Skip to content
www.pharmnews.cz
  • Úvod
  • Aktuality
  • Kalendář
  • Kontakt
Aktualita

Epidemie chřipky a dalších infekcí je v Královéhradeckém kraji na ústupu

  • 10 března, 202510 března, 2025
  • by Redakce

„Aktuální data naznačují, že epidemie akutních respiračních onemocnění smíšeného nechřipkového a chřipkového původu v kraji pomalu ustupuje. Výskyt chřipky zůstává nadále významný,“ sdělila Krejčí.

V aktuální sezoně hygienici v kraji zaznamenali 32 případů klinicky závažného onemocnění chřipkou, o čtyři více než v předchozím týdnu. Z toho 13 lidí v souvislosti s tímto onemocněním zemřelo, což je v mezitýdenním srovnání o dva více.

„Nejvíce nemocných je v okrese Jičín, nejnižší v okrese Hradec Králové a také Náchod, kde ale v uplynulém týdnu byly jarní prázdniny, a nelze proto situaci vyhodnotit zcela objektivně,“ uvedla Krejčí.

Podle informací náchodské nemocnice v okrese Náchod v desátém týdnu klesla nemocnost o 25 procent na hodnotu 1382 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel, tedy pod hranici epidemie.

Nemocnice ruší zákazy návštěv, které zavedly kvůli nepříznivé epidemické situaci. V krajských nemocnicích jsou omezené návštěvy už jen v nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem na interním oddělení, také na interně nemocnice v Broumově a trutnovská nemocnice doporučuje návštěvám a pacientům ochranu úst a nosu. V největším zdravotnickém zařízení v kraji, ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, jsou návštěvy možné po dohodě s ošetřujícím personálem a za dodržení hygienických pravidel.

Epidemie chřipky slábne i na celostátní úrovni, mění se na lokální ohniska. Počty nemocných s chřipkou a dalšími infekcemi dýchacích cest za týden klesly téměř o pětinu. Pacientů v předchozím týdnu bylo 1536 na 100.000 obyvatel. U samotné chřipky byl pokles skoro o 30 procent.

Aktualita

Ze školních jídelen v Praze prověřených loni hygieniky chybovalo 14…

  • 12 února, 2025
  • by Redakce

V roce 2024 pražští hygienici udělali 590 kontrol a chyby odhalili v 80 z nich. V 70 případech se jednalo o školní jídelny a v deseti o zařízení tzv. ostatní stravovací služby pro děti, kdy jsou to zejména dětské skupiny.

Mezi zjištěnými nedostatky byla podle hygieniků třeba nedostatečná provozní hygiena či zanedbaná údržba prostor, kde se manipuluje s potravinami, a údržba předmětů přicházejících do styku s potravinami a pokrmy. Některé jídelny také nedodržovaly skladovací podmínky, data použitelnosti nebo minimální trvanlivosti či bezpečné teploty při uchovávání připravovaných pokrmů, což podle stanice představuje významné riziko ohrožení zdraví dětí.

Při prověrkách hygienici provedli 307 měření teploty při uchovávání potravin a pokrmů před výdejem, pochybení odhalili ve 23 případech. Ve 29 případech odebrali v jídelnách stěry z prostředí, z nichž u devíti vzorků z předmětů používaných k přípravě pokrmů byly výsledky nevyhovující. Rovněž odebrali 54 vzorků potravin a pokrmů na mikrobiologické vyšetření, u žádného z nich ale problémy nenašli. Ve čtyřech případech prověřovali hygienici podezření na výskyt onemocnění spojeného s konzumací pokrmů v zařízeních školního stravování. Přímá souvislost onemocnění s pokrmy ve školních jídelnách se ale neprokázala.

S provozovateli zařízení, kde hygienici zjistili závady, bylo, nebo ještě bude zahájeno přestupkové řízení. V roce 2024 hygienici uložili stravovacím zařízením pro děti pokuty celkem za 180.500 korun.

Aktualita

Moravskoslezský kraj bojuje s epidemií žloutenky, v říjnu onemocnělo nejvíc lidí

  • 18 listopadu, 2024
  • by Redakce

„Tento nárůst souvisí s nástupem dětí do předškolních a školních zařízení. Nákaza se v těchto kolektivech šíří snáze, jelikož děti ne vždy mají již ustálené hygienické návyky. S ohledem na to, jakým způsobem se nákaza přenáší, apelujeme na všechny občany, aby důsledně dbali na hygienu rukou před jídlem, po cestě hromadným dopravním prostředkem a podobně,“ uvedli hygienici.

Letos hygienici zaznamenali v kraji zatím 135 případů žloutenky typu A, která bývá rovněž označována jako nemoc špinavých rukou. Loni evidovali za celý rok jen pět případů. V posledních 20 letech byla obdobná situace jako letos jen v roce 2010, kdy hygienici evidovali za celý rok 162 případů. Nákaza se rozšířila z Ostravy hlavně do okresu Karviná, na Bruntálsku se vzniklé ohnisko podařilo ohraničit. Mezi nemocnými jsou lidé do 58 let věku, převážnou část nakažených, 87 procent, ale představují děti. Hygienici v souvislosti se žloutenkou evidují jedno úmrtí dospělého člověka.

„Virus žloutenky typu A se přenáší fekálně-orální cestou. Proto také doporučujeme používání alkoholových dezinfekčních přípravků na ruce, které je třeba mít stále u sebe k dispozici. V případě zdravotních obtíží je nezbytné kontaktovat ošetřujícího lékaře,“ uvedli hygienici. Připomněli, že lidé, kteří žloutenku prodělali nebo jsou proti onemocnění očkováni, jsou celoživotně chráněně. „Proti žloutence typu A neexistuje specifická léčba a jediným nejúčinnějším způsobem ochrany před touto nákazou je očkování,“ doplnili hygienici.

Mezi příznaky onemocnění žloutenkou typu A patří zejména změna barvy stolice a moči, zežloutnutí kůže a očního bělma, nevolnost, nechutenství, zvracení, bolest pod pravým žeberním obloukem či bolesti zad a břicha.

V Moravskoslezském kraji bylo minulý měsíc hlášeno 3526 infekčních onemocnění, nemocnost tak představovala 296 případů na 100.000 obyvatel. Celkem bylo hlášeno 12 úmrtí na infekční onemocnění. Ve srovnání s loňským říjnem počet infekčních onemocnění vzrostl téměř o 33 procent. Nárůst je ovlivněn zejména celostátní epidemií černého kašle. Jen v Moravskoslezském kraji bylo v říjnu hlášeno 333 případů, zatímco ve stejné době před rokem to byl jediný. Kromě žloutenky či černého kašle museli hygienici minulý měsíc řešit i výskyt svrabu, kterým v ostravském dětském domově onemocnělo šest dětí.

 

Aktualita

Koupání v nádrži u Letovic může být pro některé kvůli sinicím…

  • 1 srpna, 2024
  • by Redakce

Krajská hygienická stanice sleduje v kraji 22 nejnavštěvovanějších přírodních koupališť. Stav vody rozděluje do pěti kategorií od vhodné po nebezpečnou. V Letovicích platí třetí stupeň. „Jde o upozornění některým skupinám, že koupání v takové vodě je rizikové. Týká se to třeba dětí, těhotných žen nebo alergiků. Voda může způsobit alergické reakce na sliznicích nebo zarudnutí kůže,“ řekl Staněk.

U koupališť Brněnské přehrady, kterými jsou Rokle, Rakovec, Osada, Kozí horka a Sokolské koupaliště, platí na základě měření z pondělí druhý stupeň kvality vody. Je vhodná ke koupání, ale má zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti. Po koupání by tedy neměly nastat zdravotní potíže, přesto hygienici doporučují osprchování. „Na přehradě pomáhají kvalitu vody udržet opatření Povodí Moravy,“ poznamenal Staněk.

Druhý stupeň uvádějí hygienici také u vodní nádrže Palava na Blanensku. Tam je podle nich zvýšené množství chlorofylu, jsou tam řasy a průhlednost vody snižují jílovité látky. Zhoršená průhlednost vody je i v rybníku Suchý na Blanensku. Zbylá koupaliště jsou bez problémů. Nezávadná je voda například na Vranovské přehradě na Znojemsku nebo v biotopu v Oslavanech na Brněnsku.

U kvality vody hraje podle hygieniků roli počasí. Vlivem vedra se mohou množit sinice, ale také může být sucho, čímž se sníží průtok vody. Může se tak stát, že se kvalita vody v přírodním koupališti natolik zhorší, že hygienici koupání zakážou. Na jižní Moravě přetrvávají vysoké teploty několikátým týdnem. V příštích dnech se mají denní maxima pohybovat okolo 26 stupňů Celsia.

Aktualita

Zhoršenou kvalitu má voda v sedmi přírodních koupalištích v Libereckém kraji

  • 25 července, 2024
  • by Redakce

Letos hygienici v Libereckém kraji sledují kvalitu vody na 50 plochách, z toho 15 je přírodních koupališť, 13 je betonových nádrží a zbytek jsou umělá koupaliště. Na druhém stupni pětibodové stupnice značící mírné znečištění jsou čtyři přírodní koupaliště. Nově k nim přibyl venkovní bazén v krkonošském Harrachově na Jablonecku. Mírně zhoršenou kvalitu vody tam naznačuje její snížená průhlednost. Na druhém stupni jsou už od začátku léta přírodní koupaliště v Českém Dubu na Liberecku, Černý rybník v areálu Autokempu Nedamov u Dubé a Velký zákupský rybník v Zákupech na Českolipsku. Riziko zdravotních obtíží po koupání je malé.

Na třetím stupni jsou kvůli zvýšenému výskytu sinic tři vodní plochy v kraji – Máchovo a Hamerské jezero na Českolipsku a také rybník Bažantník v Autocampu Sedmihorky v Českém ráji. Podle třetího stupně hodnocení hygieniků není voda v nich vhodná ke koupání pro vnímavé jedince, k nimž patří děti, těhotné ženy nebo alergici. Hygienici lidem doporučují, aby se vždy po koupání v těchto nádržích osprchovali.

Aktualita

Hygienici v jižních Čechách uložili při kontrolách dětských táborů první pokutu

  • 16 července, 2024
  • by Redakce

„Celkem k dnešku registrujeme 355 táborů a 36.148 dosud nahlášených dětí. To jsou podobná data, jaká jsme měli v polovině července vloni, kdy jsme pak celkově za dva prázdninové měsíce evidovali v kraji 357 táborů a na 38.400 rekreovaných dětí,“ uvedla ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých z jihočeské hygienické stanice Marie Nosková.

V minulém týdnu uložili hygienici pokutu na táboře na Českokrumlovsku. Při kontrole zjistili nedostatky v ubytování, problémem byly nevyhovující molitanové matrace, které byly silně znečištěné a na některých místech poškozené.

Objevily se zatím dva případy onemocnění s hromadným výskytem, šlo o potíže provázené zvracením a zvýšenou teplotou na táborech na Táborsku a Jindřichohradecku. Na Táborsku nařídili hygienici protiepidemické opatření včetně odebrání vody na vyšetření. Krátkodobé potíže mělo 47 lidí, dvě děti byly převezeny do táborské nemocnice. Na táboře na Jindřichohradecku mělo potíže okolo 20 dětí, pět lidí bylo hospitalizováno. Na místě hygienici opakovaně zkontrolovali plnění hygienických požadavků, přičemž neshledali žádné nedostatky.

Loni uskutečnila jihočeská hygienická stanice 128 kontrol táborů a stravovacích zařízení, sezonu pracovníci zhodnotili jako klidnou. Letos plánují 125 kontrol rekreačních zařízení pro děti.

Aktualita

Hygienici zrušili v Pardubickém kraji zákaz koupání v rybníku Dlouhý a Rosnička

  • 11 července, 2024
  • by Redakce

„Voda je nevhodná ke koupání. Došlo ke snížení počtu sinic, přesto voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem,“ uvedla Krajská hygienická stanice.

Lepší je situace v rybníku Dlouhý, který využívají k rekreaci především obyvatelé Lanškrouna a okolí. Podle hygieniků je pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů mírně zvýšená, u některých vnímavých jedinců by se mohly vyskytnout zdravotní obtíže. Proto je po koupání vhodné se osprchovat.

Svitavská radnice začala kvůli zlepšení kvality vody v Rosničce v roce 2018 spolupracovat s odborníkem na sinice Blahoslavem Maršálkem. Od roku 2019 se začala na Rosničce zavádět přírodě blízká opatření, například se kolem břehů vysadily mokřadní a vodní rostliny, proti sinicím se aplikovaly probiotické bakterie a začalo provzdušňování rybníka. Postupně se také na vodní plochu instalovaly takzvané plovoucí ostrovy. Ukotvené plováky, na kterých je vegetace, pomáhají vyčistit vodu a hladinu zastiňují. Město se také dohodlo s rybáři, aby do rybníka nasadili jen vhodné druhy ryb. Výsledkem byl úbytek usazenin na dně o 40 procent, přesto bylo zřejmé, že se bez klasického odbahnění rybník neobejde. Náklady dosáhnou asi 67 milionů korun, větší část by měla pocházet z dotace z Národního programu Životní prostředí v rámci Národního plánu obnovy.

