PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
  Lékárny
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 

Aktuality

Novoměstská firma Medin vybudovala novou kalírnu

Nové Město na Moravě (Žďársko) 7. září (ČTK) - Novoměstský výrobce lékařských nástrojů Medin vybudoval novou kalírnu, dnes ji ukázal novinářům. Hlavní součástí investice za 33 milionů korun je vakuová kalicí pec. Podle generálního ředitele Milana Ettela tím byl završen cyklus investic do modernizace výroby. Společnost během pěti let s podporou evropských dotací věnovala na inovace zhruba 200 milionů korun.

Kalírnu bylo nutné rekonstruovat, protože původní pec se porouchala a nebylo možné ji opravit. Ve firmě pracovala nepřetržitě 28 let a byla už za hranicí životnosti. "Řešili jsme, zda nahradit pouze samotnou pec, nebo obnovit celou kalírnu. S ohledem na prostorové uspořádání jsme se rozhodli pro komplexní rekonstrukci," řekl ČTK výrobní ředitel Michal Steinvald.

Dodavatelem kalírny je česká společnost Ecosond. Technologie sestává z vakuové kalicí pece s kalením do oleje, průmyslové pračky a popouštěcí pece. Podle zástupce společnosti Václava Hoška je vakuová pec francouzské výroby unikátní svým pracovním prostorem o rozměrech 900 krát 900 krát 1200 milimetrů. "Umožňuje tepelné zpracování vsázek s velkým objemem," řekl Hošek. Společnost Medin podle Steinvalda využívá kapacitu kalírny z 20 procent. Zbytek kapacity nabízí strojírenským firmám v okolí.

Akciová společnost Medin se zabývá vývojem, výrobou a distribucí lékařských nástrojů a implantátů. Závod vznikl v roce 1949 jako Chirana, jejím nástupcem se česká společnost Medin stala v roce 1992. Řadí se mezi největší výrobce zdravotnické techniky v Evropě. Mezi finální výrobky patří například náhrady kloubů, kostní šrouby a dlahy, nástroje pro laparoskopii a stomatologii. Podíl ruční práce na výrobcích je i přes moderní strojové vybavení kolem 50 procent.

Medin má zhruba 440 zaměstnanců, z toho 300 ve výrobě. Roční obrat se pohybuje kolem 310 milionů korun. Hospodaření v roce 2016 skončilo podle výroční zprávy se ziskem 17,1 milionu korun před zdaněním.

bjr dvdPHARMnews využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.www.ctk.cz


  Zpět

Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz