Skip to content
www.pharmnews.cz
  • Úvod
  • Aktuality
  • Kalendář
  • Kontakt
Aktuality

Policie zintenzivní kontroly dodržování zákazu prodeje alkoholu dětem

  • 25 října, 2023
  • by Redakce

Bezpečnostní opatření nazvané Alkohol, drogy a mládež (ADAM) potrvá ode dneška do neděle. “Často jsme v návaznosti na vyhlašované opatření dotazováni, jestli má smysl se věnovat tak vážné problematice jen jednou v roce. Tak to samozřejmě není,” uvedl ředitel pořádkové policie Petr Koutný. Policie podle něj takové kontroly dělá celoročně napříč celou Českou republikou.

Policie se tématům alkoholu a jiných návykových látek i hazardu bude věnovat i při preventivních a osvětových akcích ve školách, upozornila Hodačová. Na sociálních sítích plánuje policie otestovat znalosti veřejnosti sérií kvízových otázek a pro odbornou veřejnost připravuje ve spolupráci s odborníky na závislosti webináře se zaměřením na užívání návykových látek ve školním prostředí a systém kontroly. “Dopady užívání alkoholu, jiných návykových látek či jiné závislosti dětí jsou velmi závažné. Mnohdy je dětská nerozvážnost poznamenána následky na celý život,” podotkla vedoucí odboru prevence policejního prezidia Zuzana Pidrmanová.

Do opatření o podzimních prázdninách, které k víkendu přidávají jako volné dny čtvrtek a pátek, se stejně jako v předchozích letech s pořádkovými policisty zapojí také kriminalisté, celníci, hygienici a zástupci České obchodní inspekce (ČOI). Pozornosti při kontrolách tak neuniknou ani případná jiná pochybení provozovatelů, uvedla Hodačová.

Zpravodaj

Rodiče mají poslední týden na žádost o příspěvek na ozdravné…

  • 25 července, 2023
  • by Redakce

Ostrava, 24. 7. 2023 – Děti s alergickým, respiračním nebo kožním onemocněním mohou u vybraných zdravotních pojišťoven využít příspěvek na ozdravný pobyt u moře. Zatímco některé pojišťovny nabízejí pouze hromadně organizované turnusové pobyty, RBP umožňuje nemocným dětem a jejich rodičům čerpat příspěvek i na individuální rodinnou dovolenou, pokud splní požadované podmínky. Kromě zdravotní indikace jde především o délku pobytu, která musí být minimálně 15 dní. Dovolená u moře může proběhnout kdykoliv v průběhu roku, je však třeba o ni požádat včas.

První pojišťovnou, která umožnila rodičům využít příspěvek na individuální přímořský pobyt, byla RBP.

„Zavedli jsme tuto možnost již v roce 2019. Ne každé dítě chce jet k moři samo bez rodičů, některé děti navíc potřebují speciální péči, například bezlepkové stravování nebo pravidelné podávání léků, což může být během organizovaných turnusových pobytů komplikované. Dáváme rodičům opravdu velkou flexibilitu. Proto si mohou u libovolné cestovní kanceláře se sídlem v ČR nebo i individuálně pořídit zájezd v termínu, který jim nejvíce vyhovuje, a to i mimo prázdninovou sezónu. Zpětně pak budeme potřebovat doložit fakturu, ze které bude zřejmá cena za pobyt pojištěnce (po odečtení všech slev) a doklad o úhradě,“ vysvětluje tiskový mluvčí RBP Ivo Čelechovský.

Rodiče dětí ve věku 8 až 15 let mohou podle něj letos podat žádost o přiznání příspěvku do 31. 7. 2023 a čerpat částku až do výše 10 000 Kč.

Alespoň dvoutýdenní pobyt u moře je pro děti s respiračním nebo kožním onemocněním velmi prospěšný.

„Během klimatoterapie působí na zdravotní stav dětí příznivě nejen čisté prostředí, ale i koncentrace a složení minerálů ve vzduchu a vodě, vlhkost vzduchu, sluneční záření, teplota a další faktory,“ popisuje MUDr. Šárka Pekařová, pediatrička, která v RBP zároveň žádosti o příspěvek na ozdravné pobyty u moře schvaluje. K žádosti doporučuje přiložit lékařskou zprávu z alergologické, imunologické nebo kožní ambulance s údaji o délce léčby, užívání léků a doporučeného režimu, případně i s uvedením dalších onemocnění, které zdravotní stav dítěte ovlivňují.

Více informací ozdravných přímořských pobytech a potřebné formuláře najdete na www.rbp213.cz.

