Koupaliště Riviéra nabídne návštěvníkům v nové sezoně snadnější přístup i bohatý výběr aktivit

Autor: Redakce | Zpravodaj | 14. 5. 2019

Brno, 15. května 2019 (STAREZ – SPORT, a.s.)

Přestože už dlouhé roky patří koupaliště Riviéra mezi nejoblíbenější letní odpočinkové destinace Brna, neváhá přicházet stále s dalšími inovacemi. Pro letošní sezonu, která bude zahájena v sobotu 25. května, jsou připravena nová opatření usnadňující vstup do areálu i pestrý program animačních aktivit. Změny se dočká také ceník, držitelé čipových hodinek se mohou těšit na dvacetiprocentní slevu na vstup.

Díky loňské rozsáhlé rekonstrukci se areál lemující řeku Svratku v Pisárkách ocitl opět v prvotřídní kondici. Koupaliště pojme necelých osm tisíc návštěvníků a od letoška jim přístup ke svým pověstným bazénům připomínajícím tekoucí řeku výrazně usnadní.

K rychlejšímu odbavení pomohou nově vybudované zděné pokladny 3 a 4 spolu se samoobslužnou pokladnou, kde zákazníkům poslouží automat. Počet míst k zakoupení vstupenek u hlavního vchodu se tak rozrostl na pět, další pokladna bude o víkendech a tropických dnech otevřena na druhé straně areálu. Pro lepší orientaci byla též přidána světelná tabule. Vstupenky budou nově k dispozici rovněž na portálu BrnoID, po jejich vytištění budou moct návštěvníci zamířit rovnou k turniketům a vyhnou se tak případným prostojům ve frontě.

Věříme, že nová opatření výrazně zkrátí čekací dobu před vstupem do areálu. Společně s opravou koupaliště a přidáním nových atraktivních prvků se tím snažíme zákazníkům pobyt na Riviéře co nejvíc zpříjemnit,“ říká Mgr. Martin Mikš, generální ředitel STAREZ – SPORT.

Letos v areálu nově přibudou dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět párty stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i nabídka občerstvení. „V minulém roce fungovaly v areálu 4 provozy, letos se rozšíří o stánky se zmrzlinou a palačinkami, pojízdnou kavárnu a stánky s nápoji,“ informuje Mgr. Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

Bohaté vyžití slibuje široká paleta animačních programů, jež budou letošní sezonu na Riviéře provázet. Hned v sobotu 25. května, kdy se koupaliště otevře pro veřejnost, se uskuteční Riviéra běh určený rodinám s dětmi. Od 11 hodin budou účastníci vybíhat na tratě s délkami odstupňovanými podle věku, dokud ve 13.30 nevyrazí vstříc cíli dospělí běžci. Celodenní program doplní vystoupení Adama Mišíka s kapelou. Vstupné do areálu bude po celý den zdarma.

Následovat budou další akce s širokým záběrem od nejrůznějších forem sportování přes tanec a výtvarnou tvorbu až po deskové hry. Program je sestaven tak, aby se při něm pobavili jak ti nejmenší se svými rodinami, tak i senioři. „Chceme návštěvníkům nabídnout nejen příjemnou lokalitu, ale také pestrý program aktivit, které je zabaví. Tak, aby u nás rádi trávili nejen tropické dny,“ podotýká Mgr. Jaroslav Suchý, radní města Brna.

Sportovní park od 27. 7. do 4. 8. 2019 nabídne návštěvníkům možnost si vyzkoušet širokou škálu sportů, například beach volejbal, beach fotbal, lukostřelbu, kolovou nebo disk golf. Letní sezónu pak ve dnech 31. 8. – 1. 9. 2019 ukončí akce Rozloučení s prázdninami s bohatým doprovodným programem.

Spolu s rozšířenou nabídkou se v letošním roce změní i vstupné. Celodenní vstup pro dospělou osobu bude činit 200 Kč, tedy 17 Kč na hodinu, což je cena, kterou zákazníci nenajdou na žádném jiném sportovišti. Za pobyt do 14 hodin zaplatí návštěvníci 100 korun, odpoledne od 14 hodin vyjde na 120 korun. Dvacetiprocentní úsporu umožní zakoupení čipových hodinek s kreditem minimálně 1 000 korun. Pro jejich majitele budou také připraveny nové skříňky pro úschovu věcí, které se budou zamykat právě hodinkami. Těmi rovněž půjde uhradit útratu v Bufetu u Kaskád.

 Podrobné informace nejen o Riviéře, ale i o dalších brněnských sportovištích lze dohledat na novém webu www.sportujemevbrne.cz. Ten společnost STAREZ – SPORT spustila u příležitosti svých 15. narozenin, které připadají na 15. května.