s pacientem. Díky ovladači si může každý pacient sám polohovat jednotlivé díly ložné plochy a také nastavit výšku lůžka," uvedla Pelikánová.

jmk hjPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz