Britský lékař porazil muskulární dysmorfii, dnes léčí sebevědomí ostatním

Autor: eliska | Zpravodaj | 26. 4. 2018

27. dubna 2018 (TLC) – Slavný doktor, který sám sebe označuje za pacienta s pacienty. I proto, že si osobně prošel zákeřnou mentální nemocí, ví, že zdravotní potíže mohou být psychického původu, ale i to, že náš zdravotní stav následně ovlivňuje další aspekty našeho života. Na bolest břicha proto bez dalšího nepředepíše tišící léky, ale snaží se k člověku přistupovat komplexně a hledat příčiny. Dr. Christian Jessen (41) je hlasitým kritikem zkostnatělého zdravotnického systému s britskými praktickými lékaři, kteří jsou schopni své pacienty „vyřídit“ během osmiminutové konzultace. Na své soukromé klinice na Harley Street bude trpělivě naslouchat svým klientům v druhé řadě reality show Návštěva u doktora Christiana už od pátku 4. května 2018 ve 21:00 na stanici TLC.

Ač praktikující lékař, Christian Jessen vstoupil do povědomí veřejnosti především svou snahou o otevírání tabuizovaných témat. Jeho pořady Embarrassing Bodies a Zhubni, nebo přiber! nastartovaly debaty o problémech, se kterými se spousta jedinců potýká, ale bojí se o nich hovořit. Jessen ví o nespokojenosti s vlastním tělem hodně nejen jako zdravotník, nýbrž i jako pacient, který trpěl muskulární dysmorfií. Tato nemoc, patřící mezi poruchy příjmu potravy, se projevuje naprostým odporem k vlastnímu tělu. Nemocní, aby byli co nejvíce atraktivní, se často uchylují k vyčerpávajícím kondičním tréninkům a neustále cvičí, čímž si kompenzují pocity méněcennosti. Nesmyslně si upravují jídelníček tak, aby převažovaly potraviny podporující růst svalové hmoty, o zneužívání různých doplňků a anabolických steroidů ani nemluvě. U Christiana Jessena se choroba poprvé projevila v pubertě, když sám vnitřně zápasil s přijetím své sexuální orientace. „Jako homosexuální a vyhublý teenager si připadáte tak nějak zakrsle, a to vás nutí zkoušet všechno, abyste vypadali mužněji,“ popisuje své tehdejší pocity a tvrdí, že problém ještě zhoršují předsudky a zažité stereotypy ve společnosti: „Společnost nám neustále předhazuje, jak bychom měli vypadat. A tak jsem pořád cvičil a byl jsem mohutnější a mohutnější, ale stejně jsem při pohledu do zrcadla viděl toho neduživého teenagera.“
Není proto divu, že i ve svých pořadech se nemocemi spojenými s vnímáním vlastního těla zabývá.

Doktor Christian Jessen je sice už dnes televizní hvězdou, jeho lékařská praxe mimo obrazovky je pro něj však na prvním místě. Nyní ho diváci budou moci vidět při jeho každodenní empatické práci na vlastní klinice. Pro jeho radu přicházejí zoufalí klienti se zdravotními obtížemi, s nimiž si nevědí rady. Ať už jsou to problémy s početím, s tělesnou hmotností, Touretteův syndrom, deprese či kožní nemoci, všechny tyto zdravotní komplikace mají dopad na jejich sebevědomí, partnerské vztahy a celkovou kvalitu jejich života.

Druhá řada reality show Návštěva u doktora Christiana v pátek 4. května 2018 ve 21:00 na stanici TLC.

Více: http://www.drchristianjessen.com/

 

Video: https://www.facebook.com/TLCAfrica/videos/1273297329443518/


O TLC

TLC přináší pozoruhodné příběhy ze skutečného života, každý den prezentuje emoce, humor, naději a lidskost v různých žánrech pořadů, ve kterých uvidíte zajímavé rodiny, dojemné proměny a životní milníky. Od začátku roku 2017 dodnes se TLC řadí na šesté místo mezi komerčními kabelovými sítěmi u žen mezi 25–54 lety v hlavním vysílacím čase.

TLC je globální značka dostupná ve více než 89 milionech domácností v USA a 325 milionech domácností po celém světě. Diváci si mohou své oblíbené pořady užívat kdykoliv a kdekoliv prostřednictvím TLC GO – síťové nabídky TVE, která nabízí přístup ke kompletním řadám pořadů. Webové stránky TLC.com nabízí exkluzivní originální videa a přístup ke stránkám určeným fanouškům jednotlivých pořadů. Fanoušci mohou se sítí TLC komunikovat prostřednictvím Facebooku, Instagramu, Twitteru, Snapchatu a Pinterestu. TLC je součástí Discovery Communications (NASDAQ: DISCA, DISCB, DISCK), kterou sledují celkem až 3 miliardy diváků z více než 220 zemí. Uspokojuje touhu po poznání a baví diváky svými prvotřídními populárně naučnými, sportovními a dětskými programy.