PharmNews
PharmNews
Registrace | Přihlášení
Hledání: Mapa stránek
  Obsah
  Aktuality
  Právní info
  Instituce
  Knihovna
  Vzdělávání
  Léčiva
  Jobs
  Pojišťovny
  Partneři
 

Další partneři
 
Alliance Healthcare
 
Tlukot srdce
 
Život a cukrovka
 
Intranet ČIS
 
Nabídka zaměstnání
 

Obsah

 

Senioři cestují čím dál víc, nesmí ale podceňovat rizika

|21.5.2019| Praha 21. květen 2019 (Avenier) - Počet Čechů, kteří vycestují do zahraničí, se každoročně zvyšuje. Zatímco v roce 2014 uskutečnilo dle Českého statistického úřadu čtyř – a vícedenní zahraniční cestu čtyři miliony Čechů, v roce 2017 to bylo již téměř 5 milionů. Roste i počet využití letecké dopravy na vícedenní pobyt – zatímco v roce 2014 to bylo 1,3 milionu pasažérů, loni již téměř 1,8 milionu. (Více)


Zdravotní pojišťovna RBP bude od června nově vyplácet příspěvek na nízkobílkovinnou dietu

|21.5.2019| Ostrava, 21. květen 2019 (RBP) - Preventivní péče klientů zdravotní pojišťovny RBP se od 1. června rozšíří o příspěvek na nízkobílkovinnou dietu. Jedná se o speciální přípravky nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely a specifické diagnózy jako fenylketonurie, nemoc javorového sirupu, homocystinurie, isovalerová acidurie, propionová a methylmalonová acidurie, tyrosinémie, glutarová acidurie prvního typu nebo poruchy cyklu močoviny. (Více)


4 alternativní metody, jak bojovat s bolestí kloubů

|21.5.2019| Šumperk, 21. května 2019 (FitVoda) - Bolavé klouby trápí drtivou většinu seniorů, nevyhýbají se však ani mladším ročníkům. A zdravotníci často varují, že kvůli stále se snižující fyzické aktivitě dětí a mladých bude v budoucnu hůř. Prevencí kloubových onemocnění je zejména správná životospráva – udržování si zdravé váhy a vhodný pohyb. Pokud vás i tak tyto obtíže dostihnou, nemusíte se pro úlevu obracet jen na syntetické prostředky. Bolavým kloubům dlouhodobě pomůže i voda obohacená o molekulární vodík, kryoterapie nebo třeba jóga. (Více)


Sexuolog: Párům se často nedaří početí druhého dítěte. Za sekundární neplodnost může nadváha a stres

|21.5.2019| Vrbno pod Pradědem, 21. května 2019 (MUDr. Pavel Turčan) - Početí prvního dítěte se obešlo bez potíží, na druhého potomka marně čekají. Se sekundární neplodností se potýká stále více párů. Za problémem nejčastěji stojí nezdravý životní styl. Lidé po prvním dítěti běžně bojují s nadváhou, mají méně aktivního pohybu nebo se potýkají se stresem. Co je příčinou sekundární neplodnosti a jak se potížím s početím dalšího potomka bránit popisuje ve svém komentáři renomovaný sexuolog Pavel Turčan. (Více)


Desatero správné lékárničky

|21.5.2019| Praha, 21.5.2019 (SPL ČR) - Shánění léků v cizině je noční můrou nejednoho cestovatele. Základem každé cesty ať už do zahraničí nebo za krásami české krajiny je proto dobře nachystaná lékárnička. Podle MUDr. Jiřího Bartoše ze Sdružení praktických lékařů byste měli lékárničku kontrolovat před každou větší cestou, minimálně však jednou do roka. Připravte si léky včas, a předejděte tak zbytečným komplikacím. (Více)


Piráti navrhli nový způsob obsazování rad zdravotních pojišťoven

|20.5.2019| Praha 20. května (ČTK) - Většinu členů správních rad zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven by mohli volit všichni jejich klienti elektronicky nebo korespondenčně. Dozorčí rady by obsazovali výhradně ministři financí a zdravotnictví. Změnu by přinesla novela, kterou sepsali pirátští poslanci. Ministerstvo zdravotnictví s předlohou nesouhlasí, vládě už zaslalo vlastní návrh. Obě předlohy reagují na loňský verdikt Ústavního soudu, jenž na podnět senátorů část zákona týkající se volby orgánů zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven k letošnímu říjnu zrušil. (Více)


Hejtman Ústeckého kraje jednal s vedením Litoměřic o nemocnici

|20.5.2019| Ústí nad Labem 20. května (ČTK) - Provoz litoměřické nemocnice je třeba zachovat ve stávajícím rozsahu, shodli se dnes ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem (ODS) a ředitelem nemocnice Radkem Lončákem. Nemocnici vlastní Litoměřice, rada města se chystá její akcie prodat, což vyvolává obavy o budoucnost zařízení. Kraj má stále zájem převzít nemocnici prostřednictvím své společnosti Krajská zdravotní, která provozuje v regionu pět nemocnic. (Více)


V Británii bylo staženo z trhu luxusní krmivo, kočky dostaly TBC

|20.5.2019| Londýn 20. května (ČTK) - V Británii muselo být z trhu staženo luxusní krmivo pro kočky, které jeho výrobce propagoval jako přírodní výživu pro čtyřnohé miláčky. Stalo se tak poté, co vědci zjistili, že asi pět desítek koček a dva lidé se z něho nakazili bovinní tuberkulózou. Na svých internetových stránkách o tom informoval britský list The Times. (Více)


Léto se psem a kočkou. Víme, jak ho zvládnout ve zdraví a pohodě

|20.5.2019| Praha, 20. května 2019 (BAYER) - Plánujete dovolenou a děláte si seznam věcí, které je ještě potřeba koupit? Pak nezapomeňte, že by na něm neměl chybět kvalitní repelent. Není totiž nic nepříjemnějšího, než když vám pobyt ve vysněné destinaci kazí hejna komárů a jiné havěti, kvůli které si z dovolené můžete přivézt i nepříjemné suvenýry v podobě svědících štípanců a nezřídka také nemocí. Patříte-li mezi majitele psů a koček, pak by se na vašem nákupním seznamu měly objevit repelentní přípravky dva. Jeden pro vás a druhý pro vašeho mazlíčka. (Více)


Pacienti s rakovinou krve se potkají se svými lékaři

|20.5.2019| Praha/Olomouc, 20. 5. 2019 (Haimaom) – Více než 100 pacientů, kteří prodělali rakovinu krve nebo s touto nemocí aktuálně bojují, se setká tuto sobotu se svými lékaři na Pacientském dnu v Olomouci. Setkání tradičně předchází startu jedné z nejvýznamnějších konferencí v oboru hemato-onkologie – XXXIII. Olomouckým hematologickým dnům. (Více)


Lékaři zapojí do léčby dětí s leukemií vlastní imunitu. V Olomouci hematologové proberou novinky v poruchách krvetvorby

|20.5.2019| Praha/Olomouc, 20. 5. 2019 (Haimaom, FNOL, LF UP v Olomouci)– Čeští hematologové plánují ve spolupráci se zahraničními kolegy prozkoumat možnosti léčby kombinací chemoterapie a imunoterapie u dětí s akutní leukemií. Letos otevírají společnou studii, kde budou sledovat a sdílet poznatky z léčby dětských pacientů. Ročně by se ve studii mělo objevit přibližně 1500 dětí. Je to vůbec poprvé, co taková studie vznikne, a odborníci čekají, že její výsledky ovlivní budoucnost léčby nejčastější formy dětské leukemie. O studii, stejně jako o novinkách v oblasti chorob krvetvorby, se budou bavit stovky hematologů z celé republiky i ze zahraniční na letošních třiatřicátých Olomouckých hematologických dnech, které startují 26. května. (Více)


Polovina lidí má sex po prvním rande. Pro třetinu z nich je to začátek seriózního vztahu

|20.5.2019| Havířov, 20. května 2019 (Ruzovyslon.cz) - Více než polovina žen i mužů má sex hned po první schůzce. Pro více než třetinu z nich tato zkušenost přeroste ve vážný vztah. Naopak negativně působí nabídka sexu hned po prvním rande na pouhých 17 procent žen a 11 procent mužů. Čtyři z deseti žen a zhruba tři z deseti mužů však unáhleného sexu později lituje. (Více)


7. ročník ChemQuestu ukázal, že kreativita a nadšení pro chemii stále stoupají. Mezi vítěznými pokusy se podařilo najít nejen zlato pro Rudolfa II.

|20.5.2019| Praha, 20. května 2019 (Amgen) – Velmi úspěšný evropský vzdělávací program pro učitele přírodních a technických věd Amgen Teach právě končí pátý ročník existence v ČR. Zájem o chemii mezi žáky dokazuje i účast v soutěži ChemQuest, do které se letos přihlásilo celkem 42 týmů. Z nich bylo 19 vybráno do finále oblíbeného chemického klání. Kromě stálic, které sbírají ceny každoročně, se objevily školy, jejichž sláva roste. Na Vysoké škole chemicko-technologické, kde soutěž tradičně probíhá, se rozdávaly také ceny originality a veřejnosti. (Více)


Výtěžek 5.168.725 Kč z letošní kampaně Dejme úsměv dětem umožní 250 znevýhodněným dětem cestu k moři

|20.5.2019| Praha, 20.5.2019 (Nadace Naše dítě) - Jubilejní 10. ročník charitativní kampaně Dejme úsměv dětem ve spolupráci Nadace Naše dítě a společnosti ROSSMANN vynesl 5.168.725 Kč korun. Projekt je v letošním roce zaměřen na tzv. neviditelný handicap chudoby, která děti v České republice sociálně znevýhodňuje. (Více)


MUDr. Věra Šatánková: Operační výkon v estetické chirurgii musí mít své reálné opodstatnění. Musím být přesvědčena, že klientce zákrok prospěje

|20.5.2019| Praha, 20.5.2019 (Canadian Medical) - Estetická chirurgie na rozdíl od ostatních chirurgických oborů neléčí jenom tělo, ale také ve velké míře psychiku. Ne nadarmo se o plastické chirurgii mluví též jako o psychochirurgii. (Více)


Otevřeně mrazí ženská vajíčka – poprvé v ČR

|20.5.2019| Praha, 20. 5. 2019 (Reprofit) – Vůbec poprvé v Česku mrazí česká reprodukční klinika ženská vajíčka přímým ponořením do tekutého dusíku. Tento způsob tzv. otevřeného mražení je spolehlivější a je při něm řádově nižší riziko, že při rozmražení „budoucí generace“ dojde k poškození. Všechny ostatní kliniky v Česku dosud používají „uzavřený systém mražení“, kde se vajíčka nedostávají do přímého kontaktu s tekutým dusíkem. Nabídku zamražení vajíček (oocytů) využívají v Česku například ženy, které čeká onkologická léčba, nebo ty, které odkládají těhotenství na později. (Více)


Prodejce brýlí a kontaktních čoček začne na brýle přispívat místo některých zdravotních pojišťoven

|20.5.2019| Praha, 20.5.2019 (Alensa) - Zrušení příspěvku na brýlové obruby a skla způsobilo velký rozruch mezi pacienty, kteří tuto formu benefitu od zdravotních pojišťoven využívají. Nově od 1. srpna 2019 budou pojišťovny přispívat na brýle a skla pouze pacientům do 14 let. Jeden z největších on-line prodejců brýlí a kontaktních čoček, společnost Alensa, se tento příspěvek rozhodl zákazníkům částečně kompenzovat a podpořit tak pravidelné návštěvy u očních lékařů. Některou z očních vad trpí v České republice okolo 6 miliónu osob. (Více)


Evropští praktici přijíždí do Prahy – jdou se školit

|20.5.2019| Praha, 20. 5. 2019 (SVL ČLS JEP) – Budoucí praktické lékaře budou školit ti, kteří se sami rozhodli rozšířit svoje znalosti. Letos vstoupí 11 českých školitelů – zkušených praktiků – do kurzu Leonardo, kde se jim dostane vzdělání dle evropských standardů. Svým svěřencům pak budou schopni nabídnout hlubší znalosti, než tomu bylo doposud. (Více)


Le Figaro: Jak podle expertů pokračovat v příjemném snu?

|19.5.2019| Paříž 19. května (ČTK/Le Figaro) - Je možné pokračovat v přerušeném snu, abychom se dozvěděli, co se bude dále dít a jak skončí? Všechno probíhá tak rychle. Zatímco se v našem snu všechno pěkně vyvíjí, náhlé probuzení přeruší naše stoupání po schodech na festivalu v Cannes, rodící se idylku s Tomem Hardym nebo tu skutečnost, že v ruce držíme vyhrávající los v Euromilionech. Lze znovu usnout a pokračovat v radostném snění? Na tuto otázku se francouzský deník Le Figaro ptá tří odborníků - neurovědkyně, psychoanalytika a experta na výklad snů. (Více)


Řada budov se večer nasvítí červeně v připomínce obětí AIDS

|19.5.2019| Praha 19. května (ČTK) - Tančící dům v Praze, žižkovská televizní věž, českobudějovická radnice nebo věž ostravské radnice a další budovy v Česku budou dnes po 20:00 červeně nasvíceny. Připomenou tím nebezpečí nemoci AIDS a památku jejích obětí. Lidé se k akci připomínající mezinárodní den Světla pro AIDS mohou připojit i tím, že zapálí v okně svíčku. I letos je den spojen s preventivními aktivitami, které mají zvýšit povědomí o infekci HIV a onemocnění a odbourávat předsudky. Letošním ústředním tématem je zintenzivnění boje za zdraví a práva nakažených. (Více)


Sdružení: Malé lékárny jsou znevýhodňovány před velkými řetězci

|18.5.2019| Praha 18. května (ČTK) - Malé lékárny jsou podle předsedy spolku Vaši lékárníci CZ Aleše Nedopila znevýhodňovány před velkými řetězci. Jsou tlačeny na hranu ziskovosti, čímž zaniká primární zdravotní péče v regionech a na venkově, řekl dnes Nedopil na celonárodním sněmu lékárníků. Podle něj je potřeba vytvořit pevná pravidla pro síť lékáren a zajistit transparentní zacházení s bonusy od výrobců léčiv, které by se měly vrátit zpět do zdravotního pojištění. (Více)


Odborník: Obézní je v Česku čtvrtina žen a 22 procent mužů

|18.5.2019| Praha 18. května (ČTK) - Obézní je podle odborníků čtvrtina českých žen a 22 procent mužů, další čtvrtina populace trpí nadváhou. Hrozí jim více než 30 závažných nemocí. V tiskové zprávě k dnešnímu Evropskému dni obezity o tom informoval Martin Haluzík, který je přednostou Centra experimentální medicíny IKEM. Podíl obézních roste podle lékařů i mezi dětmi. (Více)


Babiš je proti záměru privatizace nemocnice v Litoměřicích

|17.5.2019| Praha/Litoměřice 17. května (ČTK) - Premiér Andrej Babiš (ANO) se postavil proti záměru města Litoměřice prodat akcie místní nemocnice. Na twitteru dnes uvedl, že do prodeje nechá zasáhnout ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama (za ANO). "Nemocnice Litoměřice je nesmírně důležitá pro Ústecký kraj a musí zůstat ve veřejném vlastnictví," uvedl Babiš. (Více)


Děti v jesenické porodnici dostanou pletené čepičky a chobotnice

|17.5.2019| Jeseník 17. května (ČTK) - Ručně pletené čepičky a chobotnice dostanou novorozenci, kteří přijdou na svět v Jesenické nemocnici. Pletené dárky ze Střediska volného času DUHA mají pomoci čerstvě narozeným dětem s adaptací v prvních dnech života. ČTK to dnes sdělila hlavní sestra nemocnice Markéta Stržínková. Čepičky novorozence zahřejí a objímání chobotniček má zase podle odborníků pomoci dětem k pravidelnému tepu a lepšímu dýchání. (Více)


 
Hlavní partner portálu
Hlavním partnerem portálu PharmNews je společnost Egis Praha, spol. s r.o.

Kontaktní informace
Provozovatelem portálu PharmNews je společnost MedNews

MedNews, spol s r.o.
Poděbradská 538/46, 190 00 Praha 9
Tel.: 226 517 501
Fax.: 226 517 502
E-mail: info@mednews.cz
Created by MedNews, 2005

Portál PharmNews využívá zpravodajství z databází ČTK
Využíváme zpravodajství ČTK

Spřátelené portály:
mednews.cz

neumm.cz