
Loni se do kampaně Aktivní září se zapojilo téměř 164.000 lidí

Například v Liberci se v sobotu 6. září uskuteční 20. ročník sportovního veletrhu a náboru klubů Sport Live. Kladno spouští akci s názvem Aktivní září – měsíc pohybových aktivit pro veřejnost. O dětské obezitě se bude debatovat 9. září na odborné konferenci v Olivově dětské léčebně v Říčanech.
Ve druhé polovině září bude Evropský týden mobility a Evropský týden sportu, do akcí se zapojí i Česká asociace Sport pro všechny. Projekt Ministr zdraví zároveň představí projekt Zdraví ve firmách s novou kalkulačkou, která vyhodnotí firmám, jak se starají o zdraví zaměstnanců. Plánovaná je také konference s názvem Shift věnovaná ženskému zdraví, zejména v období menopauzy.
Do akcí se může připojit každý zájemce jakoukoliv aktivitou v měsíci září, která je spojená s pohybem a aktivním životním stylem. Může se jednat o sportovní akci, společnou výzvu, konferenci, přednášku, workshop, výstavu nebo prezentaci. Zájemci svou akci mohou registrovat na webových stránkách. Následně získají grafický balíček, který mohou, ale nemusí využít.
Oficiální zahájení kampaně se uskuteční ve čtvrtek 4. září v Písecké bráně v Praze, kde se bude konat den plný pohybových aktivit a zdravého životního stylu.
„Jsme na tuto iniciativu patřičně hrdí a pyšní, protože jsou rychle vidět výsledky,“ řekl předseda Hospodářské komory ČR Zdeněk Zajíček. Podle něj je třeba přijít s reálnými kroky, jinak zdravotnický systém nebude schopen doručovat standardní péči těm, kteří ji očekávají. „Podpora zdravého životního stylu a prevence je klíčovým nástrojem pro odlehčení přetíženého zdravotnického systému. Kampaň jako Aktivní Česko může být cestou, jak přispět k udržitelnosti zdravotní péče,“ dodal.
Aktivní září je celorepubliková kampaň, která seznamuje širokou veřejnost s pozitivními přínosy pravidelného pohybu pro fyzické a psychické zdraví zdraví člověka. Jeho organizátorem je Nadační fond Aktivní Česko společně se širokou škálou sportovišť, měst, lékařů, škol, zaměstnavatelů a dalších osob či firem.