Doporučené příspěvky

Průzkum: V Česku asi pětina dětí ve věku 13 až…

  • 19 července, 2023
  • by Redakce

Co se týče konzumentů tabáku v daném věku, kteří jej užili v libovolném čase za posledních 30 dní, tak kolem 11 procent dotázaných kouří cigarety, zahřívaný tabák užívá rovněž asi 11 procent a bezdýmný tabák necelých osm procent žáků. Pravidelně kouří cigarety 2,5 procenta dětí ve věku 13 až 15 let, což znamená, že je kouřily ve 20 nebo více dnech za uplynulých 30 dnů.

SZÚ v tiskové zprávě uvádí, že ve zkoumaném vzorku klesl počet současných kuřáků cigaret z 34,6 procenta v roce 2002 na loňských 11,2 procenta. Naopak nárůst pozoruje u užívání elektronických cigaret, a to z 11,2 procenta v roce 2016 na 21,4 v loňském roce. Mírněji se u žáků zvýšilo užívání bezdýmného tabáku ze 4,7 procenta v roce 2016 na 7,6 procenta loni, dodal SZÚ.

Podle odborníků panuje nejen mezi mládeží mylný názor, že čím dál populárnější výrobky, jakými jsou elektronické cigarety nebo zahřívaný tabák, jsou oproti klasickým cigaretám vlastně “zdravé”, respektive prakticky neškodné. “Ovšem není tomu tak – zahřívané tabákové výrobky produkují emise škodlivých chemikálií, včetně nikotinu, pevných částic, benzenu, akroleinu a nitrosaminů specifických pro tabák. Úrovně těchto emisí, přestože jsou nižší než u tradičních cigaret, jsou potenciálně škodlivé nejen pro kardiovaskulární zdraví,” upozorňuje vedoucí Centra podpory veřejného zdraví SZÚ Marie Nejedlá.

Více než polovina dětských kuřáků tabáku se podle průzkumu v posledním roce pokusila přestat kouřit, aktuálně chce se zlozvykem přestat přes 28 procent kuřáků. Pomoc při odvykání kouření využilo někdy 16 procent současných kuřáků v daném věku. Kolem 85 procent současných dětských kuřáků si myslí, že by byli schopni přestat, kdyby chtěli.

Z průzkumu rovněž vyplývá, že zhruba 36 procent žáků je tabákovému kouři vystaveno v domácnosti. Necelá třetina si určitě myslí, že je obtížné přestat, jakmile někdo začne kouřit tabák. Co se týká dostupnosti tabáku, tak tři pětiny současných dětských kuřáků uvedly, že jim v nákupu cigaret nebránil jejich věk. Necelých 36 procent žáků, kteří v současné době kouří cigarety, si je koupilo v obchodě, prodejně, u pouličního prodejce nebo ve stánku.

Necelých 70 procent žáků je toho názoru, že kouření tabáku pomáhá lidem cítit se uvolněně na oslavách, večírcích a společenských akcích.

Zpravodaj

Brněnští medici chtějí mezi školáky rozšířit povědomí o lidském papilomaviru

  • 12 dubna, 2023
  • by Redakce

Podle SpoluSafe se s lidským papilomavirem setká osm z deseti sexuálně aktivních lidí. Mnoho však nemá žádné příznaky a virus, který způsobuje například rakovinu děložního čípku, mohou dál šířit. Předcházet tomu lze očkováním, které je nutné dostat ještě před zahájením sexuálního života. V Česku je ve 13 letech hrazené ze zdravotního pojištění.

“Dlouhodobě pozorujeme, že nízká proočkovanost je dána zejména chabou informovaností rodičů, kterým je očkování nabídnuto na preventivní prohlídce dítěte. Rodiče často potřebují čas na rozmyšlenou. To ale nezřídka vede k tomu, že možnost, kdy je vakcína pro třináctileté hrazená plně z pojištění, promarní a pak si ji nemůžou dovolit,” řekl koordinátor SpoluSafe pro ČR Martin Bartoš. Dodal, že ač u chlapců v posledních letech mírně vzrostl počet vakcinovaných na zhruba 40 procent, u dívek se tento podíl drží okolo 65 procent.

I na rodiče proto chtějí medici přes jejich děti cílit. “Co se týče pohlavně přenosných chorob, děti vědí, co je například AIDS, ale obecně je nepovažují za něco, co by se jich mohlo týkat. Poukazujeme na to, že pohlavně přenosné choroby jsou častější, než si myslí. Na druhou stranu, prevence není vůbec složitá,” dodal Bartoš.

Kvůli rozšiřování projektu spustilo SpoluSafe kampaň na platformě Donio, jejímž cílem je vybrat peníze nejen na rozvoj aktivit, ale také na nákup edukačních modelů a pomůcek. Přednášky totiž zamýšlejí spíš jako praktické workshopy.

Zpravodaj

VZP: Nejdražší lék na spinální svalovou atrofii dostalo 31…

  • 27 února, 202327 února, 2023
  • by Redakce

Lék zolgensma byl pro použití v Evropské unii registrovaný na jaře 2020, první pacienti v Česku ho dostali na výjimku v květnu toho roku. Do systému hrazené péče se dostal v prosinci 2020. “VZP jej v průběhu dvou let uhradila 31 dětským pacientům trpícím spinální svalovou atrofií. Nejmladší pacientce přitom bylo pouhých 22 dní,” uvedl předseda správní rady VTP Tom Philipp.

Spinální svalová atrofie je vrozené onemocnění, při kterém postupně ubývá svalstvo, a tím se zhoršuje schopnost pohybu. Postižené bývají hlavně nohy, nemocní ale také hůře polykají a později mají potíže i s dýcháním. Postup nemoci je individuální, pacienti se ale většinou nedožívají vysokého věku. V ČR se ročně narodí přes 110.000 dětí, SMA onemocnění má zhruba jedno z 10.000 narozených.

Rodiče mohou od loňského roku své novorozené děti nechat vyšetřit, zda u nich rozvinutí nemoci nehrozí. Vyšetří se kapka krve 48 až 72 hodin po narození. “Záchyt onemocnění během několika dní po porodu samozřejmě dramaticky zvyšuje efektivitu případné léčby,” uvedl náměstek ředitele VZP Jan Bodnár.

Možností léčby pacientů se SMA je více. V srpnu ministerstvo zdravotnictví informovalo, že bude hrazený také lék spinraza. Podle zveřejněného stanoviska úřadu ročně léčba asi 140 pacientů vyjde na 800 milionů korun. Půjde asi o procento ročních nákladů na všechny léky na recept. Podává se injekcí do bederní páteře, v ČR ho aplikují čtyři nemocnice.

Lék zolgensma mohou dostat děti do tří let. Pacientská organizace Smáci na webu upozorňuje, že ani tento lék nemoc zcela nevyléčí. “Pacient stále bude vykazovat příznaky onemocnění a svalovou slabost. Úspěšnost léčby, tak jako u všech ostatních léků, záleží na včasnosti podání léčiva. Pacienti bez symptomů onemocnění mají největší naději se vyvíjet jako zdraví,” uvedla.

Před tím, než lék začaly hradit zdravotní pojišťovny, se na něj lidé prvním pacientům skládali ve sbírkách. Kromě VZP byli dosud čtyři pacienti u Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, dva u Oborové zdravotní pojišťovny (OZP) a po jednom u České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) a Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP).

Zpravodaj

Studie: Očkování těhotných žen snižuje riziko hospitalizace s covidem-19 u dětí

  • 17 února, 2022
  • by Redakce

Podle výzkumu bylo u dětí, jejichž matky v těhotenství dostaly dvě dávky vakcín od společností Moderna nebo Pfizer/BioNTech, asi o 61 procent nižší riziko hospitalizace s covidem-19 v prvních šesti měsících života. Podle výzkumnice CDC Dany Meaneyové-Delmanové je to pravděpodobně způsobeno tím, že se tyto děti rodí s protilátkami, které získaly od svých matek.

 

“Když někdo v těhotenství dostane vakcínu mRNA, jejich tělo si vytvoří protilátky na ochranu proti covidu-19. Tyto protilátky jsme nalezli v pupečníkové krvi, což naznačuje, že se přenesly z těhotné osoby na vyvíjející se dítě,” uvedla vědkyně. “A přestože víme, že tyto protilátky procházejí placentou, až do této studie jsme neměli k dispozici údaje, které by prokázaly, zda mohou dítěti poskytovat ochranu před covidem-19,” dodala Meaneyová-Delmanová.

 

Výzkumníci z dětských nemocnic a odborníci z CDC zkoumali děti mladší šesti měsíců v období od července 2021 do ledna 2022.

 

Studie analyzovala údaje od 379 hospitalizovaných dětí. Celkem 176 dětí se léčilo s covidem-19 a zbylých 203 přijaly nemocnice kvůli jiným zdravotním problémům. Vědci zjistili, že vakcíny byly z 61 procent účinné v prevenci hospitalizace u dětí, jejichž matky byly očkovány v těhotenství.

 

Tato ochrana se zvýšila na 80 procent, když matky obdržely očkování v období od 21. týdne těhotenství do 14 dní před porodem. U dětí, jejichž matky dostaly vakcínu dříve během těhotenství, klesla účinnost očkování na 32 procent. Studie nezahrnovala údaje o účinnosti posilovacích dávek ani o matkách, které se nechaly imunizovat před těhotenstvím.

 

“Nejvíce znepokojivé je zjištění, že mezi dětmi s covidem-19, které přijali na jednotku intenzivní péče, se 88 procent nejvíce nemocných dětí narodilo matkám, které nedostaly očkování před těhotenstvím nebo během něj. A jediné dítě, které ve studii zemřelo, se narodilo matce, která nebyla očkována. Závěr je, že očkování matek je skutečně důležitý způsob, jak pomoci chránit tyto malé děti,” uvedla Meaneyová-Delmanová.

 

Autoři studie upozornili, že odhady účinnosti vakcíny v raném stadiu těhotenství je třeba interpretovat s opatrností vzhledem k malému vzorku.

 

Těhotné ženy jsou vystaveny zvýšenému riziku těžkého průběhu onemocnění covid-19. Prodělání této nemoci v těhotenství může zvýšit riziko předčasného porodu, narození mrtvého plodu a případně dalších těhotenských komplikací. Zdravotníci doporučují, aby se ženy, které jsou těhotné, kojí, snaží se otěhotnět nebo by mohly otěhotnět v budoucnu, nechaly očkovat.

Zpravodaj

Vakcinolog: Vláda by měla připravit doporučení k přeočkování dětí 12…

  • 4 ledna, 2022
  • by Redakce

Podle Chlíbka zatím přeočkovaní dětí neschválila Evropská léková agentura (EMA), ale v pondělí o něm rozhodl americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), proto se očekává i souhlas pro Evropu. “Domnívám se, že také ČR by měla začít připravovat doporučení k přeočkování dětí ve věku nad 12 let za pět měsíců po druhé dávce,” uvedl.

 

Česká vakcinologická společnost, které je Chlíbek předsedou, na svém stanovisku podle něj začíná pracovat. Chlíbek je také vedoucí odborného týmu ministerstva zdravotnictví nazvaného Národní institut pro zvládnutí pandemie. Ministerstvo zdravotnictví se zatím na dotaz ČTK ohledně přípravy přeočkování dětí nevyjádřilo.

 

Podle tiskové zprávy ministerstva zdravotnictví bylo do pondělí očkováno nebo k očkování zaregistrováno asi 49,1 procenta ze zhruba 456.500 dětí v tomto věku. Dokončené očkování mělo k pondělku 198.696 z nich.

 

V Česku už se od poloviny prosince očkují také mladší dětí ve věku pět až 11 let. Dostávají vakcínu asi třetinové síly proti očkovací látce pro dospělé. Dosud byla podána asi 18.000 z celkově zhruba 800.000 dětí v této věkové kategorii. Dokončené očkování dvěma dávkami po 21 dnech od první má zatím 11 z nich.

 

Zpravodaj

Evropská léková agentura schválila vakcínu Pfizer pro děti od…

  • 25 listopadu, 2021
  • by Redakce

Vakcínou Pfizer/BioNTech jsou nyní v zemích Evropské unie očkováni lidé od 12 let. U mladších dětí od pěti let už použití této očkovací látky dříve schválily Spojené státy nebo Kanada.

EMA ve svém rozhodnutí uvedla, že účinnost vakcíny doložily klinické studie, které výrobce provedl na téměř dvou tisícovkách dobrovolníků. Farmaceutické firmy výsledky klinických studií zveřejnily v září, podle nich vyvolává jejich přípravek u dětí v dané věkové skupině kýženou imunitní reakci.

“Přínosy (vakcíny) Comirnaty u dětí od pěti do 11 let převažují nad riziky, a to zejména u těch, jejichž stav zvyšuje nebezpečí těžkého průběhu covidu-19,” uvedla agentury.

EMA nyní posuzuje i možné použití proticovidové vakcíny od firmy Moderna u dětí od šesti let. Výrobce se na lékovou agenturu s žádostí o schválení obrátil začátkem listopadu, rozhodnutí by mělo padnout za jeden až dva měsíce.

 

Zpravodaj

Zdravotníci se v Luhačovicích zabývají postcovidovým syndromem i očkováním dětí

  • 15 října, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

“Pro dosažení kolektivní imunity je potřeba naočkovat 80 až 85 procent celé populace, tedy včetně dětí. Ve věku 12 až 15 let je naočkováno dvěma dávkami asi 30 procent dětí, což je málo. Navíc zatím stále čekáme na schválení vakcíny pro děti od pěti let. V současné době se děti očkují nejčastěji ve veřejných očkovacích centrech a minimálně u svých praktických dětských lékařů, například v Brně jde pouze o jednu lékařku. Samozřejmě, že výhodnější variantou je očkování dětí právě u jejich lékařů, neboť ti dobře znají celkový stav dítěte, včetně rodinné anamnézy, a rozhodně mohou daleko lépe rodině argumentovat o významu očkování,” uvedla Hana Hrstková z brněnské pediatrické kliniky. Hrstková je odborným garantem Luhačovických pediatrických dní.

“Zkušenosti ukazují, že onemocnění covid-19 sice u dětí probíhá obvykle mírně, nicméně právě neočkované děti mohou být velkým zdrojem infekce, která se pak přenáší na rizikové skupiny populace, jakými jsou prarodiče, často s dalšími onemocněními. A zde už důsledky onemocnění mohou být skutečně fatální,” uvedla Hrstková. Zdravotníci se zabývají i nejčastějšími argumenty, proč rodiče nenechávají děti očkovat. “Nejčastěji zaznívá, že očkování právě u dětí není potřeba, protože s nemocí prodělají lehký průběh. Dalším pseudoargumentem je obecné odmítání očkování jako takového, protože dle rodičů absolvují děti už tak velké množství očkování. V neposlední řadě je obava z toho, že se jedná o ´novou očkovací látku´. Zde je třeba jasně vysvětlit, že toto tvrzení neplatí. MRA vakcíny se vyrábějí již delší dobu a na jejich základě probíhá například už očkování na virus Zika, lyssu, chřipku a podobně. Tato látka tak byla pouze modifikována na covid-19,” uvedla Hrstková. Někdy se podle ní objevuje také obava, že po očkování nebude možné budoucí otěhotnění či se objeví revmatické onemocnění.

“Nezřídka ale bohužel také zaznívá, že očkování pouze nevěří, ale důvod neznají. Přitom následky postcovidového syndromu u dětí po prodělané nemoci je nejčastější ve formě psychických poruch nebo i mohou u dětí vzniknout velmi těžké komplikace, ohrožující život dítěte. I to je přece argument, proč by rodiče měli využít možnost očkování pro své děti,” uvedla Hrstková.

Luhačovické pediatrické dny se letos konají 26. rokem. V Lázních Luhačovice se léčí děti ve věku od 1,5 roku do 18 let. Nejvíce pacientů přijíždí s nemocemi dýchacích cest a plic, také s kožními nemocemi, nemocemi trávicího ústrojí, po onkologické léčbě a k indikacím patří i obezita.

Zpravodaj

BioNTech chce v nejbližší době požádat o schválení vakcíny proti covidu…

  • 10 září, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

“V nejbližších týdnech úřadům na celém světě, i tady v Evropě, předložíme studii týkající se pěti- až jedenáctiletých dětí a požádáme o schválení pro tuto věkovou kategorii,” řekla Türeciová. Společnost podle ní už připravuje výrobu dětské vakcíny. Bude obsahovat stejné látky jako ta pro dospělé, bude jich ale o něco méně.

Ugur Sahin, manžel Türeciové a další ze zakladatelů firmy BioNTech, uvedl, že očekává, že ke konci roku budou k dispozici data ze studie týkající se dětí od šesti měsíců.

Od čtvrtka mohou vakcínu Pfizer/BioNTech proti covidu-19 dostat děti od pěti let na Slovensku. Očkování je na žádost rodičů a po schválení pediatrem, případně jiným odborníkem. Děti dostávají oproti dospělým asi třetinovou dávku.

 

Navigace pro příspěvky

1 2
Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu PharmNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz

Kalendář akcí

Říjen

Listopad 2023

Prosinec
PO
ÚT
ST
ČT
PÁ
SA
NE
27
28
29
30
1
2
3
Události pro Listopad

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Listopad

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Listopad

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Listopad

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Listopad

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
4
5
6
7
8
9
10
Události pro Prosinec

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
11
12
13
14
15
16
17
Události pro Prosinec

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
18
19
20
21
22
23
24
Události pro Prosinec

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
25
26
27
28
29
30
31
Události pro Prosinec

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Prosinec

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
1
2
3
4
5
6
7
Přidat akci
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 604 992 595
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS