Havárie vody omezila péči v pražské Nemocnici Na Bulovce

Autor: Redakce | Zpravodaj | 20. 5. 2019

Praha 21. května (ČTK) – V pražské Nemocnici Na Bulovce je od půlnoci omezena péče kvůli havárii vodovodu mimo areál. Jsou odloženy plánované operace, sanitky do nemocnice nebudou vozit pacienty a ambulance budou v provozu, dokud nedojdou sterilní nástroje. ČTK to oznámila mluvčí nemocnice Simona Krautová. Urgentní operace, bez nichž by byli pacienti ohroženi na životě, bude nemocnice provádět dál. Dodávky vody byly před 12:00 částečně obnoveny, péče bude ale omezena z preventivních důvodů zřejmě do 20:00.

Havárie se podle nemocnice stala v noci na dnešek kolem půlnoci. “Do dvou hodin od havárie byly po celém areálu umístěny cisterny s pitnou vodou, nicméně provoz nemocnice je na doporučení vedoucí hygieny Nemocnice Na Bulovce omezen,” uvedla mluvčí.

“Plánované operace je třeba odsunout do doby zprovoznění dodávky vody,” oznámila vedoucí hygieny nemocnice Hana Bláhová. “Dále též ambulantní provozy musí zvážit rozsah poskytovaných služeb dle svých možností, jako je například zásoba sterilních či jednorázových nástrojů a pomůcek, a případně poskytovat pouze péči akutní,” doplnila. Podle mluvčí nemocnice zároveň požádala zdravotnické záchranné služby, aby na Bulovku do odpoledne nevozily pacienty.

Pražské vodovody a kanalizace se podle mluvčího Tomáše Mrázka pokusily dodávky vody do nemocnice obnovit ráno, částečně byly obnoveny ale až před polednem. Spolu s nemocnicí zůstalo podle PVK bez vody asi 5500 odběratelů v Libni. Podle webu PVK voda na některých místech poteče kolem 20:00.

ver snm ktp