Skip to content
www.pharmnews.cz
  • Úvod
  • Aktuality
  • Kalendář
  • Kontakt
Tisková zpráva

Česká veřejnost si přeje možnost nechat si lék na…

  • 23 dubna, 2024
  • by Redakce

Tisková zpráva – 23. dubna 2024, Praha

Zásilkový výdej léků na předpis je současný trend a je téměř jisté, že míří i do Česka. Národní asociace pacientských organizací (NAPO) si nechala zpracovat reprezentativní průzkum, který zjišťoval, jaký zájem mají Češi a Češky o možnost nechat si lék na předpis doručit z lékárny až domů. Z výsledků mimo jiné vyplynulo, že 84 % české veřejnosti by tento způsob vyzvedávání receptů ulehčil život. Pacienti zastoupení NAPO vidí v zásilkovém výdeji léků na předpis dvě klíčové výhody: možnost vyzvednout si lék z lékárny s nejnižším doplatkem a v případě výpadků se dostat k lékům, které má na skladě lékárna na druhé straně republiky.

 

Průzkum připravila v březnu 2024 agentura Incomind s.r.o., která pracovala s reprezentativním vzorkem 1000 respondentů a respondentek ve věku od 18 do 75 let. Z průzkumu vyplynulo, že 86 % české veřejnosti se domnívá, že možnost zásilkového výdeje léků na předpis je krok správným směrem. Nejvíce jsou o tom přesvědčeni lidé, kteří mají kamennou lékárnu hůře dostupnou, pečující osoby a osoby se zdravotním postižením.

 

Víc než dvě třetiny lidí hodlají doručení domů využívat

Pokud bude zavedena možnost objednat si léky na předpis online a nechat si je doručit domů kurýrem, bude ji využívat 72 % respondentstva (36 % určitě, 36 % spíše ano); 10 % není rozhodnuto a 18 % neprojevilo zájem. Vyšší míru zájmu deklarují ženy, mladší ročníky (do 49 let), pečující osoby a lidé, kteří vyzvedávají léky pro někoho jiného. Pozitivně na tuto možnost reagují také lidé pravidelně užívající léky na předpis fakultativně, tj. ne kvůli nemoci (např. antikoncepce).

 

Jejich hlavní motivací je pohodlí a úspora času (obojí kolem 60 %), možnost vyhledání lékárny s nejnižším doplatkem (45 %) a lepší dostupnost léků, neboť si budou moci recept vyzvednout i ze vzdálené lékárny (41 %). Třetina (32 %) dotázaných poukazuje na skutečnost, že léky užívají dlouhodobě, takže o nich mají veškeré informace a vyzvedávání je pro ně jen formalita.

 

Nejčastějším důvodem, proč 18 % dotázaných neprojevilo o zásilkový výdej zájem, byla obava z vysokých poplatků za dopravu (40 %) a nedůvěra v kvalitní předání informací o lécích (49 %) – tito lidé trvají na osobním setkání s lékárníkem nebo se obávají, že obdržené informace by neměly stejnou kvalitu jako při návštěvě lékárny, případně že by nebyli upozorněni na kontraindikace či nežádoucí účinky. Dotazovaní v komentářích poukazovali na to, že je rozdíl, zda si jdou pro nový lék poprvé, nebo si jen vyzvedávají opakovaně předepsaný lék, a také na to, že informace o léku bývají poskytnuty již předepisujícím lékařem.

 

Češi se online vyzvedávání receptů nebojí

Důležité je zjištění, že 72 % lidí nemá z online objednávek lékařem předepsaných léků obavy. Koneckonců již dávno fungující online objednávání volně prodejných léků a doplňků stravy si zvyklo využívat 58 % dotázaných a celých 90 % z nich tuto zkušenost hodnotí pozitivně.

Online formou nakupují tyto druhy léků a potravinových doplňků zejména ženy, lidé ve věku 30–49 let (jsou digitálně zdatní a mají více zdravotních problémů než mladá generace), lidé s chronickými nemocemi zvyklí užívat léky a obyvatelé velkých měst (důvodem k online nákupům zde tedy není malá velikost obce a nedostupnost lékárny).

 

Z těch, kdo nakupují volně prodejné léky a doplňky stravy online, tak 58 % činí alespoň jednou za tři měsíce a 15 % každý měsíc. V diskuzi o zásilkovém výdeji léků na předpis často zaznívá námitka, že senioři nejsou schopni ovládat internet. Průzkum ukázal, že polovina lidí nad 65 let si dnes objednává online volně prodejné léky alespoň jednou za tři měsíce a 11 % jednou měsíčně i dokonce častěji. Dalších 31 % na internetu koupí volně prodejný lék jednou za půl roku.

 

S receptem do lékárny pravidelně chodí většina lidí

Průzkum ukázal, že kvůli lékům na předpis lékárnu pravidelně navštěvuje 76 % Čechů a Češek: alespoň jeden léčivý přípravek na předpis pravidelně užívá 56 % lidí; dalších 7 % léky na předpis dlouhodobě užívá, i když ne kvůli nemoci (např. antikoncepce); a 13 % v lékárně vyzvedává léky pro někoho jiného.

Podíl lidí, kteří dlouhodobě mají od lékaře předepsané léky, výrazně stoupá s věkem. V nejstarší věkové skupině respondentů nad 65 let dosahuje 87 %, podobný je ve skupině osob se zdravotním postižením. Lidé neužívající dlouhodobě léky na předpis tvoří většinu (51 %) pouze ve skupině do 29 let.

 

Pro některé skupiny lidí jsou lékárny hůře dostupné

Podle výroční zprávy České lékárnické komory bylo v roce 2022 v Česku 2535 lékáren, v databázi SÚKL je nyní registrováno 2666 lékáren. Celých 80 % dotázaných uvedlo, že je pro ně lékárna dostupná bez problémů. S lehkými komplikacemi ohledně cesty do lékárny se musí vypořádat 19 % lidí, špatnou dostupnost uvedlo jen 1 %. Přesto je však možné vyčlenit skupiny obyvatel, kteří jsou v méně příznivé situaci ohledně dostupnosti lékárny – jde o lidi nad 65 let / důchodce, pečující osoby a pacienty s chronickým onemocněním (častější potřeba návštěvy lékárny zvýrazňuje její vnímanou horší dostupnost).

 

Především však hraje roli velikost místa bydliště. Nejvíce obtíží s dostupností lékárny uváděli obyvatelé obcí do dvou tisíc obyvatel. Ve vesnicích do 500 obyvatel pociťuje menší nebo zásadní problém s dostupností lékárny 43 % lidí, v obcích 500–2000 obyvatel je to 39 % lidí. V obcích nad pět tisíc obyvatel se do lékárny bez problémů dostane více než 80 % lidí.

 

Bezpečí pacientů zůstává na prvním místě

„Průzkum jednoznačně potvrdil, že v Česku je zájem o zavedení zásilkového výdeje léků na předpis. Jsme přesvědčeni, že pro pacienty bude znamenat zvýšení dostupnosti léků a větší uživatelské pohodlí. Nemluvíme ale o tom, že nahradí osobní návštěvu lékárny. Bude to jen další možnost, již budou moci lidé využít,“ říká předseda NAPO Robert Hejzák. Zároveň upozorňuje, že zásilkový způsob výdeje musí zůstat plně v kompetenci registrovaných lékáren. „My pacienti očekáváme, že i na zásilkový výdej se budou vztahovat stejná pravidla bezpečnosti výdeje jako na kamenné lékárny. Zkušenost z jiných zemí EU, kde zásilkový výdej léků na předpis již funguje, ukazují, že toho je možné dosáhnout.“

Pacientská veřejnost znovu otevřela diskuzi o zavedení zásilkového výdeje léků na předpis v ČR na minulé konferenci NAPO Fórum pacientů v říjnu 2023. „Nyní máme v ruce reprezentativní data pro Českou republiku, a jsme tedy dobře vybaveni pro další diskuzi s ministerstvem zdravotnictví, Českou lékárnickou komorou i dalšími partnery. Věříme, že se nám společně podaří najít vhodný model, který bude vyhovovat lékárnám i pacientům“, uzavřel Robert Hejzák.

 

Kompletní výzkumná zpráva je ke stažení na webu NAPO: bit.ly/Rx-online-vyzkum

 

Národní asociace pacientských organizací (NAPO) je zastřešující organizace, která vznikla v roce 2022. V současné době sdružuje 47 pacientských organizací a zastupuje tři miliony pacientů. NAPO pomáhá pacientským organizacím v rozvoji a sjednocuje jejich hlas při jednání s ministerstvem zdravotnictví, zdravotními pojišťovnami, farmaceutickým průmyslem i lékařskými společnostmi.

Projekt je podpořen grantem z fondů EHP 2014–2021 v rámci programu Zdraví.

Aktuality

Britská zdravotní agentura NICE schválila k použití v Anglii injekce na…

  • 8 března, 20239 března, 2023
  • by Redakce

Lék, již populární ve Spojených státech, NICE doporučil britskému státnímu zdravotnictví NHS k použití už loni, k širšímu počtu pacientů se však dostane až po dnešním schválení.

Wegovy je semaglutid používaný původně k léčbě cukrovky, konkrétně k udržování hladiny cukru v krvi, což má za efekt také pocit plnosti a následné hubnutí. Z dat klinických studií vyplývá, že lidé pod vlivem Wegovy ztratili v průměru o 12,4 procenta tělesné váhy více než lidé, kteří dostali placebo. Lék nicméně nemá fungovat sám o sobě, ale jako doplněk ke cvičení a dietě, a to po dobu maximálně dvou let.

Z další klinické studie vyplynulo, že lidé, kteří Wegovy přestali užívat, do jednoho roku nabrali téměř všechnu váhu zpět. „To prokazuje, že obezita je celoživotní problém a semaglutid ji spíše potlačuje, než léčí,“ řekl lékař Simon Cork z britské univerzity Anglia Ruskin. Obezitou v Británii trpí zhruba jeden dospělý ze čtyř. V letech 2018 až 2019 anglické nemocnice přijaly 11.117 lidí, jejichž zdravotní problémy přímo s obezitou souvisely.

O Wegovy je od uvedení na trh ve Spojených státech velký zájem. Podle společnosti Novo Nordisk tam vzrostl v loňském roce prodej o téměř 300 procent, a to i navzdory problémům s dodávkami, píše agentura Reuters. Mluvčí společnosti uvedl, že oficiální datum uvedení léku na trh v Británii zatím není stanoveno, ale společnost pracuje na tom, aby byl k dispozici co nejdříve.

Zpravodaj

VZP: Nejdražší lék na spinální svalovou atrofii dostalo 31…

  • 27 února, 202327 února, 2023
  • by Redakce

Lék zolgensma byl pro použití v Evropské unii registrovaný na jaře 2020, první pacienti v Česku ho dostali na výjimku v květnu toho roku. Do systému hrazené péče se dostal v prosinci 2020. „VZP jej v průběhu dvou let uhradila 31 dětským pacientům trpícím spinální svalovou atrofií. Nejmladší pacientce přitom bylo pouhých 22 dní,“ uvedl předseda správní rady VTP Tom Philipp.

Spinální svalová atrofie je vrozené onemocnění, při kterém postupně ubývá svalstvo, a tím se zhoršuje schopnost pohybu. Postižené bývají hlavně nohy, nemocní ale také hůře polykají a později mají potíže i s dýcháním. Postup nemoci je individuální, pacienti se ale většinou nedožívají vysokého věku. V ČR se ročně narodí přes 110.000 dětí, SMA onemocnění má zhruba jedno z 10.000 narozených.

Rodiče mohou od loňského roku své novorozené děti nechat vyšetřit, zda u nich rozvinutí nemoci nehrozí. Vyšetří se kapka krve 48 až 72 hodin po narození. „Záchyt onemocnění během několika dní po porodu samozřejmě dramaticky zvyšuje efektivitu případné léčby,“ uvedl náměstek ředitele VZP Jan Bodnár.

Možností léčby pacientů se SMA je více. V srpnu ministerstvo zdravotnictví informovalo, že bude hrazený také lék spinraza. Podle zveřejněného stanoviska úřadu ročně léčba asi 140 pacientů vyjde na 800 milionů korun. Půjde asi o procento ročních nákladů na všechny léky na recept. Podává se injekcí do bederní páteře, v ČR ho aplikují čtyři nemocnice.

Lék zolgensma mohou dostat děti do tří let. Pacientská organizace Smáci na webu upozorňuje, že ani tento lék nemoc zcela nevyléčí. „Pacient stále bude vykazovat příznaky onemocnění a svalovou slabost. Úspěšnost léčby, tak jako u všech ostatních léků, záleží na včasnosti podání léčiva. Pacienti bez symptomů onemocnění mají největší naději se vyvíjet jako zdraví,“ uvedla.

Před tím, než lék začaly hradit zdravotní pojišťovny, se na něj lidé prvním pacientům skládali ve sbírkách. Kromě VZP byli dosud čtyři pacienti u Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, dva u Oborové zdravotní pojišťovny (OZP) a po jednom u České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) a Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP).

Zpravodaj

Lékový ústav povolil dovézt do ČR přes 18 milionů…

  • 13 prosince, 2021
  • by Redakce

Podle dat ministerstva zdravotnictví zdravotníci v zemi od začátku vakcinace na konci loňského roku podali téměř 14,4 milionu dávek vakcíny, ukončené očkování má bezmála 6,5 milionu lidí.

 

V EU dosud získaly podmínečnou registraci čtyři vakcíny, které jsou dostupné také v Česku. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) nyní posuzuje žádost o registraci očkovací látky od americké firmy Novavax, jejíž část by se mohla vyrábět v Česku. Rozhodnutí se očekává v řádech týdnů. Podle Tomáše Boráně, ředitele sekce registrací SÚKL, však zatím nelze říci, zda bude o vakcíně rozhodnuto ještě před Vánoci. Česko má podle nedávného vyjádření ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha (za ANO) objednáno 370.000 dávek. Pokud bude vakcína schválena, dodávku Vojtěch očekává v lednu.

 

Ve fázi předběžného posouzení jsou u EMA další čtyři očkovací látky. Jedná se o Sputnik V, látky od firem Sanofi, Valneva a od čínské společnosti Sinovac. O možném pořízení Sputniku se letos na jaře vedla v Česku vzrušená debata. „U vakcíny Sputnik V výrobce ještě nedodal dostatek dat k tomu, aby se dostal do fáze, kdy požádá o registraci vakcíny,“ uvedla dnes Storová. Z předběžného přezkumu u EMA letos na podzim odstoupila společnost CureVac.

Zpravodaj

Společnost Gilead po nových testech tvrdí, že remdesivir prokazatelně zabírá

  • 21 června, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

Společnost Gilead v pátek oznámila, že analyzovala data 98.654 pacientů ze tří retrospektivních studií, které zkoumaly reálné nasazení přípravku u osob hospitalizovaných s těžkým průběhem covidu-19. Lék přitom vedl ke snížení úmrtnosti o 54 a 23 procent ve dvou z těchto studií, uvedla firma. Podobné výsledky společnost údajně pozorovala v různých fázích pandemie na rozličných místech světa.

Nasazení remdesiviru schválila v nouzovém režimu EU již loni v červnu jako zatím jediného léku proti covidu-19. K podobnému kroku přikročily rovněž USA, Indie nebo Jižní Korea. Japonsko látce udělilo již plné povolení.

WHO nicméně loni v listopadu nedoporučila přípravek podávat pacientům s covidem-19 s jakkoliv těžkým průběhem, protože u nich podle organizace nijak nezvyšuje šance na uzdravení. Negativní stanovisko tehdy vydala také s ohledem na možnost nežádoucích vedlejších účinků, relativně vysokou cenu i nesnadnou aplikaci – remdesivir je podáván infuzí.

Gilead se proti hodnocení svého léku tehdy ohradil a tvrdil, že WHO ignorovala některé studie, které prospěšnost jeho přípravku prokazují.

Remdesivir měl původně sloužit pro léčbu krvácivé horečky ebola v Kongu. Od loňského března je však nasazován i při léčbě pacientů s covidem-19. Používá se rovněž v České republice.

Zpravodaj

Lék bamlanivimab proti těžkému covidu dostala první pacientka

  • 26 února, 2021
  • by Redakce

Praha 26. února (ČTK) – Lék bamlanivimab, který má bránit vážnému průběhu nemoci covid-19, dostala ve čtvrtek první pacientka v Česku. Thomayerova nemocnice ji pak bez komplikací propustila domů. Na tiskové konferenci to dnes oznámilo vedení nemocnice. Obdrželo 500 ampulí léku. Podle potřeby ho pro pacienty dostanou i další nemocnice. Premiér Andrej Babiš (ANO)kritizoval klinickou skupinu ministerstva zdravotnictví za rozhodování o nových lécích proti covidu. Podle předsedy vlády je její přístup velice rezervovaný. Chce o tom mluvit s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO).

Praha 26. února (ČTK) – Lék bamlanivimab, který má bránit vážnému průběhu nemoci covid-19, dostala ve čtvrtek první pacientka v Česku. Thomayerova nemocnice ji pak bez komplikací propustila domů. Na tiskové konferenci to dnes oznámilo vedení nemocnice. Obdrželo 500 ampulí léku. Podle potřeby ho pro pacienty dostanou i další nemocnice. Premiér Andrej Babiš (ANO)kritizoval klinickou skupinu ministerstva zdravotnictví za rozhodování o nových lécích proti covidu. Podle předsedy vlády je její přístup velice rezervovaný. Chce o tom mluvit s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO).

Lék bamlanivimab je pro pacienty s rizikovými faktory, kteří by mohli mít těžký průběh nemoci, skončit v nemocnici a je u nich i riziko úmrtí. Dostávají ho krátce po nakažení. Medikament obsahuje takzvané monoklonární protilátky, které znemožňují viru vstoupit do buněk. Napodobují tak činnost imunitního systému a zmenšují rozsah poškození plicní tkáně. Podle výrobce omezuje bamlanivimab riziko hospitalizace a úmrtí o 70 procent.

„Včera (ve čtvrtek) dostala lék první pacientka. Doufáme, že jí to pomůže. V klinických studiích šest ze sedmi pacientů, kteří by se dostali do nemocnice, se do ní díky této preventivní léčbě nedostanou,“ uvedla přednostka pneumologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Thomayerovy nemocnice Martina Vašáková. Podle ní nemocnice nečeká jen na léky z ciziny, ale ve spolupráci s vědci a lékařskými fakultami vyvíjí i léky vlastní. Nyní se zkouší klinicky molekuly, které by mohly být účinné u těžších forem nemoci, přiblížila Vašáková.

Bamlanivimab se píchá do žíly. Lékaři pak hodinu pacienta pozorují, poté odchází domů. První pacientka neměla žádné komplikace. Lék dostanou pro nemocné, kteří splní nastavené požadavky, i ostatní nemocnice. Podle zástupců Thomayerovy nemocnice jsou „indikace zatím poměrně omezené“, bamlanivimab označili za průlom v léčbě. Česko by mohlo dostat i lék od firmy Regeneron a další přípravky.

Lék je vhodný pro rizikové pacienty s minimálními symptomy, kteří by mohli posléze skončit na jednotce intenzivní péče. Týká se to podle Vašákové třeba lidí nad 65 let, diabetiky, lidi s poruchou imunity nebo po transplantaci. „Snížili bychom zátěž na nemocnice, nejen to, že samotného člověka bychom vyvedli z onemocnění bez těžkého průběhu a ohrožení života,“ řekla Vašáková. Naopak nevhodný je pro pacienty s rozvinutým onemocněním covid-19. „Virus již u nich napáchal škodu a nelze si od tohoto léku více slibovat. Tam nastupují již jiné léky,“ dodala.

„Mě dost mrzí, že klinická skupina ministerstva zdravotnictví se k těmto lékům staví velice rezervovaně. Indikace byly velice zúžené. Je to chyba,“ uvedl při dnešní návštěvě Thomayerovy nemocnice Babiš. Podle něj Česko dostalo nabídku 10.500 dávek bamlanivimabu, objednalo jich 2500. Léku od firmy Regeneron mohlo získat 20.000 dávek a v březnu má dorazit 4000 dávek, řekl premiér. „Klinická skupina by měla slyšet i na odborné znalosti lidí z jednotek intenzivní péče. Pokud jsme vydali 15 miliard na roušky a respirátory, nemáme šetřit na těchto látkách,“ dodal Babiš. Podle něj je přístup absurdní. Chce o něm mluvit s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO).

Zpravodaj

Lék od firmy Regeneron brání vstupu viru do buněk…

  • 16 února, 2021
  • by Redakce

Praha 16. února (ČTK) – Vybrané údaje o léku proti nemoci covidu-19 od firmy Regeneron:

 

– Lék Casirivimab/Imdevimab od americké firmy Regeneron vstoupil do povědomí veřejnosti loni na podzim, když přípravek – ještě v experimentální fázi nasazení – dostal po nákaze novým typem koronaviru tehdejší americký prezident Donald Trump. U něj se nákaza prokázala začátkem října, kromě léku od Regeneronu tehdy Trump dostával antivirotikum remdesivir, které vyvinul tým americké firmy Gilead Sciences vedený Čechem Tomášem Cihlářem, a zinek, vitamín D, aspirin, famotidin a melatonin.

– Preparát od Regeneronu, na jehož vývoji se podílí i švýcarská společnost Hoffman-La Roch, je směsí dvou silných monoklonálních protilátek Casirivimab a Imdevimab, o kterých se předpokládá, že posilují imunitní reakci organismu při napadení koronavirem. Léky na bázi monoklonálních protilátek, tedy proteinů, brání vstupu viru do lidských buněk. Je určen pro pacienty s nemocí Covid-19, jejichž zdravotní stav nevyžaduje hospitalizaci. Podle odborníků je třeba látku podat co nejdříve po nákaze, nemusí být ale účinná na další mutace viru.

– Americké úřady ho pro pohotovostní užívání při léčbě covidu-19 schválily koncem loňského listopadu. Lék nyní také posuzuje Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA).

– Podle vyjádření německého ministra zdravotnictví Jense Spahna z konce ledna koupilo Německo 200.000 dávek tohoto druhu léku za 400 milionů eur (v přepočtu téměř 10,5 miliardy korun). Hodlá je nasadit na univerzitních klinikách. Podle dostupných údajů Německo nakoupilo asi devítinu dávek, které firma Regeneron ročně vyrobí.

„Bylo to požehnání v přestrojení – chytil jsem to (koronavirus), slyšel jsem o tomhle léku a řekl jsem, ať mě nechají si to vzít, a bylo to neuvěřitelné. Byl to můj nápad,“ řekl loni Trump poté, co se vyléčil z nemoci covid-19.

 

Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu PharmNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
PO
ÚT
ST
ČT
PÁ
SA
NE
28
29
30
1
2
3
4
Události pro Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
5
6
7
8
9
10
11
Události pro Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
12
13
14
15
16
17
18
Události pro Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
19
20
21
22
23
24
25
Události pro Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
26
27
28
29
30
31
1
Události pro Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Přidat akci
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 604 992 595
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS