K narozeninám dárek za několik set tisíc

Autor: Redakce | Zpravodaj | 22. 7. 2018

Mlékovice, 23.7.2018 (Clementas) – Rádi bychom Vás pozvali na Zahradní slavnost, která se v Domově pro seniory Clementas v Mlékovicích koná v pátek 27. července od 14. hod.
Pozvánka

 

Clementas tak oslaví již 2 roky své existence a nebude to bez dárku – tím bude nová maxipergola nad terasou:

Terasa u vstupu na zahradu je oblíbeným místem klientů domova pro seniory v Mlékovicích. Po obědě si tam rádi dají kávičku, posedí, popovídají si. Toto místo s výhledem na okolní přírodu bude ale zanedlouho ještě příjemnější – právě se zde totiž staví nová pergola. „Zjistili jsme, že v horkých letních dnech stávající slunečníky příliš velkou ochranu před sluncem neposkytovaly, tak jsme se rozhodli terasu vylepšit pergolou,“ říká generální ředitelka domova Clementas Renata Prokešová.

A protože práce probíhají poměrně rychle, užijí si novou pergolu už návštěvníci Zahradní slavnosti, která se bude konat v pátek 27. července. „Myslím, že je to k našemu dvouletému výročí pěkný dárek pro nás i pro naše klienty,“ usmívá se Renata Prokešová. Dodává, že tato investice v řádu statisíců korun není pro nejbližší období jediná. „Rozhodli jsme se vybudovat zde i novou čistírnu odpadních vod,“ vysvětluje.

Domov pro seniory Clementas v Mlékovicích je součástí nově vznikající sítě domovů pro seniory. Má kapacitu 250 lůžek a stará se převážně o seniory, kteří onemocněli Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou či jiným typem demence, klienty po cevních mozkových příhodách a klienty s omezenou pohyblivostí. V provozu je kromě tohoto domova nyní i Centrum pro seniory v Kolíně, na podzim se bude otevírat další domov v Janovicích (Plzeňský kraj) a v roce 2019 v Hředlích.