Zpět do života navzdory hendikepu – projekt Apache mění život startuje svou čtvrtou sezónu

Autor: eliska | Zpravodaj | 15. 4. 2018

Praha, 16. dubna 2018 (Apache Bicycles)

Už čtvrtý rok v řadě má šanci získat elektrokolo každý, kdo se chce vrátit do aktivního života po úrazu nebo jiné těžké životní situaci. V těchto dnech se otevírají přihlášky do dalšího ročníku projektu Apache mění život. Zúčastnit se může každý, změňte svůj život s pomocí elektrokola!

ELEKTROKOLA, KTERÁ VRACEJÍ ELÁN DO ŽIVOTA

Projekt Apache mění život, který se snaží na konkrétních příbězích dokázat, že elektrokolo může pomoci změnit život k lepšímu, vstupuje právě v těchto dnech do své čtvrté sezóny. Během uplynulých let pomohl projekt nastartovat aktivitu celkem devíti účastníkům, kterým nejrůznější zdravotní potíže neumožňovaly trávit volný čas tak, jak byli v minulosti zvyklí. Všem těmto lidem dokázalo elektrokolo Apache změnit život, dodalo jim novou energii a pomohlo nastartovat jejich další kroky tím správným směrem. Ale to není zdaleka všechno, jejich životní příběhy se staly inspirací stovkám dalších, kteří se s podobnými starostmi dnes a denně sami potýkají.

TŘI RŮZNÉ OSUDY

Loňský ročník pomohl třem lidem dostat se zpět do sedla. Rudolf Žiak, jehož rodinu smetl opilý řidič z chodníku, opět sednul po doživotních zraněních páteře za řídítka. Judita Klosáková, druhá účastnice, říká: „Po dlouhé onkologické léčbě, která trvala několik let jsem podstoupila i výměnu kyčelního kloubu. Musela jsem se tedy učit znova chodit. Pohyb mi chyběl celá dlouhá léta. Jeden z mála lékaři doporučených sportů, který můžu po výměně kyčelního kloubu dělat, je cyklistika. Apache mění život není jen prázdná fráze. Díky němu jsem opět mohla začít být aktivní.“ A třetí, Martin Petrásek z Vrchlabí, který trpí genetickým onemocněním svalové dystrofie, jezdí za elektrokolem na svém speciálním cyklovozíku. „Martin je nadšený cyklista, ale vézt dospěláka ve vozíku za běžným kolem je opravdu hodně náročné. Vyjet kopce u Vrchlabí bylo nad naše síly. Elektrokolo Apache nám to ale umožnilo a jsme za to moc vděční,“ říká Martinova maminka.

TŘI ÚČASTNÍCÍ, TŘI MĚSÍCE TESTOVÁNÍ

I letos tři vybraní účastníci získají na tři měsíce elektrokolo a odstartují tak svůj život s Apachem. Povinností je jen sdělovat své zážitky a nové poznatky, které během letní sezony s kolem získají.  Na vlastní kůži si vyzkoušejí elektrokolo v denní praxi. Po úspěšném tříměsíčním testování proběhne slavnostní předání, kdy aktéři projektu dostanou toto kolo darem.

PODMÍNKY PŘIHLÁŠEK

Jste-li sami ve svízelné situaci, nebo víte-li o někom, komu by možnost využívat elektrokolo pomohla, není nic jednoduššího než do projektu podat přihlášku. Ta by měla obsahovat krátký motivační dopis spolu s vaším životním příběhem, aktuální fotografii nebo krátké video. Možnost odeslat přihlášku na emailovou adresu menizivot@apache-bike.cz mají lidé do 30. dubna.

CESTA ZA SNEM

Patronát nad projektem převzal Heřman Volf, jenž předsedá neziskové organizaci Cesta za snem. Ta pomocí mnoha sportovních a kulturních akcí podporuje zdravotně handicapované v cestě za lepšími zítřky. Druhým patronem je moderátor Tomáš Hauptvogel, který sám po komplikované zlomenině zažil, jak složité je získat zpět motivaci k návratu do aktivního života.

KDY A KDE?

30. 4. 2018 – poslední den pro zaslání přihlášek

1. – 7. 5. 2018 – výběr hlavních aktérů projektu za dohledu patronů Heřmana Volfa a Tomáše Hauptvogela

19. 5. 2018 – představení hlavních aktérů projektu spojené se slavnostním předáním elektrokol. Předání bude probíhat v rámci MTB maratonu Apache Jestřebí hory 2018 v Úpici, kde se elektrokola Apache vyrábějí.


O Apache Bicycles:

Apache Bicycles je česká značka jízdních kol s tradicí od roku 2001. Od roku 2008 se společnost intenzivně zabývá také výrobou elektrokol. Je obecně považována za průkopníky elektrocyklistiky v České republice. V současnosti je to zároveň největší výrobce elektrokol s vlastní montáží v ČR. V nabídce Apache Bicycles najdete horské, crossové nebo i dětské modely jízdních kol a elektrokol, včetně specialit, jako jsou skládací nebo dětská elektrokola. V rámci společenské odpovědnosti podporuje značka Apache Bicycles řadu charitativních projektů. Vlajkovou lodí mezi těmito projekty je Apache mění život, v rámci kterého se snaží lidi se zdravotním handicapem integrovat pomocí elektrokol do aktivního života.