Skip to content
www.pharmnews.cz
  • Úvod
  • Aktuality
  • Kalendář
  • Kontakt
Tisková zpráva

Plzeňské městské drony jako první v ČR testují převoz zdravotnického…

  • 18 února, 2025
  • by Redakce

„Právě včasné použití AED hraje u záchrany osob s náhlou zástavou oběhu zásadní roli. Už po pěti minutách za standardních podmínek dochází k nezvratnému poškození mozku. Každá minuta nečinnosti, zejména pokud není prováděna zevní srdeční masáž, znamená o deset až 15 procent snížení pravděpodobnosti přežití. Naopak pokud je AED použito do tří až pěti minut, šance na přežití může dosáhnout až 70 procent. Po deseti minutách nečinnosti a bez použití AED je šance na přežití prakticky již nulová,“ řekl. Pokud dron dopraví AED na místo, jeho použití zvládne každý, navíc operátor záchranné služby radí s pomocí po telefonu.

Dronaři nyní rozjíždějí asi roční pilotní projekt testování v lokalitě Líně, odkud z letiště vzlétá i vrtulník letecké záchranné služby. V hustě osídlené Plzni totiž zatím nesmí dron s nákladem vzlétat. Chtějí prověřit technické parametry dronů, logistiku a spojení v reálných podmínkách. „Musíme otestovat dolet dronu, výdrž baterií, spojení přes mobilní 5G síť, zátěž, kterou dron unese, nebo testování spojení kamery, která operátorovi tísňové linky přinese obraz dané situace. Strategický bude i výběr vhodných lokalit, kde se bude nacházet takzvaná garáž pro výměnu baterií dronu,“ popsal ředitel SIT Luděk Šantora. Výhledově se počítá s tím, že drony by mohly létat spíše v odlehlých nebo horských oblastech, kde je dojezd sanitek komplikovanější, například v Brdech, řekl Hrdlička.

Městské drony provozuje sekce Drony SIT, která je od roku 2018 součástí integrovaného záchranného systému. S menšími drony zasahuje u dopravních nehod, požárů, pátrání po lidech – loni v rekordních 128 výjezdech. Pro transport materiálu testují dronaři jiný stroj – DJI FlyCart 30, který plně vybavený pro let stojí kolem 650.000 korun. Čtyřramenný dron s osmi rotory má rozpětí kolem 2,5 metru, má vlastní padák, vertikální a horizontální radar a 17 metrů dlouhý naviják pro zavěšení a spuštění nákladu. Pokud by dostal povolení létat i v noci, doplnila by se infrakamera. Plně osazený dron váží až 90 kilogramů, z toho je třetina hmotnost nákladu, každá ze dvou baterií váží 12 kilogramů. Stroj létá maximální rychlostí 20 metrů za sekundu, zvládne let v dešti i ve stálém větru o rychlosti až kolem 50 kilometrů v hodině, popsal ředitel Drony SIT Josef Navrátil. Odhadl, že naložený dron by mohl uletět kolem 15 kilometrů, to se ale přesně zjistí při testovacím projektu.

Tento stroj už dronaři zkoušeli. „Na taktickém cvičení jsme doručovali antihistaminika při simulaci alergické reakce po bodnutí hmyzem. A ukázalo se, že jsme dorazili na místo za čtyři minuty, tedy o 11 minut dříve než sanitka, která vyjela ze stejného místa jako my s dronem,“ poznamenal.

Současně s testováním technických parametrů se ale musí vyřešit i legislativa. Podle současných předpisů není zatím možné drony k transportu materiálu používat. Stroje sice mají bezpečnostní certifikace, město ale musí na případném povolení letů spolupracovat a jednat s Úřadem pro civilní letectví ČR. První ostré nasazení by Šantora rád viděl zhruba za dva roky. Projekt je v ČR unikátní, v Evropě se podobné věci testovaly například ve Švédsku. Plošné nasazení dronů pro přepravu zdravotnického materiálu nikde v Evropě není, dodal Šantora.

Zpravodaj

Vláda dnes zřejmě rozhodne o testování studentů vyšších odborných škol

  • 26 ledna, 2022
  • by Redakce

„Vzhledem k vývoji koronavirové situace bude vláda ČR na svém zasedání dne 26. ledna 2022 schvalovat mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, kterým by měla být stanovena povinnost pravidelného preventivního testování studentů denní formy vzdělávání vyšších odborných škol, a na to navazující změna testovacího režimu zaměstnanců samotných vyšších odborných škol, a také zaměstnanců školních jídelen, které poskytují stravování těmto studentům, na školský testovací režim,“ informovalo ministerstvo školství.

 

Speciální opatření o testování žáků a zaměstnanců škol se v současnosti týká přípravných tříd základní školy nebo přípravného stupně speciální školy, základních škol a denní formy vzdělávání na konzervatořích a středních školách. První dva týdny v lednu se v nich nastavilo testování dvakrát týdně, od 17. ledna se omezilo na pondělky. V mateřských, vyšších odborných, základních uměleckých, jazykových a vysokých školách se žáci a studenti netestují. Pracovníci těchto škol se testují podle mimořádného opatření k testování zaměstnanců dvakrát týdně.

 

Pokud vláda dnes změnu pro vyšší odborné školy schválí, měla by platit od pondělí 31. ledna, uvedlo ministerstvo školství. Tyto školy podle něj budou moct vyzvednout testovací sady k testování studentů na krajských pracovištích Národního pedagogického institutu, a to pro termíny testování 31. ledna, 7. února a 14. února. Pro následující období zohlední úřad studenty denní formy vzdělávání VOŠ v centrální distribuci antigenních testů.

 

Nadále by mělo platit, že pokud je někdo zaměstnán na pracovišti s dvěma testy týdně a zároveň ve škole s testováním jednou týdně, bude mu stačit jeden test za týden. Škola mu pro dalšího zaměstnavatele vystaví potvrzení. Pokud mu vyjde pozitivní antigenní test, bude muset na ověřovací PCR test. Zaměstnanci firem, kteří se testují antigenními testy dvakrát týdně, naproti tomu při pozitivním výsledku na PCR test nemusí. Stačí, když bez příznaků onemocnění zůstanou pět dní v karanténě.

 

Zpravodaj

Při pozitivním testu na covid ve čtvrtek bude ve…

  • 3 ledna, 2022
  • by Redakce

Nová vláda pětikoalice v prosinci rozhodla, že ode dneška do 16. ledna se bude testování na covid-19 ve školách konat dvakrát týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek, a bude se týkat všech. Cílem je včasný záchyt nástupu nakažlivější koronavirové varianty omikron. Dosud se testovali jen jednou týdně neočkovaní, kteří onemocnění neprodělali v posledních 180 dnech. Od 17. ledna se má testování všech omezit zase jen na jednou týdně v pondělí.

 

V případě, že někomu vyjde pozitivní výsledek antigenního testu v pondělí, musí tak jako dosud odejít domů a podstoupit přesnější PCR test. Zbytek jeho třídy může fungovat dál beze změny. Ve čtvrtek to bude jinak. „Pokud je některý z žáků pozitivní v rámci čtvrtečního antigenního testování, nastupuje celá třída tzv. režim test-to-stay. To znamená, že každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní dítě obdrží negativní výsledek PCR testu,“ uvedlo ministerstvo. Žáci ve třídě do té doby budou muset nosit roušky či respirátory, nesmí zpívat a cvičit v tělocvičně a musí být oddělení od dalších dětí ve škole.

 

Nový ministr školství Petr Gazdík (STAN) v rozhovoru pro server Novinky.cz na konci prosince původně hovořil o tom, že pokud se ve třídě v prvních dvou lednových týdnech objeví pozitivní test, odejde dotyčný do karantény a ostatní ze třídy se budou ve škole testovat po dobu jednoho týdne každý den. Měla to podle něj být prevence, jak v budoucnu nezavírat celé školy. O režimu test-to-stay jako o možnosti, jak snížit počet žáků v karanténě, se již dříve zmiňoval i bývalý ministr školství a současný náměstek na ministerstvu Robert Plaga (za ANO).

 

Podle nových pravidel se nyní změnil také proces předávání výsledků antigenního testování a trasování ze škol hygienikům. Škola může nově vystavit rodičům potvrzení, které mohou pro PCR test dítěte použít místo eŽádanky. Nově pro rodiče také platí povinnost nahlásit škole pozitivní výsledek PCR testu dítěte, ať už se jedná o testování ve škole, nebo například nákazu v rámci rodiny. Při nařízení karantény kvůli výskytu nákazy ve škole, nebude nutné sebetrasování. Potřebné informace by měly hygienikům předávat školy.

Zpravodaj

Testování v pražských školách ukázalo na další možné výskyty nákazy

  • 22 listopadu, 2021
  • by Redakce

Kvůli výraznému zhoršení epidemie začalo dnes v Česku plošné testování na covid-19 v základních a středních školách, které by mělo pokračovat každé pondělí asi do konce února příštího roku. Praha byla jedním z regionů, kde se už v minulých dvou týdnech konalo lokální testování.

 

„Samozřejmě jsme měli pozitivní test. Bylo jich asi 11,“ uvedl ředitel Malostranské základní školy a gymnázia v Praze 1 Tomáš Ledvinka. Ne ve všech případech se podle něj ovšem musí potvrdit nákaza PCR testem. „V minulých týdnech chybovost (antigenních testů) byla velká,“ řekl. V uplynulých dvou týdnech vyšly pozitivní vždy nanejvýš zhruba čtyři testy, odhadem se jich podle něj nepotvrdila asi polovina.

 

Pozitivní testy dnes opět měla i ZŠ Petřiny v Praze 6. Epidemická situace ve škole se výrazně zhoršila v předminulém týdnu. Na začátku minulého týdne tam bylo v karanténě osm tříd a šest pedagogů, takže ředitelka Jana Kindlová vyhlásila na čtvrtek a pátek volno, aby se na pár dní přerušil kontakt mezi žáky a učiteli. Dnes uvedla, že to pomohlo, protože do karantény už nemuselo víc tříd. „V současné době máme čtyři třídy v karanténě, ale nastoupí nám během týdne,“ řekla.

 

Při screeningovém testování jsou podle ní pravidelně každý týden ve škole pozitivní antigenní testy, všechny se ale nepotvrzují. Potvrzení je zhruba poloviční, nebo i jen třetinové, vypočetla. Minulý týden bylo 16 pozitivních antigenních testů, dnes 11, dodala.

 

ZŠ Vratislavova, Podbělohorská, Gymnázium Nad Štolou

Jinou zkušenost s potvrzováním antigenních testů PCR testy má ředitel ZŠ Vratislavova v Praze 2 Jiří Trunda. „Všechny naše antigenní pozitivní testy byly potvrzeny pozitivním PCR testem. Nestalo se, že by byly ty dva testy v rozporu,“ řekl. Dnes podle něj měli pozitivní test dva žáci. Podobné množství bylo i v minulých týdnech, nejvíc jich bylo pět. V karanténě není v současnosti žádná třída, ale je v ní část učitelů, a to i očkovaných, dodal.

 

Dva pozitivní antigenní testy měli žáci dnes také v ZŠ Podbělohorská v Praze 5, řekla ředitelka Jitka Vlčková. Minulý a předminulý týden tam test nákazu nikomu neukázal.

 

Všechny negativní byly dnes testy v Gymnáziu Nad Štolou v Praze 7, řekla ředitelka Renata Schejbalová. Většina žáků i učitelů školy je podle ní proti covidu-19 očkovaná, testovat se jich tam musí přibližně 250 z 900. Nikomu nevyšel dnes pozitivní test ani ve Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu v Praze 5, kde se testovalo 88 žáků. Kolem 70 procent studentů má podle ředitele Radko Sáblíka očkování.

Zpravodaj

Aplikace Tečka některým lidem nezobrazuje očkovací certifikáty

  • 22 listopadu, 2021
  • by Redakce

Na neplatný covidový certifikát v Tečce, i když jsou naočkovaní, upozornily na twitteru desítky lidí z víc než čtyř milionů, kteří si aplikaci stáhli. Zmínili také podobné případy ve svém okolí. Aktualizace parametrů se jim v aplikaci nedařila stejně jako dalším uživatelům, kterým se ale certifikát ukazoval jako platný. „Ve výjimečných případech může konfigurace krátkodobě zobrazit i očkovací certifikáty jako neplatné, toto lze řešit aktualizací parametrů (tlačítko je v oranžovém pruhu dole),“ napsala NAKIT ráno na twitteru.

 

Agentura ráno také uvedla, že v Tečce se dnes zkrátí platnost testů na nula minut, aby už lidé neočkovaní proti koronanaviru nebo bez prodělané nemoci nemohli aplikací dokládat covidový certifikát. Upozornila na to, že výjimky z platného vládního opatření, zejména zřejmě pro lidi neočkované ze zdravotních důvodů, bude aplikace zohledňovat až ve své nové verzi v průběhu tohoto týdne.

 

Kontraindikace k očkování proti covidu-19 musí do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN), kde se evidují i data o testech či očkování, zanést lékař. Do Tečky se ale zatím nepromítají. „Tato konfigurace čTečky a Tečky prozatím nebude podporovat výjimky z platného opatření, ty budou v nové verzi Tečky i čTečky k dispozici v průběhu týdne,“ uvedla dnes NAKIT. Partnerskou aplikaci čTečka mohou využívat k načtení QR kódu ti, kteří mají za povinnost covidové certifikáty kontrolovat.

 

Aplikaci Tečka mají staženou v mobilním telefonu víc než čtyři miliony lidí, kolem 600.000 z nich ji používá denně, uvedla NAKIT počátkem listopadu. Aplikace byla spuštěna na konci června. Aplikace čTečka měla počátkem měsíce 938.000 stažení.

Zpravodaj

Po 15. listopadu by mohlo skončit lokální testování ve školách

  • 2 listopadu, 2021
  • by Redakce

Ve školách se děti na covid-19 testovaly toto pondělí v osmi okresech. Příští pondělí se testování zopakuje a rozšíří o dalších 23 okresů, poslední kolo lokálního testování by se mělo konat 15. listopadu. Poté by se podle informací ČTK testovalo jen tam, kde to nařídí krajská hygienická stanice například na základě toho, zda měl někdo ze žáků či zaměstnanců pozitivní test na covid. Testování by pak bylo výhradně metodou PCR, která je přesnější než antigenní testy, které se většinou ve školách používají. Centrální řídící tým by měl tento návrh znovu probírat ve čtvrtek.

Ministerstvo zdravotnictví kvůli výběru okresů, v kterých se testuje, čelilo kritice. Podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) by mělo o zařazení okresů ministerstvo zdravotnictví rozhodovat podle predikcí vývoje epidemie, nikoli podle týden starých dat o počtu nakažených.

 

Zpravodaj

Karanténu bude možné ukončit po sedmi dnech negativním testem

  • 15 října, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

Změnu ministerstvo avizovalo už ve středu po jednání Rady vlády pro zdravotní rizika, podle Vojtěcha ji konzultuje s budoucí vládní koalicí. Současnou praxi, kdy bývá kvůli jednomu pozitivně testovanému žákovi uzavřena na dva týdny celá třída kromě případně očkovaných dětí, kritizovali zejména rodiče. Školy upozorňovaly, že je náročné zároveň učit část žáků prezenčně a část distančně.

Zpravodaj

MZd upravilo opatření o testování zaměstnanců, které zrušil soud

  • 14 května, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

„Mimořádné opatření, které jsme připravili s účinností od zítřka (sobota). Soud žádal, abychom zdůvodnili, proč se má OSVČ, pokud si nadetekuje pozitivitu, nahlásit svému praktickému lékaři na PCR test, a to jsme také provedli,“ uvedl ministr.

Podle soudu ministerstvo zdravotnictví přistupovalo liknavě k odůvodnění úpravy, která významně zasahuje do základních práv zaměstnanců, zaměstnavatelů i podnikatelů – osob samostatně výdělečně činných. „Mělo by si nejen tento rozsudek, ale i další rozsudky pečlivě prostudovat a přípravu těchto opatření podstatně zkvalitnit,“ uvedl předseda senátu Tomáš Rychlý. Rozhodnutí padlo bez veřejného jednání.

Podle zrušeného opatření musí zaměstnanci pozitivně testovaní na koronavirus kontaktovat lékaře, opustit pracoviště a podrobit se konfirmačnímu PCR testování. Zaměstnavatelé a osoby samostatně výdělečně činné zároveň podle opatření musí vést evidenci provedených testů.

Nové rozhodnutí NSS vychází z rozsudku ze 14. dubna, kdy soud vyslovil nezákonnost předchozího obdobného opatření. Soud kritizoval také to, že nebyla odůvodněna povinnost zaměstnavatelů evidenci provedených testů.

Zpravodaj

Praha vypíše tendr na testování žáků na covid PCR…

  • 3 května, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

Nedostatek antigenních testů podle Šimrala může být způsoben tím, že se Státnímu fondu hmotných rezerv nepodařilo testy získat v soutěži. „Od 10. května hrozí na mnoha pražských školách, které zřizuje hlavní město Praha, že budou testy chybět. Z toho důvodu nyní aktivně řešíme hlavně otázku víceletých gymnázií a taneční konzervatoře, tzn. školy, které v době objednávky prvních antigenních testů nevěděly, kdy budou otevřené,“ řekl Šimral.

Zástupci magistrátu budou jednat s potenciálními dodavateli a laboratořemi. Využít chce úřad tzv. plivací PCR testy. „Na klíč by bylo dodáno řešení, které by zahrnovalo softwarovou registraci, identifikaci testů a následně distribuci testů do škol, dodání samotného materiálu do laboratoří a vyhodnocení,“ řekl Šimral.

„Pokryli bychom od 10. května do konce měsíce potřeby víceletých gymnázií plus taneční konzervatoře,“ řekl radní. V pondělí 10. května by se testovalo zbylými antigenními i PCR testy a následující čtvrtek odpadlo testování antigenními testy. Celkem 9000 testů bude nakoupeno pro 29 škol.

Rotační výuka

Problémem je podle radního rotační výuka, kdy děti chodí do škol každý pouze druhý týden. Jakmile je dítě testováno, má výsledek na sedm dní, avšak v následujícím týdnu zůstane doma. „Vede nás to k tomu, že budeme apelovat na vládu, aby rotační výuku alespoň na základních školách zrušila,“ dodal Šimral.

Do škol se od 12. dubna rotačním způsobem vrátili žáci prvního stupně ZŠ. Ve většině škol kromě těch nejmenších jsou rozděleni na poloviny, které se střídavě učí týden prezenčně a týden distančně. Podmínkou je testování dvakrát týdně. Nastoupili i předškoláci do MŠ. Ode dneška se do škol vrátili žáci druhého stupně v šesti krajích a hlavním městě.

Zpravodaj

Ministr: Aktuální kapacita je 18.000 testů na covid-19 denně

  • 20 srpna, 2020
  • by karelattl

Praha 19. srpna (ČTK) – Aktuální kapacita laboratoří v Česku je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) 18.000 testů na covid-19 denně. Do konce srpna má být hotová Národní testovací strategie, teď se do ní zapracovávají připomínky různých institucí. Ministr to řekl na dnešním jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví. Podle něho se pracuje na posílení páteřní sítě laboratoří ve fakultních nemocnicích, zdravotních ústavech a v krajských zařízeních v Libereckém a Jihočeském kraji a v Kraji Vysočina.

„K Národní testovací strategii přišla celá řada připomínek, často velmi relevantních. Chtěli bychom ji dokončit do konce měsíce a pak ji vydat oficiálně,“ řekl ministr.

Laboratoře v páteřní síti by podle ministra měly být s to testovat vzorky do 48 hodin včetně víkendů. Kapacitu dostaly nemocnice za úkol zvýšit do konce září. Potřebné přístroje budou podle dřívějších Vojtěchových odhadů stát miliony až nižší desítky milionů korun. Je podle něj také třeba vyčlenit personál.

„Bude to obsahovat i kontrakt se zdravotními pojišťovnami, které naprostou většinu těch testů hradí z veřejného zdravotního pojištění,“ doplnil ministr. Uvedl také, že 90 procent žádostí o testy od praktických lékařů chodí prostřednictvím elektronických žádanek, které byly v době epidemie zavedeny. Pod ministerstvo spadá osm fakultních nemocnic a další dvě nemocnice v Praze.

van rot

Posts pagination

1 2
Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu PharmNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
PO
ÚT
ST
ČT
PÁ
SA
NE
28
29
30
1
2
3
4
Události pro Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
5
6
7
8
9
10
11
Události pro Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
12
13
14
15
16
17
18
Události pro Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
19
20
21
22
23
24
25
Události pro Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
26
27
28
29
30
31
1
Události pro Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Přidat akci
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 604 992 595
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS