Finančním ředitelem farmaceutické společnosti GSK bude nově Iain Mackay

Autor: Redakce | Zpravodaj | 12. 8. 2018

Praha, 13. srpna 2018 (GSK)

Farmaceutická společnost GSK vstoupí do příštího roku s novým finančním ředitelem (CFO). Funkce se ujme zkušený finanční arbitr Iain Mackay, který se zároveň stane také výkonným členem představenstva společnosti.

Iain Mackay přichází z globálního bankovního domu HSBC, kde v posledních osmi letech zastával pozici Group Finance Directora. V GSK bude mít jako Chief Financial Officer (CFO) prostor zúročit své dlouholeté zkušenosti z evropských, amerických i asijských trhů. V minulosti působil mimo jiné ve společnostech General Electric, Schlumberger Dowell a Price Waterhouse. Dále je členem dozorčí rady British Heart Foundation a členem řídicího orgánu Univerzity v Aberdeenu.

„Je mi potěšením přivítat mezi námi tak zkušeného člověka, jakým je právě Iain Mackay. Jako CFO, který se úspěšně etabloval ve složité globální organizaci podléhající mnoha regulím, přinese jistě do GSK obrovské zkušenosti na poli financí a bude vítanou posilou našeho týmu,“ uvedla generální ředitelka GSK Emma Walmsley.

Ta Mackaye vnímá jako osvědčeného lídra, který mnohokrát prokázal schopnosti řídit peněžní toky tak, aby bylo dosaženo vytyčených strategií. „Tyto schopnosti u nás budou v příštích letech hrát zásadní roli, protože budeme pokračovat v implementaci našich priorit v oblasti inovací a výkonnosti ku prospěchu pacientů i akcionářů,“ dodala Emma Walmsley.

Na pozici CFO nahradí Iain Mackay Simona Dingemanse, jehož odchod společnost GSK oznámila už na jaře tohoto roku. Dingemans bude jako CFO odpovídat za finanční řízení společnosti do března 2019. Od 14. ledna 2019 začne běžet přechodné období, kdy se do řízení zapojí i Iain Mackay. Formální odpovědnost za finance GSK pak oficiálně převezme 1. dubna.

Už 14. ledna se ale Mackay stane také výkonným členem vedení společnosti a jejího představenstva. Také zde by měl dokázat využít své zkušenosti z různých odvětví a složitých regulovaných prostředí a stát se pro své kolegy cenným zdrojem inspirace.