CGM MEDISTAR představuje budoucnost zdravotnického trhu v České republice

Autor: Redakce | Zpravodaj | 15. 4. 2019

Praha, 16. dubna 2019 (CGM)

V listopadu 2018 česká pobočka společnosti CompuGroup Medical uvedla na tuzemský trh revoluční ambulantní software nové generace CGM PRIMARY. V současné chvíli dochází ke změně jeho názvu na CGM MEDISTAR.

Veškeré informace dostupné odkudkoliv a kdykoliv

CGM MEDISTAR je služba poskytovaná prostřednictvím webové aplikace. Lékařům tak umožňuje být v komunikaci se svou ordinací odkudkoliv, kde je internetové připojení a počítač. Veškeré potřebné informace například o kmenových pacientech bude mít lékař k dispozici i mimo své trvalé pracoviště. Systém je zároveň propojený s úložištěm elektronických receptů Státního ústavu pro kontrolu léčiv a se zdravotními pojišťovnami, kterým dokáže zasílat data o poskytnuté péči a jejím vyúčtování. Umí také přijímat elektronickou formou laboratorní výsledky a je schopný mezi sebou propojovat jednotlivá pracoviště zdravotnických řetězců. Díky cloudovému řešení není služba vázaná na předchozí složitou instalaci nebo konkrétní hardwarovou konfiguraci počítače.

Ubírá lékařům starosti

Řada starostí spojených s povinnou administrativou a IT procesy, jimiž se dříve museli lékaři zaobírat, odpadla. CGM MEDISTAR se postará například o pravidelné zálohování dat nebo kontrolu, zda jsou vedené informace v souladu s platnou legislativou. Usnadnění přináší i v elektronické komunikaci s pojišťovnami a dalšími subjekty.

Představuje jednoduché a dostupné řešení pro všechny ordinace

Síla CGM MEDISTAR je také v intuitivnosti uživatelského rozhraní, díky kterému se velmi rychle stane nepostradatelným pomocníkem v každé ordinaci. V moderně laděném a vysoce přehledném prostředí se zorientuje uživatel každé věkové kategorie do 20 minut. Lékař hned na první pohled uvidí, kolik lidí je v konkrétní den objednáno na vyšetření nebo jestli někdo sedí v čekárně. Interface aplikace dále nabídne přehled o tom, kterou dokumentaci má zrovna lékař rozpracovanou. Po příchodu pacienta do ordinace si lékař jednoduše vyhledá jeho dokumentaci se záznamem o poskytované péči, diagnózách, preskripci či dalších údajích a může ihned začít se strukturovaným záznamem do moderního dekurzu.

Další zajímavou vlastností je možnost platit za službu CGM MEDISTAR formou měsíčního paušálu. A v neposlední řadě je nutné zmínit již tradičně kvalitní servisní podporu, na kterou jsou zákazníci CompuGroup Medical zvyklí při využívání stávajících produktů.

Budoucnost ve znamení CGM MEDISTAR

Už od začátku vývoje jsme si byli jistí, že půjde o opravdový skok v elektronizaci zdravotnictví v České republice. Věříme, že nová generace softwaru pro lékaře bude velmi úspěšná. Jsme rádi, že našim klientům můžeme nabídnout zázemí silné skupiny produktů CGM MEDISTAR,“ uzavírá Vladimír Přikryl, generální ředitel společnosti CompuGroup Medical Česká republika.


O skupině CompuGroup Medical SE

CompuGroup Medical je jednou z předních společností zaměřených na eHealth. S příjmy přibližně 717 milionů eur za rok 2018 jsou její softwarové produkty navrženy tak, aby podporovaly všechny lékařské a organizační činnosti v lékařských ordinacích, lékárnách, laboratořích a nemocnicích. Informační služby pro všechny subjekty zapojené do systému zdravotní péče a online zdravotních záznamů přispívají k bezpečnějšímu a efektivnějšímu zdravotnictví.

Služby CompuGroup Medical jsou založeny na unikátní zákaznické základně více než 1 milionu uživatelů, která zahrnuje lékaře, zubní lékaře, lékárníky a další poskytovatele služeb. Se zastoupením v 19 zemích a produkty v 56 zemích po celém světě je CompuGroup Medical eHealth společností s jedním z nejvyšších pokrytí mezi poskytovateli služeb elektronického zdravotnictví. Přibližně 5 000 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců podporuje inovativní řešení pro stále rostoucí požadavky zdravotnictví.

 

O společnosti CompuGroup Medical Česká republika

Společnost CompuGroup Medical Česká republika vznikla v roce 2009 fúzí softwarových firem, jejichž vlastníkem byla mateřská společnost CompuGroup Medical. Vizí společnosti je plně elektronizované zdravotnictví. Společnost je lídrem tuzemského trhu ambulantních informačních systémů. S jejími produkty a službami jsou lékaři spokojeni, což potvrzují pravidelné průzkumy. Vnímají ji jako společnost, která je flexibilní, inovativní, zajímá se o problémy a potřeby lékařů a v konečném důsledku jim usnadňuje život. Na pobočkách v Praze, Brně, Pardubicích a Ústí nad Orlicí pracuje 110 zaměstnanců. Společnost CompuGroup Medical Česká republika je od května 2012 členem ICT Unie. Navštivte náš twitterový účet https://twitter.com/cgm_czsk.