Skip to content
www.pharmnews.cz
  • Úvod
  • Aktuality
  • Kalendář
  • Kontakt
Aktualita

Nemocnice v Liberci při léčbě pacienta s rakovinou prostaty použila lutecium

  • 11 září, 2024
  • by Redakce

Radiofarmakum Pluvicto zatím není běžně hrazeno zdravotními pojišťovnami. V tomto případě ho ale podle primáře pojišťovna zaplatí na základě paragrafu 16, kdy pro pacienta není vhodná žádná jiná léčba. „Takže máme příslib, že proplatí tři dávky. Po nich se udělá kontrolní vyšetření pacienta, zváží se jeho klinický stav, a pak, jestli to bude mít efekt, tak se bude pokračovat dalšími zhruba třemi dávkami,“ uvedl Kubinyi. Prodleva mezi dvěma dávkami je podle něj šest až osm týdnů a jedná dávka stojí zhruba půl milionu korun.

Tento způsob léčby laicky řečeno spočívá v tom, že se přípravek naváže na protein zvaný prostatický specifický membránový antigen (PSMA), který se nachází na povrchu buněk karcinomu prostaty a záření uvolněné radioaktivním luteciem způsobí odumření nádorových buněk.

Osobní zkušenost z podávání lutecia má Kubinyi ze svého předchozího působení v nemocnici ve slovenské Nitře, kde tuto léčbu podstoupilo 80 mužů ve věku od 42 do 82 let. Zlepšení podle primáře nastalo zhruba u třetiny pacientů, u třetiny zůstal stav stejný a u zbývající třetiny nezabránilo zhoršování zdravotního stavu. Kubinyi ale zároveň míní, že výsledky mohou být lepší, pokud tento způsob léčby dostanou pacienti ve dřívějším stadiu své nemoci. „Studie, které teď běží, ukážou, kam to zařadit. Zatím je to až po chemoterapii,“ dodal.

Ne pro všechny pacienty s rakovinou prostaty ale bude tato léčba vhodná. Pomoci může zřejmě nemocným, kteří jsou schopni minimálně polovinu dne strávit mimo lůžko. „Nejsou to lidé, kteří bohužel většinu dne, vzhledem k tomu, že to onemocnění je tak agresivní, jenom proleží. Protože, aby ta léčba byla úspěšná, na to potřebujete nejenom lutecium, ale potřebujete zapojit trošičku do toho i organismus a následně imunitní systém, který s tím onemocněním pak dále bojuje,“ řekl dnes novinářům primář libereckého oddělení radiační onkologie Igor Richter. Rakovina prostaty je podle něj nejčastější zhoubné onemocnění u mužů v Česku. „Ročně se diagnostikuje 8000 případů,“ dodal. Pro léčbu za pomoci lutecia mají podle něj v Liberci vytipované další dva pacienty a čekají jen na schválení od pojišťoven na základě paragrafu 16.

To by se zřejmě mělo změnit. Licenci na toto léčivo v ČR má firma Novartis. Její mluvčí Kateřina Nosek pro ČTK uvedla, že dohodu o úhradě mají dojednanou se všemi zdravotními pojišťovnami. „Nyní již čekáme na poslední administrativní kroky Státního ústavu pro kontrolu léčiv a věříme, že LP Pluvicto bude v úhradě v nejbližších měsících. Do té doby bude LP Pluvicto stále schvalováno / neschvalováno individuálně prostřednictvím paragrafu 16,“ dodala.

Aktuality

Nový projekt Masarykova onkologického ústavu v Brně cílí na prevenci…

  • 24 května, 2024
  • by Redakce

„Projekt má tři výzkumné záměry, ve kterých se zabýváme příčinami vzniku přednádorových stavů a nádorů a možnostmi jejich ovlivnění, a to na úrovni buněk, jedinců a celých populací. Propojujeme laboratoře s klinickou praxí a excelentní vědecké týmy napříč republikou. Důležitý je i mezinárodní přesah,“ sdělil ředitel MOÚ Marek Svoboda.

První z výzkumných záměrů má na starosti Ústav molekulární a translační medicíny z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. „Náš výzkum přináší vhled do molekulárních základů prekancerózních a časných rakovinných lézí a interakcí mezi nádorem a hostitelem. Tyto procesy jsou zásadní pro pochopení maligní transformace, což je důležité pro zlepšení prevence, detekce a léčby rakoviny,“ řekl výzkumník Zdeněk Škrott. Maligní transformace je proces, kdy se z nezhoubných lézí stává zhoubný nádor.

Důležité je také porozumění incidenci, tedy počtu nově nemocných, úmrtnosti i kumulaci různých typů nádorových onemocnění a jejich přednádorových stavů, stejně jako trendům výskytů rizikových faktorů v české populaci. „Cílem druhého výzkumného záměru je aktualizovat a rozšířit dosavadní informace a provést nové analýzy údajů o incidenci, úmrtnosti a přežití na nádorová onemocnění. Chceme prozkoumat časové změny, geografické rozdíly a sociální nerovnosti v rizicích nádorových onemocnění,“ sdělil za centrum Recetox Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Martin Bobák.

Třetí výzkumný záměr míří na včasnou detekci přednádorových stavů a časných nádorů, jejich prevenci a léčbu. Klíčové aktivity zahrnují neinvazivní diagnostiku nádorů a prekanceróz pomocí tělních tekutin, inovativní detekční metody nebo využití cirkulujících nádorových buněk.

Projekt potrvá do 30. června 2028. Kromě MOÚ, brněnské a olomoucké univerzity je do něj zapojená také pražská Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice v Olomouci, Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy, Ostravská univerzita a Univerzita Pardubice.

Doporučené příspěvky

Asociace: Pojišťovny budou pacienty po rakovině posuzovat jako zdravé

  • 9 října, 2023
  • by Redakce

Každý rok je v ČR diagnostikováno 60.000 zhoubných nádorů, zhruba 28.000 lidí rakovině podlehne. Léčených či vyléčených s rakovinou žije v Česku více než 700.000 lidí. Ženy ve věku 25 až 49 let nejčastěji onemocní rakovinou prsu, děložního čípku, kůže či tlustého střeva. U mužů je druhů více, častěji varlete, tlustého střeva, plic, mozku či kůže.

„Pojišťovny s nimi buď neuzavírají smlouvy anebo jim zvyšují ceny svých produktů. To vše navzdory tomu, že léčbu ukončili už před lety a jsou zdraví,“ uvedl v tiskové zprávě ministr Vlastimil Válek (TOP 09). Nově by pro ně měly být podmínky standardní.

„Musíme si uvědomit, že se to týká hlavně mladších pacientů, je to pro ně ztížení dalšího života,“ popsala Michaela Tůmová z pacientské organizace Hlas onkologických pacientů. Lidé podle ní proto, že nemohou uzavřít životní pojištění, nedostanou třeba hypotéku nebo spotřebitelský úvěr. S problémem se podle ní setkávají stovky lidí za rok.

„Jsme schopni na datech doložit, že v případě velkého množství pacientů je po několika letech minimální až zanedbatelné riziko návratu onemocnění,“ popsal vrchní ředitel sekce legislativy MZd Radek Policar. Podle něj je doporučení výsledkem dlouhodobých jednání s pojišťovnami a pacientskými organizacemi. Směrnici, která by to upravovala, podle něj chystá i Evropská komise. „Tato samoregulační opatření jdou v mnohém nad rámec připravované evropské směrnice,“ dodal Matoušek.

Pojišťovnám podle něj nemůže asociace nařídit jednotný přístup, musí mít možnost si vzájemně konkurovat, a doporučení proto posuzoval i antimonopolní úřad. U většiny onkologických diagnóz bude doporučení na „právo být zapomenut“ po sedmi letech, u některých kratší i delší. Podrobnosti si podle něj bude možné zjistit na webu asociace.

Podle ministra se do budoucna uvažuje i o dalších diagnózách, kdy by pojišťovny mohly po několika letech od vyléčení pacienty posuzovat jako zdravé.

Aktualita

Méně než polovina nových léků proti rakovině měla výrazný…

  • 4 května, 2023
  • by Redakce

Studie španělských vědců, kterou zveřejnil odborný časopis The European Journal of Health Economics, se zaměřila na účinky léků proti rakovině, které schválil španělský regulátor od roku 2010 do září loňského roku. Celkově se jednalo o 73 léků, které se využívaly v téměř 200 postupech při léčbě solidních nádorů, které vytvářejí pevná ložiska. Výzkum nebral v potaz účinky na léčbu hematologických neboli „tekutých“ nádorů, například leukémie.

Podle analýzy dat, které sbírá španělské zdravotnictví, ve více než polovině léčebných postupů neměly nově registrované léky podstatný klinický dopad na zdraví pacienta. Ve více než 55 procentech léčebných postupů pak nové léky nevedly k prodloužení doby přežití pacienta. Léky registrované v posledních 12 letech podle studie prodloužily v průměru život pacientů o čtyři a půl měsíce. Podle autorů je velmi malý i přínos v případě kvality života pacientů. Ta se zvýšila jen v případě desetiny pacientů léčených s použitím nově registrovaných léčiv.

Autoři studie považují přínos nově registrovaných léků proti rakovině za nízký. S tím souhlasí i přední odbornice na zdravotnickou ekonomiku Beatriz Gonzálezová Lópezová-Valcárcelová. „Klinické přínosy jsou celkově malé a není to moc povzbudivý pohled na to, jak postupuje boj proti rakovině,“ řekla deníku El País.

Lepších výsledků dosahují léky, které jsou proplácené veřejným zdravotnickým systémem. To autoři považují za pozitivní zprávu. „Na druhé straně jsme zjistili, že přínos ohledně celkového dožití (pacientů) je často mizivý a že tu stále je významná část léků proplácených z veřejného zdravotnictví, jejichž klinický přínos nedosahuje takové úrovně, aby byl považován za relevantní,“ uvedl jeden z autorů studie Pelayo Nieto.

Podle posledních údajů se výdaje španělského veřejného zdravotnictví na léky pro onkologickou léčbu v letech 2016 až 2021 zdvojnásobily na více než tři miliardy eur (zhruba 70 miliard korun). To bylo více než deset procent celkové útraty za léčiva a další zdravotnické výrobky.

Zpravodaj

Olomoucká nemocnice testuje lék proti rakovině prostaty z dílny české…

  • 5 dubna, 2022
  • by Redakce

Benešová, která pracuje v centru pro výzkum rakoviny v Heidelbergu, uvedla, že podle neoficiálních informací by EMA měla radiofarmakum PSMA-617 schválit v prosinci.

 

Nové radiofarmakum dokáže nádorové buňky najít a ničit. Umí přímo v těle pacienta s rakovinou prostaty najít nemocné buňky, navázat se na ně, ozářit je a zničit, a to bez vážnějších vedlejších účinků. Cesta ke schválení léku americkou agenturou FDA podle médií trvala přes osm let. Registrace FDA se zatím týká ale jen jeho podávání pacientům, u kterých jiné terapie selhaly.

 

Podle zástupkyně přednosty onkologické kliniky olomoucké nemocnice Hany Študentové ani toto radiofarmakum muže v pokročilém stadiu nemoci nevyléčí úplně, ale může jim významně prodloužit a zkvalitnit život. Nemocnice takto léčila dva pacienty a jednomu z nich se po prvních terapiích výrazně zmenšily metastázy. Ve středu zahájí léčbu další muž, uvedla MfD. Nemocnice na webu uvedla, že radiofarmakum 177Lu-PSMA-617 poprvé aplikovala loni v srpnu.

 

Podle MfD se olomoucké nemocnici mohou do klinické studie hlásit i další zájemci z Česka. „Ale můžeme přijmout jen ty, kteří jsou v poslední fázi nemoci, mají metastázy, selhala u nich hormonální léčba a kteří by se jinak léčili chemoterapií,“ uvedla Študentová.

 

V Česku rakovinu prostaty lékaři každoročně odhalí u asi 8000 mužů, z toho asi u pětiny je onemocnění v pokročilé fázi. Ročně na rakovinu prostaty v zemi zemře kolem 1500 mužů. Lékaři dlouhodobě upozorňují na to, že karcinom se zpočátku neprojevuje a v těle může růst léta bez povšimnutí. Urologové usilují o zavedení plošného screeningu rakoviny prostaty. Na konci loňského roku spustili pilotní projekt, v němž se pokouší zjistit, jak nejlépe zachytit ty, kterých by se nádor mohl týkat.

 

Zpravodaj

Lidé mohou přispět koupí měsíčku lékařského na prevenci a léčbu…

  • 29 září, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

Letošní ročník dne proti rakovině je zaměřený na prevenci onemocnění ledvin, močového měchýře a prostaty. „K volbě zmíněných druhů nádorů nás vedla skutečnost, že v incidenci nádorů ledvin, prostaty i močového měchýře bohužel Česká republika zaujímá čelné příčky ve světových statistikách,“ vysvětluje Michaela Fridrichová, předsedkyně Ligy proti rakovině Praha.

Každý dárce, který přispěje alespoň 20 korunami, proto dostane kromě žlutého květu měsíčku lékařského také informační letáček. V něm se dozví nejen o prevenci uvedených onemocnění a jejich příznacích, které by měly být impulsem k návštěvě lékaře.

Dobrovolníky oblečené do žlutých triček budou moci lidé potkat na ulicích nejenom dnes, ale také ve čtvrtek a v pátek. Do neděle 3. října bude možné do sbírky přispět také ve vybraných obchodech a provozovnách, jejichž seznam je na webu www.cdpr.cz, případně v aplikaci Den proti rakovině.

Přispět na financování aktivit Ligy proti rakovině lze také prostřednictvím dárcovských SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo 60 nebo 90 na číslo 87 777. Za DMS zaslané do konce října získají dárci virtuální kytičku, kterou si mohou vložit na svůj profil na sociálních sítích. Třetí možností je zaslat příspěvek na sbírkový účet Českého dne proti rakovině 6500065/0300.

Loňský ročník, který byl zaměřený na nádory ledvin a močového měchýře, vynesl 13,7 milionu korun. Z výnosů dosavadních 24 ročníků Českého dne proti rakovině organizátoři rozdělili více než 206 milionů Kč.

Zpravodaj

Léčebné konopí bude i na elektronický recept a zřejmě dostupnější

  • 27 září, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

Soukromé subjekty budou moci podle novely pěstovat rostliny konopí pro léčebné použití, vyrobit z nich léčivou látku a distribuovat ji za stejných podmínek jako jakoukoli jinou návykovou látku. Ministerstvo zdravotnictví si od této změny slibuje zvýšení konkurence a snížení ceny léčivých přípravků s obsahem konopí, které jsou z 90 procent hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Nyní Státní ústav pro kontrolu léčiv vykupuje na základě tendru objednaný objem konopí od vybraného dodavatele.

Léčebné konopí se užívá třeba u chronických bolestí, na něž nezabírají jiné léky. Předepisují ho vybraní lékaři, například lidem s roztroušenou sklerózou, rakovinou a AIDS.

THC

Za technické konopí se bude podle novely pokládat konopí s obsahem účinné látky THC do jednoho procenta, což je zhruba třikrát více než nyní. Prosadila to Sněmovna navzdory zápornému postoji Senátu i ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Kritici upozorňovali na to, že zvýšení obsahu by bylo v rozporu s mezinárodní protidrogovou úmluvou a mělo by vliv i na trestní právo, kdy jde o hranici mezi přestupkem a trestným činem. Zastánci argumentovali pomocí zemědělcům.

Senát chtěl vrátit hranici obsahu THC v technickém konopí na 0,3 procenta. Poslanci na to ale nepřistoupili. Podle přijatého znění se navíc nebude pohlížet jako na návykovou látku ani na konopný extrakt a tinkturu s obsahem do jednoho procenta THC.

Lékový ústav dostane novelou právo blokovat internetové stránky, na nichž se nabízejí nelegální a padělané léky. Vznikne také centrální úložiště záznamů o očkování lidí, které bude sloužit jako elektronická obdoba očkovacího průkazu.

Zpravodaj

V EU začaly platit nové limity pro koncentraci olova…

  • 30 srpna, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

Ode dneška je v jednom kilogramu soli povolen nejvýše jeden miligram olova, mezní hodnota tohoto kovu ve víně sklizeného v nadcházejícím roce se snížila z 0,15 na 0,10 miligramu na kilogram. Od úterka platí také nové normy pro koncentraci kadmia v ovoci, zelenině, obilí či olejninách.

„V rámci evropského plánu pro boj proti rakovině jsme se zavázali dále snižovat obsah karcinogenních látek,“ řekla agentuře DPA eurokomisařka pro zdravotnictví Stella Kyriakidisová. Krok je podle ní dalším příkladem toho, že v EU je spotřebitel vždy na prvním místě.

Důvodem pro stanovení přísnějších limitů jsou nová vědecká zjištění, podle nichž neexistuje žádná hranice koncentrace tohoto jedovatého rakovinotvorného kovu, pod níž by se daly vyloučit negativní dopady na lidské zdraví.

Evropská agentura pro bezpečnost potravin (EFSA) nedávno uvedla, že olovo v potravinách je schopné i při dodržení dosavadních norem narušit neurologický vývoj lidského plodu, batolat a dětí. Vysoké koncentrace tohoto kovu se v minulosti prokázaly například v řasách, rybách, mořských plodech či doplňcích stravy.

Evropský plán boje proti rakovině, který představila Evropská komise v únoru, kromě stanovení přísnějších norem koncentrace karcinogenních látek předpokládá řadu dalších opatření. Vzniknout by měla celoevropská síť center pro léčbu této nemoci, důraz bude kladen i na prevenci.

Zpravodaj

Plicní lékaři: Více pacientů chodí s pokročilým stadiem rakoviny plic

  • 27 července, 20213 listopadu, 2021
  • by Redakce

„Chodí nám stále více pacientů s pokročilým stadiem rakovin plic, částečně i kvůli aktuální situaci s pandemií, kdy se příznaky v podobě kašle a zadýchávání přisuzovaly covidu. S rozvinutým onemocněním se u nás objevovali i mladí lidé,“ řekla Martina Vašáková, náměstkyně ministra zdravotnictví a předsedkyně České pneumologické a ftizeologické společnosti.

„V 85 procentech případů se na nádor přijde pozdě. Nyní kvůli covidu ještě řada lidí své obtíže zlehčovala, protože se bála jít k lékaři, a to pak vedlo k tomu, že bylo pozdě na operační výkon,“ uvedl Milan Sova, předseda České aliance proti chronickým respiračním onemocněním.

Ročně lékaři rakovinu plic nově zjistí u asi 7000 lidí a asi 5500 této nemoci podlehne. Příčinou této choroby je v 90 procentech kouření, ať už aktivní nebo pasivní. Pokud je nádor odhalen v počátečním prvním stadiu, má asi 65 procent pacientů šanci, že se dožije dalších pěti let. S pokročilými stadii nemoci, šance výrazně klesá. Zlepšení si plicní lékaři slibují od screeningu rakoviny plic, který by měl být v Česku spuštěn nejpozději na začátku příštího roku. Podle Vašákové by pak až 70 procent nádorů mohli lékaři zjistit v počáteční fázi.

Screening se bude týkat asi 30.000 lidí mezi 55. a 75. rokem, kteří vykouří alespoň alespoň jednu krabičku cigaret denně. Podle Vašákové by k vyšetření na včasné odhalení nemoci bylo vhodných až půl milionu kuřáků.

Nezařazené

Liberecké Centrum Amelie nabízí pomoc nemocným s rakovinou

  • 29 února, 202026 srpna, 2020
  • by Redakce

Liberec 29. února (ČTK) – Upozornit na potřebu podpory onkologicky nemocných a jejich blízkých je cílem projektu Přivolejme s jarem i naději, který na březen připravilo liberecké Centrum Amelie. Spolek nabízí nemocným pomoc v sociální a psychologické oblasti, a protože nemoc zasahuje do života celé rodiny, poskytuje pomoc i jí, řekla ČTK koordinátorka libereckého centra Petra Kuntošová.

„Amelie v Liberci působí od roku 2015 a od té doby, jak se zvyšuje povědomí o jejích službách, přibývá i nemocných, kteří vyhledávají naše služby. Najdou nás u nemocnice v Jablonecké ulici,“ doplnila Kuntošová. V loňském roce podle ní poskytlo centrum odbornou pomoc 50 klientům. „A uskutečnili jsme více než tisíc kontaktů s nemocnými. Nejčastěji se na nás lidé obracejí s dotazy na vyřízení důchodů či prodloužení nemocenské, v otázkách návratu do zaměstnání a hodně využívané jsou v poslední době i psychologické konzultace,“ řekla.

Kampaň centra připravená na březen má lidem služby centra přestavit. Celý měsíc budou podle Kuntošové onkologická oddělení nemocnic v Liberci a Jablonci vyzdobená obrázky dětí. S nabídkou bezplatných služeb pro nemocné a jejich rodiny se mohou lidé seznámit 5. března v Centru Amelie během dne otevřených dveří, ale po celý březen také v libereckém obchodním centru Forum. Letáky budou díky podpoře města v liberecké MHD.

Pro pacienty libereckého onkologického centra připravila Amelie vystoupení dětského pěveckého sboru Slunečnice při ZŠ Švermova, pásmo scének a písniček dětí ze školy U Školy a výtvarnou dílnu. „Onkologická léčba je náročná a stresující, a proto se snažíme nemocným zpříjemnit pobyt v nemocnici a nabídnout program, který je na chvíli může odvést od jejich starostí a obav,“ řekla Kuntošová.

Spolek Amelie je neziskovou organizací, většina příjmů jde z grantů ministerstva zdravotnictví, Libereckého kraje, města Liberce a různých nadací. „Pomáhají i sponzoři a také příjmy z benefičních akcí,“ řekla koordinátorka centra. Na podporu bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké se uskuteční dvě sbírkové akce – prodej tulipánů k MDŽ v obchodním centru Forum a jednodenní charitativní cvičení v některých fitness centrech, kdy výtěžek ze vstupného půjde na podporu bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké.

ivc dvd

Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho článku na portálu PharmNews, můžete jej zaslat na e-mail:
redakce@mednews.cz

Kalendář akcí

Březen

Duben 2025

Květen
PO
ÚT
ST
ČT
PÁ
SA
NE
28
29
30
1
2
3
4
Události pro Duben

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Duben

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

1

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

2

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

3

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
5
6
7
8
9
10
11
Události pro Květen

4

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

5

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

6

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

7

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

8

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

9

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

10

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
12
13
14
15
16
17
18
Události pro Květen

11

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

12

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

13

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

14

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

15

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

16

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

17

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
19
20
21
22
23
24
25
Události pro Květen

18

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

19

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

20

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

21

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

22

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

23

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

24

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
26
27
28
29
30
31
1
Události pro Květen

25

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

26

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

27

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

28

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

29

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

30

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Události pro Květen

31

6:00 am - 9:00 pm

Konference pro zdravotníky

Poděbradská 538/46
Přidat akci
  • RSS
  • GDPR
Kontakt: MedNews, spol. s.r.o.
V Háji 1214/13, 170 00 Praha 7
Tel.: +420 604 992 595
E-mail: redakce@mednews.cz
Copyright © 2020
MedNews.cz
All Rights Reserved
Created by CRS