Mírné znečištění hygienici zjistili také v přehradě Seč v lokalitě Ústupky, kvalita vody je na druhém stupni z pěti. Bez omezení je možné se koupat v sečské přehradě v lokalitě Semtín a Hoješín. Čistá voda je rovněž v přírodním koupališti Konopáč u Heřmanova Městce na Chrudimsku, písnících Mělice a Březhrad a rybníku Hluboký na Pardubicku, nádrži Březina na Svitavsku, Tyršově plovárně ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku a v přehradě Pastviny na Orlickoústecku.

Aktuality

Hygienici varují před výskytem klíšťat, hlavně v okrese Šumperk a Jeseník

  • 15 března, 2024
  • by Redakce

„Onemocnění se vyskytuje napříč celým Olomouckým krajem, ovšem nejvyšší počet hlášených případů klíšťové encefalitidy dlouhodobě sledujeme v okrese Šumperk, následuje Jeseník, Olomouc, Přerov a Prostějov,“ uvedla mluvčí.

Mezi lokality s vysokým rizikem výskytu klíšťové encefalitidy řadí hygienici také lesy v předhoří Nízkého Jeseníku a Oderských vrchů, které se táhnou severozápadním až severním i východním směrem od Olomouce, a to i v bezprostřední blízkosti Šternberka. Mezi lokality se středním rizikem výskytu tohoto onemocnění patří například lesy, které patří k Zábřežské vrchovině, a to ze strany Olomoucka, Šumperska i Prostějovska. Obezřetní by však měli být také návštěvníci v lužních lesích CHKO Litovelského Pomoraví nebo v lesích v okolí hradu Helfštýna a vrchu Maleník na Přerovsku.

Hygienici upozorňují na to, že v České republice je hlášen nejvyšší počet případů klíšťové encefalitidy ze všech zem Evropské unie. „Infikovaná klíšťata se vyskytují ve všech regionech naší republiky. Za období 2019 až 2023 evidovala Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje se sídlem v Olomouci celkem 208 případů onemocnění v kraji, z nichž více než polovina případů se týkala osob v produktivním věku 35 až 64 let,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že více případů bylo mezi muži (64 procenta) než ženami (36 procent).

Počet případů však v posledních letech v kraji kolísá, zatímco v letech 2018 a 2019 jich hygienici zaznamenali 65 a 69, o rok později jich bylo 42 a v roce 2021 to bylo 24 případů. V roce 2022 se tento počet opět zdvojnásobil, loni jich však bylo 20.

Nejúčinnějším způsobem ochrany proti onemocnění klíšťovou encefalitidou je podle hygieniků očkování, které je možné během celého roku. „Včasné očkování je důrazně doporučeno především u osob opakovaně navštěvujících ohniska nákazy a pobývající v oblastech s každoročně opakovaným výskytem onemocnění,“ doplnila mluvčí Koutná. Kromě klíšťové encefalitidy, na kterou zatím neexistuje cílená antivirová léčba, způsobují nakažená klíšťata také lymeskou borreliózu, která je přibližně šestkrát častější než klíšťová encefalitida. Jedná se o bakteriální infekci, kterou lze účinně léčit antibiotiky, zejména je-li léčba zahájena včas, dodali hygienici.

Alena Horáková

Aktuality

Při kontrole prodejců zmrzlin v Praze nevyhověla půlka vzorků předpisům

  • 24 července, 2023
  • by Redakce

Hygienici v Praze zkontrolovali 17 provozoven nabízejících točenou zmrzlinu a odebrali 23 vzorků. „Dvanáct vzorků nevyhovovalo požadavkům, protože v nich byly takzvané enterobakterie, které svědčí o nedodržování hygieny výroby,“ sdělili pražští hygienici. „Bakterie způsobující onemocnění – Salmonella nebo Listeria monocytogenes – zjištěny nebyly,“ doplnili.

Nadlimitní hodnoty enterobakterií dokládají podle stanice, že prodejci nedostatečně čistí výrobníky zmrzlin a nádobí a náčiní používané k výrobě zmrzlin. V provozovnách, kde byly zjištěny problémy, tak nařídili hygienici dezinfekci zařízení. Rozdali také na místě deseti provozovnám pokuty za 25.000 korun a v jednom případě se bude sankce řešit ve správním řízení, takže hrozí vyšší pokuta.

Mezi 17 zkontrolovanými provozovnami bylo osm stánků, šest provozoven občerstvení a tři restaurace. U restaurací nezaznamenali hygienici zvýšené množství bakterií ani v jednom případě. U občerstvení už nevyhověla předpisům polovina vzorků zmrzlin, a v případě stánků dokonce dvě třetiny vzorků.

