Jednatel boskovické nemocnice vyzval lékaře, aby tam pracovali alespoň přechodně

Autor: redakce | Doporučené články | 1. 7. 2024

Nemocnice hledá lékaře dlouhodobě. Podle Dembiňáka nepomáhá ani to, že je zařízení vybaveno přístroji nejvyšší kvality. “Jednoznačným problémem při pohovorech s možnými kandidáty je dojezdová vzdálenost z okolních měst, jako Brno, Prostějov, Olomouc, a její problematičnost,” uvedl jednatel.

V Boskovicích několik měsíců shánějí primáře dětského oddělení, kde je lůžkové oddělení od prosince zavřené. Od června je s ohledem na nedostatek personálu omezený počet lůžek na interním oddělení. Podle Dembiňáka může ve střednědobém horizontu hrozit uzavření těchto oddělení. Vyzval a požádal proto lékaře, aby pomohli se záchranou fungování nemocnice jako celku. “Prosím všechny, ať se již jedná o lékaře ze soukromé ambulantní sféry, nebo o agilní emeritní lékaře, případně ty, kteří se zatím rozmýšlejí, kam půjdou pracovat,” sdělil. Nemusí jít přitom o celé úvazky, dodal.

Podle Windové nemocnice oslovuje lékaře přímo a chce také vyslat zástupce na veletrhy vzdělávání. “Můžeme jim nabídnout nadstandardní platové podmínky, včetně zajištění servisu volného času a případně i možnost ubytování. Primář má možnost vybudovat si oddělení tak, jak bude potřebovat, aby to splňovalo jeho lékařskou vizi. Vše je nyní o dohodě, stačí zavolat a sejít se. A možná v první fázi nedat na pomluvy, ale vyslechnout si nás. Chceme zájemce přesvědčit, že i menší nemocnice má lékařům co nabídnout,” řekla mluvčí.

Nemocnice Boskovice zaměstnává 650 lidí a funguje pro spádovou oblast okresu Blansko, tedy zhruba pro 110.000 obyvatel. Za poslední roky se na vedoucí pozici prostřídalo několik jednatelů. Letos v lednu kvůli personální situaci po půl roce rezignoval Miloslav Kavka. Od dubna ji dočasně vede Dembiňák. Radní města vypsali na pozici jednatele nebo jednatelky výběrové řízení. Lhůta pro podání přihlášky je do 31. července.