Žák v Chotěšově vystříkal třídu neznámou látkou, dětem bylo zle

Autor: eliska | Zpravodaj | 4. 10. 2018

Chotěšov (Plzeňsko) 5. října (ČTK) – V základní škole v Chotěšově na Plzeňsku vystříkal žák třídu zatím neurčenou látkou. Deseti z 13 žáků se udělalo špatně a záchranáři je odvezli na vyšetření do plzeňské fakultní nemocnice. Na místě je speciální laboratoř hasičů. Žádné z dětí není ohroženo na životě, řekl ČTK mluvčí krajských záchranářů Martin Brejcha.

„Došlo k rozptýlení směsi dvou kosmetických přípravků. Zasahuje naše laboratoř z Třemošné, která převzala oba flakonky neznámé látky,“ řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Analyzují je na místě a provedou detailní průzkum.

„Děti dělaly o přestávce nějaký pokus se čpavkem. A protože to tam smrdělo, tak to vystříkaly nějakou voňavkou. Jestli pak došlo k nějaké reakci, to nevím,“ řekl ČTK zdroj obeznámený s případem.

Podle pracovnice obecního úřadu se ve škole, kterou spravuje obec, dál učí a bude fungovat v běžném provozu.

Dvě děti odvezly sanitky na vyšetření na urgentní příjem do fakultní nemocnice na Lochotín, dvě na ARO na Bory a šest na dětskou kliniku na Lochotín. „Zbylé tři děti si odvedli domů rodiče,“ uvedl Brejcha. U školy je pět vozidel záchranky, hasiči i policie.

vap sd