Doporučené příspěvky

Odbornice: Zakoupený textil nejdřív vyprat, může obsahovat chemikálie z výroby

  • 15 června, 2023
  • by Redakce

„Rizikem z textilu, který nosíme přímo na těle, je to, že chemické látky mohou přecházet velice snadno i do potu a exponovat lidský organismus,“ vysvětlila Sosnovcová. Podle ní jsou chemikálie v textilu zátěží i pro životní prostředí. Například u jednoho trička vyrobeného v Turecku našli při kontrole olovo, jehož koncentrace se po vyprání sice výrazně snížila, látka se tak ale mohla dostat do vody a poškodit životní prostředí.

Hygienici ve druhé polovině loňského roku vybrali ke kontrole 108 vzorků textilu, například sportovního oblečení, ložního nebo spodního prádla, z nich 70 pro dospělé a 38 pro děti. Evropská komise v roce 2020 omezila používání 33 chemických látek, které jsou používané při výrobě textilu. Oblečení může obsahovat zbytky těchto chemikálií z výrobních procesů, z použitých barviv nebo potisku. Některé ze zakázaných látek mohou být karcinogenní, mít vliv na plodnost nebo vývoj dětského plodu nebo po proniknutí do kůže mohou poškozovat buňky. Mezi zakázané patří například právě olovo, kadmium, arzen, formaldehyd nebo takzvané ftaláty.

„Kontaminace nebudou tak masivní, aby nějakým způsobem ohrozily zdraví. Ale doporučením je rozhodně, když si přinesu jakýkoliv textilní výrobek, který přijde přímo na tělo, tak ho určitě vyprat,“ řekla odbornice na dotaz ČTK. Varující může být zápach, protože těkavé látky jsou cítit, nebo barva, která pouští, uvedla.

Problém může podle Sosnovcové naznačovat i cena, protože testování bezpečnosti výrobků před uvedením na trh a jejich shoda s evropskými regulacemi stojí výrobce velké finanční prostředky, které musí do ceny promítnout.

Podobně hygienici v minulém roce kontrolovali i bezpečnost inkoustů v tetovacích salonech a zařízeních poskytující permanentní make-up. Podle evropských nařízení musí být nově označené složením, šarží a dobou použitelnosti, měla by být také uvedená shoda s tímto nařízením Evropské komise. Zákazník také musí být předem informován o možných alergických reakcích.

„Dosud jsme se zaměřovali zejména na kontrolu dodržování hygieny a provozních řádů, například zda nejsou používány špinavé jehly ke vpichování inkoustů, zda je v provozovnách odpovídající čistota a podobně,“ uvedli hygienici v tiskové zprávě. Nově otestovali 49 vzorků inkoustů pro tetování a permanentní make-up, tři vzorky kontrolou neprošly a byly označeny jako nebezpečný výrobek.

Jeden obsahoval nadlimitní množství olova, dva kobaltu. U jednoho bylo množství překročeno až desetkrát, zdraví zákazníků ale podle odborníků ohroženo nebylo. „Výsledky nesplnily limity, ale nebyly nijak alarmující,“ doplnila Sosnovcová.

Odhaduje se, že nějakou formu tetování má asi 12 procent populace, mezi lidmi ve věku 18 až 35 let zhruba dvojnásobek. Zákazníci by si podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové měli ověřit, že pigmenty nemají prošlou expiraci, mají uvedené složení a splňují tak podmínky nařízení Evropské komise.

Krajské hygienické stanice dostávají od hlavní hygieničky každý rok speciální témata, na která se mají při svých kontrolách zaměřit. V letošním roce jsou to například jednorázové elektronické cigarety, které patří spolu s parfémy a hračkami mezi letos nejčastěji zveřejňované nebezpečné výrobky. Odborníci také testují opalovací krémy, jestli jejich deklarovaná ochrana proti UVA a UVB záření odpovídá reálné. Zaměřují se také na informování spotřebitelů o alergenech nebo olovo ve vodovodech.

Posts pagination

1 2
Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu PharmNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
PO
ÚT
ST
ČT
PÁ
SA
NE
28
29
30
1
2
3
4
Události pro Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
5
6
7
8
9
10
11
Události pro Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
12
13
14
15
16
17
18
Události pro Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
19
20
21
22
23
24
25
Události pro Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
26
27
28
29
30
31
1
Události pro Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Přidat akci
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 604 992 595
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS