Michal Krčmář na exkurzi ve Vincentce: Pomáhá s „rýmičkou“ i při náročném tréninku

Autor: eliska | Zpravodaj | 25. 9. 2017

Luhačovice, 26. 9. 2017 (Vincentka) – Jak se stáčí minerální voda Vincentka z podzemního vrtu do lahví se přijel v těchto dnech do Luhačovic seznámit český reprezentant v biatlonu Michal Krčmář, stříbrný medailista ze štafety na juniorském šampionátu v Kontiolahti v roce 2012. Sám totiž tuto zbytkovou mořskou vodu z třetihorního moře vydatně využívá. „Pro mě s kolegou Ondrou Moravcem je to hlavně prevence, protože když létáme letadlem, tak klimatizace jsou nepříjemné. Začnu o nosního spreje, po cestě většinou používám Nasalis jako nosní proplach. Často se nám také v zimě stává, že máme zanešené dutiny, že nás chytne takzvaná rýmička, což je pro chlapy hodně nepříjemné, tak díky Nasalisu dokážeme dýchací cesty zprostupnit a jsme použitelní,“ popisoval s úsměvem Krčmář při návštěvě stáčírny nad kolonádou, obnovené v roce 1998.


Biatlonistu Michala Krčmáře seznamil se stáčením Vincentky do lahví její ředitel Ladislav Šumšal.

„Vrací mě to rychleji do ,provozu´. A to je pro mě prim. Letos jsem začal používat i minerální vodu Vincentka. Z důvodů prevence, protože naše zátěž je obrovská, spoustu toho vypotíme. Je to přírodní voda, takže necpeme do sebe žádné chemikálie. A zároveň už mi i chutná,“ přiblížil šestadvacetiletý reprezentant narozený v podkrkonošském Vrchlabí.

Zážitek prohlídky stáčírny Vincentky, který firma nabízí i vážným zájemcům z řad veřejnosti, si pochvaloval. „Zaujala mě výroba, provoz i jak to funguje a jak je to sehrané. Byl jsem poprvé takto ve výrobě. Je zajímavé to poznat takto zevnitř,“ řekl. Představil i své plány na nejbližší období. „Blíží se už zima, za týden odjíždíme do lyžařského tunelu v Oberhofu. kde strávíme na sněhu necelý týden. Pak nás čeká poslední stěžejní soustředění na ,suchu´- na kolečkových lyžích,“ uvedl reprezentant klubu SKP Kornspitz Jablonec. Na sklonku října se chystá spolu s kolegy na sever – do Švédska či Finska. „Tam už ze sněhu neslezeme a na konci listopadu první závody, světový pohár. Hlavní vrchol, ke kterému se všichni upínají, jsou v únoru olympijské hry v Koreji,“ dodal.

Spolupráce Vincentky s českým biatlonem začala loni na podzim. „Tehdy jsme se dozvěděli, že kluci používají naše výrobky a že jim pomáhají, což byla velmi příjemná zpráva. Takže jsme se spojili s trenérem Ondřejem Rybářem a hledali formy možné spolupráce. Pro nás je nejdůležitější, že naše výrobky fungují a kluci je používají preventivně i v akutních stavech. Z toho máme velkou radost,“ říká předseda představenstva Vincentka, a. s., Ing. Ladislav Šumšal.

„Závodní biatlonisté mají neustále k dispozici trvalý přísun našich výrobků. Na letním soustředění v Novém Městě na Moravě jsem viděl, jak kluci makají. A napadlo mne, že by nebylo od věcí jim nabídnout kratší regenerační pobyt u nás v Luhačovicích, s inhalacemi i koupelemi. Škoda, že druhý pozvaný Ondra Moravec onemocněl, ale těšíme se, že ho třeba uvidíme na jaře po sezoně, případně i další reprezentanty,“ dodal Šumšal.

Více o aktivitách mladého závodníka se lze dočíst na webu http://facebook.com/mkrcmar23, o účincích luhačovické minerální vody i činnosti firmy pak na www.vincentka.cz.